Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
English
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018     
Naujienos
2018-12-06
Mokinių ugdymo procesas neturi nukentėti

Kėdainių rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičius ir savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius susitiko su Juozo Paukštelio progimnazijos ir „Šviesiosios“ gimnazijos bendruomenėmis. Dalis šių mokymo įstaigų pedagogų streikuoja jau trečia savaitė. Streiko metu ugdymo procesas nebuvo nutrūkęs, vyko netradicinė ugdomoji veikla.

Meras inicijavo šiuos susitikimus norėdamas palaikyti mokytojus, parodyti jiems dėmesį, išreikšti mokytojams pagarbą, konkrečiai iš pirmų lūpų išsiklausinėti apie keliamus reikalavimus, susižinoti iš pačių mokytojų, kuo galėtų savivaldybės institucija pagelbėti mokytojams.

Meras buvo supažindintas su streike keliamais reikalavimais, kurių pagrindiniai yra šie: padidinti pareiginės algos koeficientą, mažinti mokinių skaičių klasėse, koreguoti etatinio apmokėjimo sistemą.

Abiejų mokyklų lyderės − Vaida Krasauskienė iš Juozo Paukštelio progimnazijos ir Raminta Borodičienė iš „Šviesiosios“ gimnazijos − informavo, kad pirmadienį streikas jau baigiamas, nepaisant kokie bus ministerijos sprendimai ar kuria linkme pasisuks streikas Lietuvoje.

Meras išreiškė nuoširdų palaikymą mokytojams, dėkojo už drąsą ir pilietinę poziciją. Mokytojai domėjosi dėl darbo užmokesčio kompensavimo už laiką streiko metu. Buvo atsakyta, kad pagal Darbo kodeksą šis klausimas turi būti sprendžiamas pasibaigus streikui.

Dar buvo kalbėtasi apie procesus, vykstančius švietimo srityje, apie pailgintą darbo laiko režimą, tinklo pertvarką ir kt.

Meras atsakė į daugybę klausimų. Dalis jų buvo ūkiniai: stogo remontas, priestato statyba. Dalis klausimų susiję su visų kėdainiečių gyvenimu: autobusų maršrutai, miesto objektų renovacija, Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro likimas ir kt.

Vaida Krasauskienė:

„Konstruktyvaus pokalbio metu dalintasi įžvalgomis, aptarti aktualiausi klausimai: švietimo aktualijos Lietuvoje ir plačiai plintantis streikas mokyklose, pagalbos specialistų poreikis bei finansavimas, kuris „perkeltas“ savivaldybėms, mokytojo profesijos prestižo ir kt. klausimais. Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius pasidžiaugė, kad demokratija Kėdainiuose gyva, kad yra pilietiškų ir vieningų kolektyvų, aktyviai reiškiančių savo nuomonę švietimo klausimais. Mokytojai savo ruožtu pasidžiaugė Juozo Paukštelio progimnazijos renovuotu kiemu, šiais metais įsteigta visos dienos mokykla, parodė jaukias jos patalpas, pro kurių langus atsiveria rūpestingai puoselėjimo Kėdainių miesto vaizdas. Sudėtingu metu švietimo sistemai kiekvienai ugdymo įstaigai ypač svarbus mero rūpestis ir dėmesys, kolektyvo vienybė, aktyvus tėvelių ir mokinių palaikymas.“

Raminta Borodičienė

„Labai patiko, kad meras atėjo į susitikimą ir mes ramiai bei dalykiškai visi pasikalbėjome. Mes išsakėme poziciją, dėl ko streikuojame. Mes streikuojame ne prieš mokyklos direktorę ar dar ką, mes priešinamės prieš tai, ko dar nėra buvę: mokytojo vardas yra žeminamas aukštuosiuose sluoksniuose. Tad streikuojame prieš ministerijos primestą reformą, prieš nevykusią etatinio mokėjimo sistemą. Aptarėme ir kitus, ūkinius, klausimus, pvz., trečiojo mūsų priestato statyba ir kt.“

Susitikimai vyko konstruktyviai ir ramiai, visi sakė viena: reikia kalbėtis, spręsti iškilusias problemas ir kaip bebūtų, mokiniai, jų ugdymo procesas neturi nukentėti.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
   
   
           
Iš viso apsilankė: 14059691
Šiandien apsilankė: 2593
Dabar naršo: 151
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema