Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
English
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Balandis
    2019     
Naujienos
2019-04-12
Karolina Pralgauskytė – nominacijos „Metų pilietiškumas“ nugalėtoja

Balandžio 11 d. ketvirtą kartą Kauno technologijos universiteto „Santakos“ slėnyje vyko renginys „Lietuvos mokyklų apdovanojimai“, kurių metu išrenkami patys aktyviausi bei šauniausi Lietuvos moksleiviai. Nominacijos „Metų pilietiškumas“ nugalėtoja tapo Karolina Pralgauskytė, Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininkė, Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos narė, Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos III klasės gimnazistė.

2019 m. Lietuvos mokyklų apdovanojimų metu buvo renkami favoritai šiuose nominacijose: „Metų mokytojas“, „Metų moksleivis“, „Metų mokykla“, „Metų projektas“, „Metų mokinių taryba“, „Metų kūrybiškumas“, „Metų mokyklos prezidentas“, „Metų pagalbininkas“, „Metų būrelis“, „Metų pilietiškumas“.

Renginio globėja – LRšvietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Karolina Pralgauskytė yra aktyvi ir pilietiška Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos vienuoliktokė. Kiekviena jos diena yra kupina pačių įvairiausių iššūkių bei nuotykių. Jos visuomeninė veikla yra pastebima ne tik jaunimo, bet ir suaugusiųjų žmonių, vietinių Kėdainių miesto žurnalistų, tad nieko nuostabaus, kad jos pilietiškos mintys, idėjos, būna publikuojamos ir vietinėje spaudoje.
Ši mergina dažniausiai dalinasi mintimis apie jaunimo politiką, jaunimo įsitraukimą į pilietinį šalies gyvenimą. Visai neseniai ji dalinosi mintimis apie kiekvieno piliečio pareigą – dalyvauti ir atiduoti savo balsą savivaldybės rinkimuose, tad toks jos skatinimas privertė susimąstyti jaunus kėdainiečius apie tai, jog nereikia likti abejingiems ir atlikti savo pilietinę pareigą – atiduoti savo balsą įvairiuose rinkimuose.
Ji taip pat prisideda prie įvairių iniciatyvų įgyvendinimo –  su drauge  savo gimtajame miestelyje – Josvainiuose įkūrė atvirąją jaunimo erdvę, kurioje miestelio jaunimas laiką gali leisti ne tik linksmai, bet ir prasmingai. Šiais metais nuo vasario 16-tosios iki kovo 11-tosios Kėdainių miesto moksleiviai bei gyventojai galėjo džiaugtis jos inicijuotu projektu „Lietuva mano širdyje“. Šį projektą ji įgyvendino kartu su savo bendraminčiais, kurie pritarė jos norui skleisti pilietiškumą, tad Kėdainių miesto ir rajono mokyklose šis projektas privertė susimąstyti apie pilietiškumo sąvoką, meilę savo tėvynei.
Visos Kėdainių miesto, rajono mokyklos  gavo keturis iššūkius, kurie ugdė pilietiškumo sampratą, kūrė vieningas mokyklos bendruomenes. Mokiniai buvo kviečiami fotografuotis su užrašu „Su gimtadieniu, Lietuva“, vykdyti gerus ir pilietiškus darbus, mokyklose suorganizuoti diskusiją, apie pilietiškumo skatinimą ir kaip kiekvienas moksleivis gali prie to prisidėti, o pabaigoje mokiniai buvo kviečiami dalintis mintimis, vaizdo medžiaga apie tai, ką jiems reiškia pilietiškumas ir kodėl Lietuva yra jų širdyse.
Šis projektas buvo pastebėtas ir kitų Lietuvos miestų, tad tokio tipo projektas vyko ne tik Kėdainiuose. Be to Karolina savo miesto bei rajono moksleiviams atstovauja savivaldybės jaunimo reikalų taryboje, lyderiauja Kėdainių rajono mokinių taryboje, penkerius metus ji lankė tautinių šokių kolektyvą, tad visi patriotiški renginiai yra neatsiejami be jos dalyvavimo, o kur dar jos pamokančių išgyvenimų įrašai socialiniuose tinkluose.

Ji stengiasi kiekvienam žmogui suteikti gražių, pozityvių minčių apie gyvenimą, ji skatina mylėti ne tik savo tėvynę bet ir patį save, nes sėkminga ir vieninga valstybė yra kuriama kiekvieno iš mūsų. Karolina yra verta būti nominuota ,,Metų pilietiškumas“ nominacijoje, nes jos iniciatyvos, mintys, tinkamas pavyzdys, visiems kėdainiečiams, o ateityje greičiausia ir visiems Lietuvos gyventojams, sustiprins pilietinę savimonę ir norą išsaugoti savo tautos vertybes – kalbą, tradicijas, papročius

Parengta pagal  https://mokykluapdovanojimai.lt/nomnacija 
Kėdainių rajono savivaldybės informacija, 69559

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema