Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304
Vasaris
    2018     
Naujienos
2018-02-14
Lietuvių kalbos dienoms skirti renginiai jau vyksta!

Trečią kartą rengiamos Lietuvių kalbos dienos – tai daugybė vasario 16 – kovo 11 d. visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių, skirtų Valstybės šimtmečiui paminėti, lietuvių kalbos sklaidai ir kalbos prestižui didinti.

Ne vienoje Kėdainių rajono savivaldybėje esančioje švietimo ir kultūros įstaigoje jau vyksta tokie renginiai. Šįkart pateikiame informaciją apie Kėdainių profesinio rengimo centro renginius.

Kėdainių profesinio rengimo centre renginiai, skirti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir Lietuvių kalbos dienoms, prasidėjo nuo vasario 12 d. Centro bendruomenė – mokiniai, jų tėveliai, mokytojai, kiti darbuotojai – išrinko šimtą gražiausių lietuviškų žodžių, iš kurių buvo padarytas trispalvis vėrinys ir juo papuošta biblioteka. Susirinkus į posėdžių salę, vyko pirmasis renginys – skaityta Maironio „Jaunoji Lietuva“.

Nuotr. Ir centro direktorius Dangiras Kačinskas aktyviai dalyvauja Lietuvių kalbos dienoms skirtuose renginiuose

„Pradėjome nuo Maironio todėl, kad jis mums ištarė Lietuvą. Poetas Tomas Venclova savo esė „Laimei Maironis“ teigia, kad būtent Maironis savąja poezija parengė tautą nepriklausomybei galbūt kur kas daugiau nei Jono Basanavičiaus ar Vinco Kudirkos darbai. Juk tik tada, kai tauta tampa dvasiškai, kultūriškai nepriklausoma, tampa pajėgi įtvirtinti savo politinį būvį. Mūsų sąmonėje Maironis yra įsitvirtinęs kaip eilėraščių apie tėvynę kūrėjas, o šį kartą manėme, kad yra tikslinga aktualizuoti būtent poemą „Jaunoji Lietuva“. Juk tai eilėmis, dainomis, giesmėmis perpintas pasakojimas apie tą Lietuvą, kuri nuo XIX a. pab. budo iš ilgo miego ir kėlėsi naujam gyvenimui. Poema „Jaunoji Lietuva“ atskleidžia Lietuvą kėlusių jaunų žmonių idealus, poziciją, laikyseną. Šiuo kūriniu mes atsigręžėme į Lietuvos šimtmečio ištakas. Kiekvienas skaitėme taip, kaip mokame, bet, svarbiausia, labai nuoširdžiai. Renginį vainikavo bendra daina. Visi sustojome, susikabinome rankomis ir, matydami ekrane Merūną Vitulskį, dainuojantį Maironio „Lietuva brangi“, kuri buvo išrinkta šimtmečio daina, dainavome ir mes kartu. Tai buvo ypatingai jautrus momentas – ne vieno akyse suspindo ašaros“, − pasakojo centro lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Birutė Konstanblackaitė.

Kitą dieną (vasario 13 d.) centro bendruomenė vėl džiaugėsi įstabia dvasine dovana, kurią padovanojo Kalbos premijos laureatė Violeta Bakutienė. Jos atlikta literatūrinė-muzikinė kompozicija „Esame ir liudijame Lietuvą“ nepaliko abejingo nė vieno. Tai buvo ypatinga valanda. Taip jautriai, su tokia meile ir pagarba prisiliesta prie mūsų istorijos, kalbos, literatūros. Į širdies gelmes skverbėsi kiekvienas žodis. Programoje prisiminti žmonės, palikę ryškią brydę mūsų tautos kultūros istorijoje nuo Martyno Mažvydo iki Justino Marcinkevičiaus. Jie prabilo iš ekrano, buvo rodomi vaizdo siužetai, senos nuotraukos, portretai, skambėjo muzika ir gyvas žodis.

Pirmieji renginiai savo dvasia gražiai susiliejo. Šios savaitės renginiai bus baigti vasario 15 d. protmūšiu „Mūsų Lietuva“. Taip pat bus išrinktas akrosticho konkurso LIETUVA nugalėtojas.

Kiti renginiai vyks jau po mokinių žiemos atostogų. Bus dalyvaujame respublikiniuose konkursuose, taip pat dar bus surengta ir savitų renginių, pvz., vyks Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų mokinių lietuvių kalbos ir literatūros konkursas „Raštingiausias būsimasis darbuotojas“, bus suorganizuota edukacinė pamoka „Rašau Tau laišką“ pagal M. K. Čiurlionio muziką, taip pat bus surengta edukacinė išvyka į Lituanistikos židinį ir kt.

 

 

 

Informaciją apie visus Kėdainių rajono švietimo ir kultūros įstaigose rengiamus Lietuvių kalbos dienoms skirtus renginius galite rasti čia: Nuo Vasario 16-sios iki Kovo 11-osios − Lietuvių kalbos dienos. Ruošiamės!

Informaciją apie visos šalies renginius galite rasti čia: Lietuvių kalbos dienos 2018

 

Jei Jūsų įstaiga, įmonė, bendruomenė, organizacija rengia renginį, skirtą Lietuvių kalbos dienoms, prašom informuoti e. p. ruta.svediene@kedainiai.lt, kad galėtume pasidalinti gerąja naujiena su visais ir kartu pasidžiaugti gražia bei prasminga iniciatyva.

Rūta Švedienė, Kėdainių rajono savivaldybės kalbos tvarkytoja

Nuotr. Arvydo Kantauto


 

 

 


Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 12760182
Šiandien apsilankė: 38
Dabar naršo: 39
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema