Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija
 
 
tel. 8 615 88 088


 
 
 
 

 

 


 

Naujienos
2020-01-24

Šių metų sausio 24−26 dienomis didžiausioje Baltijos šalyse specializuotoje tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2020  Lietuvos vidurio rajonas – Kėdainiai, nepamiršdami savo šlovingos istorijos, prisistatys kaip gyvybines žmonių galias sveikatinančiais žolynais saugantis kraštas.

Šių metų parodos tema − sveikatos turizmas. Kėdainių stendas Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO įrengtas lyg stilizuota vaistinė senojoje miesto Rotušėje.

Dar valdant kunigaikščiui Jonušui Radvilai 1655 metais buvo įsteigta pirmoji miesto vaistinė – viena iš seniausių vaistinių Lietuvoje. Atidaryti vaistinei tereikėjo gauti valdovo ar magistrato leidimą, atskirais atvejais – didiko fundaciją. Kėdainių vaistinę miesto rotušėje įkūrė kunigaikščiai Radvilos. Valdovų rūmuose vykusioje Radvilų giminei skirtoje parodoje buvo eksponuota  1680 m. Liudvikos Karolinos Radvilaitės  privilegija Kėdainių vaistinei.  

Tuo laiku dauguma vaistinės prekių buvo brangios ir prieinamos nedidelei gyventojų daliai, todėl jų nebuvo daug. Gyventojai naudojosi ir iš seno žinomų žolininkų, ir žiniuonių paslaugomis. Dabar šią senolių sukauptą patirtį ir žinias, patvirtintas mokslininkų, perduodame iš kartos į kartą, norėdami  būti sveiki ir žvalūs naudodami natūralias priemones.

Beje, vaistinėlės kvapai užbūrė ir jaudino ir Nobelio premijos laureatą Česlovą Milošą. „Vaistinėlė – magiškiausia Šateinių vieta. Magiškiausias kambarys. Dieve švenčiausias! Man dabar atrodo, kad visa mano poezija atsirado iš vaistinėlės...Tai kambarys, kurio sienas sudarė stalčiukai. Visas kambarys buvo iš stalčiukų.Ant lentynų stovėjo įvairiausi variniai, stebuklingo aukso „vermeille“ atspalvio indeliai, o stalčiukuose – visokios esencijos, prieskoniai. Imbieras ir t. t.“ – jausmingai pasakoja žymusis rašytojas pokalbiuose su  Aleksandru Fiutu.

„Turistaudami, lankydami, pirmiausia, savo kraštą, greičiau ir lengviau jį pažįstame per skonius, patirtį, tradicijas, papročius ir kultūrinį paveldą“, − aplankyti ir patiems pamatyti Kėdainius ragina rajono meras Valentinas Tamulis.

Kėdainių stende ADVENTUR 2020 parodoje bus dalinami sveikatos ir grožio patarimai, pasakojama apie haloterapijos paslaugas ir pristatomos Juodkaimių bendruomenės žmonių rankomis užaugintos, surinktos ir surūšiuotos arbatos.

Juodkaimiai – nedidelis, tvarkingas kaimelis, įsikūręs pietvakariniame Josvainių miestelio pakraštyje, Šušvės dešiniajame krante, abipus Aristavos–Cinkiškių plento. Prieš  7 metus  bendruomenė susitelkė bendrai idėjai ir pradėjo auginti prieskonines žoleles. Susitelkę įkūrė teminį ,,Prieskonių kaimą“. Pradėjusios nuo bazilikų, krapų, čiobrelių, mairūnų, mėtų, peletrūnų, petražolių, šiandien moterys jau ruošia raminamąsias, širdies veiklą gerinančias, kvėpavimo takus lengvinančias, uždegimus ir nemigą gydančias arbatas. Miestelio moterys renka vaistažoles, aromatinius augalus ir pačios sėja bei  augina įvairius augalus. Juos džiovina, rūšiuoja, smulkina, daro iš jų mišinius ir parduoda. Arbatų gamybai auginama ir surenkama daugiau kaip 40 rūšių augalų. Parodos lankytojams bus pristatomas arbatų kalendorius su rekomendacijomis, kokius žolynus kada geriausia vartoti, kad prevenciškai galėtume apsaugoti savo sveikatą.

Taip pat ADVENTUR 2020 parodoje bus pristatomi Kėdainiuose antrus metus kuriamo prekės ženklo „Lilės sūriai“ gaminiai. Tai vienas iš 2019 metų tradicinio Kėdainių rajono savivaldybės VERSLO dienos konkurso laureatų. Mažoji bendrija pelnė apdovanojimą ,,Už drąsias investicijas ir verslo kūrimą kaime“. ,,Lilės sūrių“ sumanytoja Lilija Liutkevičienė drąsiai ir ryžtingai įgyvendino savo svajonę. Moteris užsibrėžė tikslą ir pastatė kaime šiuolaikinę sūrinę. Joje spaudžiami sūriai iš ūkininkų supirkto pieno. Piliamante, kur įsikūrusi  naujoji sūrinė, gaminama net 15 jų rūšių. Kepti, rūkyti, desertiniai – gardūs ir natūralūs − sūriai įtinka reikliam vartotojui. Jais ruošiamasi stebinti ir parodoje.

„Turizmas tampa vis intensyvesnis, ypač vietinis turizmas. Tikrai esame įvairiapusiškas kraštas, nes ruošdamiesi parodoms matome, kad visomis temomis turime pramogų bei atrakcijų pasiūlą turistams. Žmonės yra pasiilgę paprastų nuoširdžių dalykų ir mes tai galima pasiūlyti“, − sako Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro vadovė Daina Balasevičienė.

2020 metų sausio 24 dieną tarptautinės turizmo parodos ADVENTUR 2020 metu bus apdovanoti „Turizmo sėkmingiausieji“. Tai svarbiausias Lietuvos turizmo bendruomenės metų renginys. Septyniose kategorijose varžosi po 3 nominantus, kurios atrinko Lietuvos turizmo asociacijos ir turizmo ekspertai. Kėdainiai yra pretendentai į laimėjimą kaip „Sėkmingiausia 2019 metų turizmo traukos vietovė“ kartu su Šiluva ir Birštono kurortu. Pastaraisiais metais išradingų verslininkų dėka  atsiradus naujiems agurkų produktams bei savivaldybei atnaujinus kultūros paveldo objektus, moderniai ryškėja miesto išskirtinumas. Restorano „Grėjaus namas“ sukurti „Agurkų“ ledai, realizuoti krautuvėlių „Ragauk“ ir „Gurkė“ sumanymai: „Agurkų“ džemas ir „Agurkų“ trapučiai bei prekės ženklo „Šušvės“ gaminamas „Agurkinis“ midus – tampa gastronomine Kėdainių tapatybe.

Mūsų šalies gyventojai pamažu atranda Kėdainius ir jo istorinę, pažintinę ir estetinę vertę turintį unikalų senamiestį ir naujas išpuoselėtas krašto vietas – Isos slėnį, kuriuo driekiasi Piligrimų kelias, dvasingąją Paberžę, Bakainių piliakalnį ir daug kitų malonių vietų.

2019 m. Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centre apsilankė 4 proc. daugiau lankytojų negu 2018 metais. Iš viso Kėdainiai sulaukė beveik 10 tūkstančių turistų. Net 77 procentai jų − iš Lietuvos. Turizmo ir verslo informacijos centro darbuotajai vedė 143 ekskursijas po Kėdainių kraštą.

Kėdainių apgyvendinimo įstaigos sulaukė 25 245 svečių, o muziejuose apsilankė beveik du kartus daugiau − 49 088  lankytojai. 

Šiais metais parodoje ADVENTUR 2020 bus kuriama WELLNESS ERDVĖ, kurioje kviečiame atgauti jėgas ir atsipalaiduoti, o FANŲ ZONOJE kasdien vyks įkvepiantys susitikimai ir negirdėti pasakojimai su įdomiais, išskirtiniais keliautojais.

Kasmet naujų dalyvių sulaukianti kelionių paroda šiais metais pirmą kartą sveikinsis su šalimis, parodos naujokėmis – Japonija ir Islandija.

Iš viso parodoje ADVENTUR 2020  dalyvaus daugiau nei 300 dalyvių iš 20 šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Čekijos, Sakartvelo, Islandijos, Italijos, Japonijos, Kinijos, Kipro, Kroatijos, Kubos, Lenkijos, Indonezijos, Nepalo, Slovakijos, Rusijos,  Ukrainos, Šri Lankos, Turkijos. 

Kėdainių rajono savivaldybės stendas ADVENTUR 2020  parodoje Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, parodų salė 3, stendas 3. 16.

Parodos darbo laikas:

Penktadienis, sausio 24 d., 10−19

Šeštadienis, sausio 25 d., 10−19

Sekmadienis, sausio 26 d., 10−16

Plačiau
2020-01-24

Nuo 2020 m. vasario 1 d. AB „Panevėžio energija“ nustatyta šilumos kaina už suvartotą šilumos kiekį sudaro 5,09 ct/kWh (be PVM). Gyventojams šiluma kainuos 5,55 ct/kWh (su 9 proc. PVM), kitiems vartotojams – 6,16 ct/kWh (su 21 proc. PVM).

Plačiau
2020-01-23

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis po  šios dienos susitikimų su savivaldybės specialistais  ir UAB „Kėdainių vandenys“ atstovais įpareigojo Kėdainių rajono savivaldybės administraciją kuo greičiau paskelbti  specialų telefono numerį, kuriuo būtų galima pranešti apie visus galimus pastebėtus aplinkosaugos pažeidimus.

Plačiau
2020-01-23

Mūsų kraštietis po patirtų išgyvenimų šiandien – po beveik dviejų metų pertraukos – sugrįžo į savo namus, kuriuos sutvarkė visa bendruomenė, o labiausiai prisidėjo nuoširdūs mūsų krašto socialiniai darbuotojai. Savarankiškai jis gyventi, deja, jau negali, tačiau, nuo jo veido šiandien nedingo šypsena.

Plačiau
2020-01-23

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis ir savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius su savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus l. e. p. vedėja Ieva Matyžiūte ir vyriausiąja specialiste Alina Melinauskiene išsiaiškino, kad iki šiol savivaldybėje vyravo praktika, jog informacija apie padidėjusią aplinkos taršą – vykdant aplinkos monitoringą – buvo teikiami Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijai žodžiu.

Plačiau
2020-01-23

Vasario–kovo mėn. Tradicinių amatų centre Arnetų name vyks 2020 m. Lietuvos mokinių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ vietinis Kėdainių rajono turas. Kviečiame Kėdainių rajono savivaldybės kultūros ir švietimo įstaigų 9–19 metų amžiaus (4–12 klasių) mokinius, liaudies meno puoselėtojus dalyvauti jau septintus metus vykstančio konkurso vietiniame ture.

Plačiau
2020-01-23

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis šįryt (2020-01-23) susitiko su UAB „Kėdainių vandenys“ direktoriumi Rimantu Praninsku. Direktorius informavo merą apie ribotas įmonės atstovų galimybes patekti į įmonių teritorijas, kas labai apsunkina darbą. „Kėdainių vandenys“ ima nuotekų mėginius tyrimams kartu su įmonių atstovais nustatytose vietose.

Plačiau
2020-01-23

Sausio 27 minėsime tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, kuri šiemet siejama kartu su 75-osiomis Aušvico mirties stovyklos išvadavimo metinėmis. Suvokdama Holokausto, kaip tragiško Lietuvos istorijos etapo, reikšmę, ir siekdama pagerbti aukų atminimą, Kėdainių rajono savivaldybė kviečia visus sausio 27 d. dalyvauti Pasaulio žydų kongreso inicijuotoje pasaulinėje akcijoje „We remember“ – „Mes prisimename“.

Plačiau
2020-01-23

Prasta Kėdainių kultūros centro būklė seniai badė akis. Pagaliau reikalai ima plėtotis konkrečiai: praėjusią savaitę savivaldybės administracija paskelbė viešąjį pirkimą. Darbus ketinama įsigyti 5 metams ir jie bus vykdomi pagal kiekvienais metais skiriamą finansavimą pagal Valstybės investicijų programą. Kultūros centras − aukščiausios kategorijos kultūros įstaiga, kurios pastatas vienintelis iš Lietuvos rajonų centruose esančių daug metų nerekonstruotas − ne vienerius metus kantriai laukė pertvarkos.

Plačiau
2020-01-22

Valstybės tarnybos departamento skelbtame Kėdainių miesto seniūnijos seniūno pavaduotojo pareigoms užimti konkurse, kuris įvyko praėjusių metų gruodžio 16 dieną, iš buvusių pretendentų daugiausiai balų surinko Juozapas Kanišauskas. Jis savo darbą 19-kos darbuotojų kolektyve jau pradėjo nuo šių metų sausio 20 dienos.

Plačiau
2020-01-22

Šiandien ryte, gavus informaciją apie Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Kauno valdybos Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnų naktinės patikros metu rastą nedeklaruotą bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ nuotekų išleistuvą, Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis nuvyko į gamyklą ir susitiko bei apie situaciją pasikalbėjo su fabriko vadovu Dainiumi Cibulskiu ir generaline direktore Egle Adomavičiene.

Plačiau
2020-01-22

Gyventojai gali kreiptis į Tarybos narius ir išsakyti bendruomenės bei asmenines problemas.

Plačiau
2020-01-21

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis susitikime su Lietuvos policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla aptarė situaciją Kėdainių rajono savivaldybėje, pasigilino į šiomis dienomis gyventojus neraminančią padėtį Vilainių seniūnijoje, kalbėjosi apie savivaldybės bendradarbiavimą su vietos policija ir prevencinių programų įgyvendinimą Kėdainiuose.

Plačiau
2020-01-21

Šiandien Kėdainių rajono savivaldybės  administracijos direktorius Arūnas Kacevičius raštu kreipėsi į VšĮ Transporto kompetencijų agentūrą dėl Saugaus eismo komisijos priimto sprendimo lentelių su žaliosiomis rodyklėmis įrengimo Kėdainių  miesto sankryžose. Tikimasi, kad komisijos sprendimui VšĮ Transporto kompetencijų agentūra pritars.

Plačiau
2020-01-21

Kovo 5 d.  Kėdainių kultūros centre Kauno valstybinio lėlių teatro spektakliu ŽIOGAS ZIGMAS ŽALGIRIO MŪŠYJE prasidės Profesionalaus teatro dienos Kėdainiuose „Melpomenės dovanos 2020“. Jau dabar galima įsigyti bilietų!

Plačiau
 1 2 3  
Naujienų archyvas 
Valentinas Tamulis
Kėdainių r. savivaldybės meras
Darbotvarkė
Priėmimo valandos
Mero pavaduotojas
Prisijungimas gyventojams
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Sausis
    2020     
KALBOS KLAUSIMAS

  Kaip būtų taisyklinga?

Negalime pamiršti šviesios atminties mus gydžiusios gydytojos

Negalime pamiršti šviesaus atminimo mus gydžiusios gydytojos

 

Naujienų prenumerata
Norėdami pirmieji gauti mūsų naujienas - įveskite savo el. pašto adresą:
RSS naujienos  
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 

 

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema