Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Kėdainių rajono savivaldybės piliečių chartija
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
Naujienos
2020-10-14
Įvertino judumo savaitės rezultatus ir paskelbė nugalėtojus

Kėdainių rajono savivaldybė šiais metais Judriausios savivaldybės vardą garbingai perleido Joniškio rajono savivaldybei, tačiau rajone judumo skatinimo veiklų buvo ne mažiau ir ne tik dėl galimybės pelnyti respublikinį įvertinimą, bet dėl daugelio institucijų sutelkto sveikatinimo propagavimo ir todėl vis stiprėjančio visuomenės suvokimo, kad judėjimas yra gyvybės pagrindas.

„Kai atrandi judėjimą, kaip savo gyvenimo būdą ir laisvalaikio praleidimo formą, jau nebegali be to gyventi. Ir ne tik nuotaika gerėja, kaip neretai sako mėgėjai. Rimčiau sportuojantys supranta, kad mes mokomės rūpintis savo sveikata, būti ištvermingesni, sveikesni, stengtis kuo ilgesniam laikui užsitikrinti gerą savijautą ir gyventi kokybišką gyvenimą“, − sakė pats aktyviai sportuojantis mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis.

Daug judumo renginių

Rajone buvo paskelbti du iššūkiai ir užfiksuoti visi tos savaitės renginiai, kuriuos vykdė kiekviena organizacija bei klubas atskirai. Iš viso rajone buvo suorganizuotos net 89 skirtingos veiklos. Jas įgyvendino 29 rajono įstaigos. Aktyviai įsitraukė Visuomenės sveikatos biuras. Jie visą savaitę organizavo mažo intensyvumo mankštas įvairaus amžiaus žmonėms ir šiaurietišką ėjimą. Labai aktyvios buvo ne tik, kaip jau įprasta, mokyklos ir darželiai, bet ir socialinės įstaigos: Dotnuvos slaugos namai, Neįgaliųjų draugija, Šlapaberžės socialinės globos namai, Šėtos socialinis ir ugdymo centras. Pagalbos šeimai centras surengė net 12 skirtingų veiklų savo padaliniuose: stalo teniso varžybas, treniruotes baseinuose, stovyklas prie vandens, judrius žaidimus, estafetes, lenktynes maišuose, išvykas su riedučiais ir paspirtukais, dviračiais bei žygius pėsčiomis aplankant įžymias istorines vietas. Net mamos, auginančios vaikus, buvo pakviestos su vežimėliais senamiesčio gatvėmis ieškoti lobio. Taip pat įsitraukė ir seniūnijos bei bendruomenės centrai.

Naudojo „Endomondo“ programėlę

Antrus metus organizuodami veiklas į pagalbą organizatoriai pasitelkė nemokamą programėlės „Endomondo“ versiją. Joje buvo sukurti du nauji iššūkiai, kuriuos turėjo įveikti užsiregistravę dalyviai. Pirmasis − „Kėdainiuose judame visi!“. Į jį buvo galima registruotis ir kaupti judumo valandas visą savaitę. „Endomondo“ programėle buvo fiksuojamos aktyvios valandos. Apskaičiuojant rezultatus buvo apskaitomas tas judėjimas, kuris fiksuotas su GPS signalu. Iššūkį įveikė ir savo asmeninį rekordą pasiekė Inga Mickevičiūtė, Kėdainių rajono savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus specialistė. „Endomondo“ programė užfiksavo, kad Inga aktyviai judėjo 9 valandas, 46 minutes ir 48 sekundes. Judriausiu mokiniu pripažintas ir nugalėtojo taurę pelnė Šviesiosios gimnazistas − Laurynas Stanionis. Taip pat asmeninės dovanėlės už daugiausia įveiktų kilometrų įteiktos Martynui Jurgelioniui, Tadui Bagdonui, Linui Linevui, Martynui Kielai, Jurui Zyrianovui.

Antrasis apskelbtas iššūkis buvo „Į mokyklas judame visi“. Jis buvo skirtas moksleiviams. Organizatoriai tikėjosi, kad mokiniai bus sąmoningi ir atsisakys patogaus tėvelių pavėžėjimo ir rinksis dviratį arba paspirtuką, o gal net ateis pėsčiomis. Visai rajono mokiniai nuotoliniu būdu varžėsi su savo draugais, klasės draugais, net kitomis mokyklomis. Judriausia mokykla nuo šiol galime drąsiai vadinti Šviesiąją gimnaziją. Gimnazijai atiteko Judriausios 2020 metų mokyklos nugalėtojų taurė. Net 118 gimnazistų įsitraukė į iššūkį. Visi jei buvo apdovanoti simboliniais prizais. Mokinių pergale džiaugėsi ir jų fizinio lavinimo mokytoja metodininkė Stanislava Džiugelienė bei gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė. Europos judumo savaitės renginiuose aktyviai dalyvavo J. Paukštelio progimnazijos bei Dotnuvos pagrindinės mokyklos mokiniai, nors šiais metais jie pelnė tik paguodos prizus.

Krepšininkai motyvavo jaunimą

Nors sąlygos šiais metais ir labai nepalankios masiniams renginiams, vis tiek laikantis visų būtinų saugumo reikalavimų su Visuomenės sveikatos biuru buvo suorganizuota mankštą Didžiosios Rinkos aikštėje. J. Paukštelio progimnazijos, Šviesiosios gimnazijos ir Dotnuvos pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo joje kartu su atėjusiais suaugusiais ir savivaldybės darbuotojais. Visi dalyviai turėjo progą sportuoti, o po to ir pabendrauti su aktyviais krepšinio klubo NEVĖŽIS krepšininkais.

Šių metų judumo savaitės šūkis buvo „Judumas be jokios taršos“. Savivaldybės darbuotojai visą savaitę buvo raginami rinktis ne liftą, o laiptus. Ant jų buvo užrašyti motyvaciniai šūkiai. Darbuotojai „Dieną be automobilio“ taip pat buvo kviečiami rinktis ne automobilius, o viešąjį transportą arba vykti kartu su savo kolegomis.

 

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
   
   
     
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema