Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019     
Naujienos
2019-10-03
Keturios kėdainietės pateko į 2-ą Konstitucijos egzamino etapą

Šiandien Lietuvoje jau 13-ą kartą laikytas Teisingumo ministerijos rengtas Konstitucijos egzaminas. Kėdainių rajono savivaldybė taip pat prisideda prie šio renginio organizavimo: savivaldybėje egzaminą laikė suaugusieji, o mokyklose mokiniai. Į posėdžių salę laikyti egzamino atėjo 12 kėdainiečių. Mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis ne tik pasveikino atėjusiuosius, bet ir pats sėdo prie egzamino klausimų. Egzamino vertinimo komisijai įvertinus rezultatus, paaiškėjo, kad kėdainietės Virgilija Čekavičienė, Ona Šulcienė, Modesta Račkauskaitė, Vida Jablonskienė pateko į 2-ą Konstitucijos egzamino etapą.

Apie tai, kaip pavyko šis renginys Kėdainių rajono savivaldybės mokyklose, bus pranešta vėliau.

Egzaminą organizuoja Teisingumo ministerija, o renginio globėjas yra Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Taigi, šiandien, spalio 3 d., vyko I egzamino etapas.
II etapas – spalio 17 d. Apdovanojimų ceremonija Lietuvos Respublikos prezidentūroje – spalio 28 d.

Kėdainietė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus vedėja Onutė Šulcienė yra kelis kartus išlaikiusi šį egzaminą labai gerai ir patekusi į antrą etapą, o kartą net ir vyko į Prezidentūrą ir ten buvo pagerbta. O iš mokinių vien pastaraisiais trejais metais Labūnavos pagrindinės mokyklos mokiniai vis vykdavo į apdovanojimų šventę. Pernai vyko ir iš Josvainių gimnazijos.

Egzamine reikėjo atsakyti į 30 klausimų.

Buvo parengti klausimai dviejų rūšių: turintiems teisinį išsilavinimą ar teisę studijuojantiems ir neturintiems. Į antrąjį etapą pateko tie, kas gerai atsakė į ne mažiau kaip į 25 klausimus.

Konstitucijos egzaminas organizuojamas visoje šalyje: 60 Lietuvos savivaldybių, ugdymo įstaigose (mokyklose, universitetuose), Seime ir kitose valstybės institucijose, įkalinimo įstaigose, taip pat internetu naujienų portale DELFI.

Egzamino užduotis parengė Mykolo Romerio universiteto mokslo darbuotojai.

Į egzaminą, ateina tie Lietuvos piliečiai, kurie myli savo šalį ir nori dar geriau išmanyti pagrindinį Lietuvos įstatymą – Konstituciją. Juk jeigu eini į egzaminą, tai jam ruošiesi, o tada ir sužinai dar kažką naujo. Be to, smagu dalyvauti ir žinoti, kad puikiai išmanai pagrindinį šalies įstatymą. O jei paaiškėja, kad per mažai išmanai, tai turi akstiną pasidomėti giliau.

Pilietinis švietimas turėtų prasidėti jau nuo darželio. Pamažu vaikui galima įskiepyti svarbius dalykus: meilę savo tėvynei, atsakomybę už šalies gerovę, bendruomeniškumą.
Ypač tėvai yra atsakingi, jie turėtų savo pavyzdžiu paskatinti vaikus. Savo elgesiu mes juk rodome pavyzdį savo atžaloms. Tad tie, kurie šiandien atėjo laikyti šio egzamino, yra pilietiški, atsakingi, įkvepiantis kitus bei rodantys pavyzdį.

Daugelis įsivaizduoja Konstituciją kaip statišką, nuobodų dokumentą. Tačiau tai labai klaidingas įspūdis – Konstitucija tiek savo tekstu, tiek dvasia labai įdomi, o su jos konkrečiais straipsniais dažnai susiduriame kasdienybėje, patys net to nesuvokdami.

Primintina, kad dabartinę Lietuvos Respublikos Konstituciją Lietuvos piliečiai referendumo būdu priėmė 1992 m. spalio 25 d.

Kėdainių rajono savivaldybės  informacija 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema