Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Rugsėjis
    2017     
Naujienos
2017-09-08
Meironiškiuose atidarytas naujas M. Daukšos viešosios bibliotekos filialas

Rugsėjo 5 dieną Meironiškių kaime, Krakių seniūnijoje, atidarytas nedidelis, bet jaukus Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos filialas. Įkurtuvėse dalyvavo ir naujų knygų apie Kėdainių kraštą padovanojo rajono meras Saulius Grinkevičius bei savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius.

Rajono vadovas džiaugėsi ir nauju kultūros židiniu kaime, ir stipria šio kaimo gyventojų bendruomene, kurios iniciatyva ir buvo atidaryta biblioteka.

„Patys kaimo gyventojai kreipėsi į mane ir savivaldybės tarybą su prašymu atidaryti šį filialą. Tai rodo, kad bibliotekos jie tikrai labai norėjo. Patalpų sutvarkymui iš savivaldybės biudžeto skirti aštuoni tūkstančiai eurų. Remontas atliktas maždaug per pusmetį. Tikiu, jog ši biblioteka taps ir jaunų, ir vyresnių meironiškiečių traukos vieta“, – sakė S. Grinkevičius.

Lėšas knygoms įsigyti skiria Kultūros ministerija.

Bibliotekos įkurtuvėse taip pat dalyvavo ir knygų padovanojo tarybos narė Adelė Štelmokienė, Krakių seniūnijos seniūnas Jonas Dalbokas, Krakių M. Katkaus gimnazijos direktorius Alanas Magyla, Krakių kultūros centro direktorius Robertas Dubinka, svečiai.

Nors kol kas Meironiškio bibliotekos fondai yra gana kuklūs, tačiau gyventojai jau džiaugiasi ne tik nauja skaitymo erdve, bet ir visiems laisvai prieinamais stacionariais kompiuteriais bei bevielio interneto prieiga. Bevielis ryšys veikia ir lauke, apimdamas visą pastato teritoriją.

Naujoji biblioteka įsikūrė Meironiškių kultūros namų antrajame aukšte. Nuo šiol čia penkias dienas per savaitę po keturias valandas lankytojus aptarnauja bibliotekininkė Jūratė Mitkuvienė. Ji taip pat dirba ir Plinkaigalio bibliotekos filiale.

„Knygelių reikia ir vaikučiams, ir suaugusiesiems – biblioteka reikalinga visiems gyventojams. Mokiniai čia ir namų darbus galės atlikti, suaugusieji – naršyti internete“, – sakė J. Mitkuvienė.

Meironiškių bendruomenės atstovas Marius Kriščiūnas įsitikinęs, kad vien šiame kaime gyvenantiems apie 250 žmonių biblioteka yra labai reikalinga.

„Bibliotekoje vyksta švietėjiška veikla, todėl kaimas nė kiek nesiskiria nuo miesto. Džiugu, kad meironiškiečių iniciatyva savivaldybėje buvo priimta labai greitai – meras S. Grinkevičius pas mus apžiūrėti patalpų buvo atvykęs pavasarį, o jau dabar, rugsėjo pradžioje, švenčiame bibliotekos įkurtuves“, – sakė M. Kriščiūnas.

Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos direktorės Birutės Ruzgienės teigimu, šiuo metu Kėdainių rajone veikia keturios dešimtys bibliotekų. Daugelyje kaimo bibliotekų yra įdiegtas bevielio interneto ryšys.

„Džiaugiuosi, jog per pastaruosius porą metų rajone atidarėme trečią biblioteką. Be šios Meironiškiuose, jau veikia naujai atidarytos Ąžuolaičiuose bei Keleriškiuose“, – sakė B. Ruzgienė.

Meironiškių kultūros namų patalpose veikusią biblioteką nuspręsta panaikinti prieš daugiau nei dešimt metų, todėl pastaruosius metus šiame kaime bibliotekos paslaugos nebuvo teikiamos.

Artimiausiu metu naujos bibliotekos rajone atidaromos nebus.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, te. 69543

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 12078049
Šiandien apsilankė: 2396
Dabar naršo: 50
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema