Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Rugpjūtis
    2019     
Naujienos
2019-08-20
Pasitinkant administracijos direktoriaus 100 darbo dienų sukaktį - pokalbis su laikinai ėjusia direktoriaus pareigas Kristina Kemešiene

Ryt bus šimtas dienų, kaip administracijos direktoriaus pareigas eina Arūnas Kacevičius. Kol buvo laukiama reikiamų pažymų, pirmąjį naujosios valdžios darbo mėnesį Kėdainių rajono savivaldybės administracijai laikinai vadovavo veikli, strateginio mąstymo ir labai greitos reakcijos jauna moteris Kristina Kemešienė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja. Jos patirtis įdomi, atskleidžia, kokių savybių ir charakterio bruožų reikia žmogui, vadovaujančiam strategines rajono kryptis nustatančiai ir įgyvendinančiai organizacijai.

Kristina, savivaldybėje dirbate jau ne pirmi metai, esate, galima sakyti, vieno iš svarbiausių skyriaus vedėja. Išmanote savivaldybės darbus ir veiklas, esate greita, organizuota, mokanti bendrauti, bet visgi, ar nebuvo baisu prisiimti atsakomybę ir eiti direktoriaus pareigas? Iš šono pažiūrėjus, atrodė, kad jautėtės savam vandeny ir nieko ten sudėtingo ir labai Jums nebuvo, ar tikrai taip?

Ką reikės dirbti, kokie iššūkiai laukia, aš tikrai galėjau įsivaizduoti ir nuspėti, nes jau Strateginio planavimo ir investicijų skyriuje dirbdama turėjau daug bendrauti su kitais skyriais ir savivaldybės žmonėmis dėl įvairių reikalų. Dirbant vadovu labai svarbu bendras su kitais žmonėmis darbas, o tokios patirties aš turiu dirbdama administracijoje jau 19-us metus. Nepasitikėjimo eidama į direktoriaus pareigas neturėjau, nuo pirmos dienos žinojau, kas kokius darbus dirba, kam deleguoti raštus ir darbus. Man suprantama, kaip priimami sprendimai. Manau, jei žmogus ateina dirbti vadovu, tai labai gerai, kai jis jau turi komandinio darbo, vadovaujamojo darbo patirties. Dar administracijos direktoriui svarbu turėti supratimą apie visas savivaldybės kuruojamas sritis, aišku, būtina išmanyti teisinius, finansinius dalykus ir mokėti labai greitai veikti, nes tempas yra didžiulis.

Elementarus klausimas: kaip spėjai? Juk dar ir skyriaus darbai labai svarbūs. Ko gero, turi skyriuje žmogų, kuriuo gali pasitikėti, kuris išmano skyriaus darbus. Ar kavos rasdavai laiko išgerti?

Taip, teko atvykti į darbą anksčiau, išvykti vėliau. Vos ne visas laikas − direktoriaus kabinete, o skyriaus moterys ir skambindavo, ir ateidavo, ir aš į skyrių nueidavau. Kavos puodelis netrukdo tuo pačiu metu reikalus spręsti ir dirbti. Vieno žmogaus negalėčiau iš kolektyvo išskirti. Mes esam komanda. Kasdien aptariam ne tik bendrus, bet ir viena kitos darbus, taigi visos žino visus darbus ir bet kuri gali pakeisti viena kitą, pavaduoti mane. Dirbant vadovu labai svarbu mokėti deleguoti darbus, dalintis atsakomybe, tiek darbais, tiek laimėjimais, kalbėtis, bendrauti, rasti laiko ir asmeniniam kito žmogaus pastebėjimui bei įvertinimui. Kad atsirastų pasitikėjimas.

Tu puikiai išmanai reikalus ir darbo etiketą be jokių papildomų klausimų ir derinimų, labai greitai priimi kasdienius sprendimus ir taip, matyt, atlaisvini savo proto galias ir laiką reikšmingiems sprendimams. Bet visgi informacijos labai daug, kaip susidorojai su didžiuliu srautu?

Taip, informacijos daug ir ji labai plati, apimanti labai įvairias sritis. Raštų, gaunamų ir siunčiamų, būna kalnai ir vadovui reikia juos visus perskaityti. Begalė reikalų, reikia labai koncentruotai į viską žiūrėti, matyti plačiai, spręsti čia ir dabar. Sveikas, racionalus protas vadovui yra labai svarbu.

Su kuo pasitardavai, į ką remdavaisi?

Tartis reikia su darbuotojais. Kas parengia kokį raštą ir jei vadovui neaišku, tai to rengėjo ir reikia klausti, su juo tikslintis. Darbuotojų kompetencija niekas neabejoja, visi mūsų žmonės puikiai išmano savo sritį. Jie pateikia informaciją, o direktorius priima sprendimą. Sprendimą priimti reikia drąsos.

Kaip tau sekėsi su atėjusiu naujuoju meru?

Merui kiekvieną rytą viską susakydavau apie esamą situaciją, reikalus. Kas daroma, kas iškilo naujai, kas planuojama daryti, kas įvyko. Man atrodo, kad mums sekėsi dirbti gerai. Meras irgi labai organizuotas, gerai išmano tiek kaimo, tiek miesto reikalus. Kaip tik pirmąjį mėnesį meras inicijavo susitikimus su visais skyriais ir jų darbuotojais. Buvo įdomu ir naudinga.

O su kuriais skyrių vedėjais ir darbuotojais teko daugiausiai derintis, spręsti reikalus? Kuris skyrius tau atrodo svarbiausias?

Daugiausiai teko dirbti su Biudžeto ir finansų bei su Statybos ir turto skyriaus vedėjomis. Čia sukas daugiausiai mūsų konkrečių darbų, čia gi finansai ir darbai – kas svarbiausia. Bet, kad mažiau reikalų turėjau su kitais skyriais, tai visai nereiškia, kad jie mažiau svarbūs. Visi dirba savo darbus pagal savo planus. Mūsų Strateginio planavimo ir investicijų skyrius rengia strateginį planą, metų ataskaitas, tai, ko gero, ir tai lemia, kad su visais darbais, veiklomis ir finansus esame susipažinę.

O kas tame darbe buvo maloniausia? Padėjai merui atstovauti savivaldybei, ėjai porą kartų į šventes? Gal tai maloniausia?

Man maloniausia konkretus administracinis darbas, reikalų tvarkymas. Man patinka, kai yra daug veiklos ir reikalų. Atvirai pasakius, lipti į sceną nebuvo taip jau labai malonu. Reprezentacinis darbas – ne man. Nelabai mėgstu ir interviu duoti. Bet, manau, geras vadovas turi mokėti ir tai daryti, pagaliau tie darbai yra išmokstami, įsisavinami dirbant, per patirtis.

O kas administracijos direktoriaus darbe nemaloniausia? Kas labiausiai vargino?

Kartais vargindavo atėjusieji lankytojai dėl to, kad bandydavo išprašyti to, kas yra neįmanoma nei pagal savivaldybės galimybes, nei pagal teisės aktus. Ir būdavo sunku įrodyti, kad ne viskas tik nuo norų priklauso. O aš tiesiai sakau, kad to ir to negalim, tą ir tą galim. Bet, būna tarsi bando įkalbėti direktorių, kad būtų padaryta pagal žmogaus norą ar įsivaizdavimą. O juk taip negali būti. Jei nėra galimybių, jei nėra planuose, tai nėra.

Tai koks gi tas gero direktoriaus etalonas? Ar Arūnas Kacevičius geras vadovas?

Kaip jau ir minėjau, geras vadovas turi pasitikėti savo komanda, turi turėti žmonių, kuriais gali pasikliauti, kuriems gali pavesti darbus, gali gauti optimalius rezultatus. Taip pat vadovas turi mokėti greitai ir atsakingai priimti sprendimus, matyti visumą.

Arūnas Kacevičius dirba noriai ir greitai, greitai priima sprendimus, išklauso kompetentingų darbuotojų nuomones, atsižvelgia į kitų požiūrį. Jam būdingas ilgalaikis strateginis mąstymas, platus akiratis, įvairių sričių išmanymas. Jis turi vadovaujamojo darbo patirties ir dėl to darbai nuo pat pradžių sekas gerai. Be viso to, Arūnas yra žmogiškas, pastabus ir jautrus žmogus.

Kokie tie darbai, kurie, galima sakyti, pajudėjo iš esmės per 100 dienų?

Manau, yra gerai, jog, keičiantis valdžiai, yra darbų tęstinumas ir nėra kažkokių didelių perversmų.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema