Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019     
Naujienos
2019-10-01
Metų socialinė darbuotoja − Ema Bukauskienė

Lietuvos socialinių darbuotojų dienos proga Kėdainių rajono savivaldybėje paskelbta Metų socialinė darbuotoja. Garbingą vardą už atjautą, pagalbą ir pasiaukojimą Kėdainių krašto žmonėms darbo pelnė Ema Bukauskienė, Josvainių socialinio ir ugdymo centro socialinė darbuotoja.

Emai Bukauskienei šis įvertinimas buvo visiška staigmena. Susiklostė tradicija, kad konkurso komisija neatskleidžia laureato pavardės iki pat renginio pradžios.

Savo karjerą moteris pradėjo prieš 21 metus, kaip ji pati sako „taip pasisukus likimui“. Ji buvo pakviesta dirbti į Josvainiuose besikuriančius „Žemynos“ vaikų namus. Kai vienas sutiktas žmogus jai pasakė: „Visą gyvenimą dirbsi su žmonėmis ir jiems padėsi” , moteris nepatikėjo, kad tai jos lemtis, tačiau dabar Ema Bukauskienė jau gali pasakyti, kad tie žodžiai išsipildė.

Apie 15 metų moteris padėdavo globojamiems vaikams. Dabar dirba su senjorais. E. Bukauskienė sako, kad skaudžiausia darbe – netektis. Deja, darbinėje kasdienybėje tokie atvejai nereti, tačiau iki šiol prie to nepripranta ir kiekvienas kartas yra sunkus išbandymas ir širdies skausmas. O labiausia džiugina, kai netikėtai išgirsti šaukiant vardu ir pribėga apsikabinti buvę vaikai, dabar jau suaugę ir savarankiški žmonės. Kai jie prisimena, kokie geri laikai buvo nameliuose, kai gauna laiškus arba nuotraukas.

Metų socialinė darbuotoja Ema įsitikinusi, kad visuomenei reiktų nepamiršti elementaraus žmogiškumo ir niekada nenusisukti nuo bėdos ar nelaimėsištikto žmogaus. Savo gyvenime vadovaujasi posakiu, kurį laureatė norėtų dar kartą visiems priminti „Neduok žuvies, o duok meškerę jai sugauti“. Tokiu principu vadovaudamasi moteris ir dirba šį atsakingą, daug dvasinių bei fizinių jėgų reikalaujantį darbą.

Konkursui buvo pateiktos septynios pretendentės. Be paskelbtos laureatės, į šį įvertinimą pretendavo Kėdainių rajono savivaldybės įstaigų darbuotojos: Danguolė Bacevičienė, Dotnuvos slaugos namų socialinio darbuotojo padėjėja; Milda Beresnevičienė, Kėdainių pagalbos šeimai centro socialinė darbuotoja darbui su šeimomis; Regina Chmeliauskienė, Kėdainių bendruomenės socialinio centropaslaugų socialinės rizikos asmenims padalinio socialinė darbuotoja; Irena Lipinskienė, Kėdainių bendruomenės socialinio centro lankomosios priežiūros darbuotoja; Asta Mataitienė, VšĮ Kėdainių ligoninės slaugos ir palaikomojo socialinė darbuotoja; Aistė Židelytė, Kėdainių bendruomenės socialinio centro lankomosios priežiūros darbuotoja.

Metų socialinio darbuotojo atrankos komisijos pirmininkas, gydytojas chirurgas, 2018 Metų medicinos darbuotojas, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys Alfredas Hofmanas; nariai – Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Danutė Mykolaitienė ir Šėtos socialinio ir ugdymo centro direktorė Eleonora Ramonienė, sekretorė - Paraplegikų asociacijos pirmininkė Alma Margevičienė.

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos iniciatyva nuo 2016 metų rengiamas konkursas ir renkama Metų socialinė darbuotoja.

Metų socialinių darbuotojų vardus jau yra pelniusios Ligita Ročkienė (2018 m.), Vitalija Mikėnaitė (2017 m.), Sonata Rindokienė (2016 m.).

Kėdainių rajono savivaldybėje seniūnijose paslaugas teikiančiose ir sveikatos priežiūros įstaigose socialinį darbą dirba 168 žmonės.

Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos iniciatyva nuo 2004 metų kasmet rugsėjo 27 d. Lietuvoje oficialiai švenčiama Lietuvos socialinių darbuotojų diena.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema