Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Sausis
    2020     
Naujienos
2020-01-22
Kėdainiai – puoselėja žolininkystės tradicijas

Šių metų sausio 24−26 dienomis didžiausioje Baltijos šalyse specializuotoje tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2020  Lietuvos vidurio rajonas – Kėdainiai, nepamiršdami savo šlovingos istorijos, prisistatys kaip gyvybines žmonių galias sveikatinančiais žolynais saugantis kraštas.

Šių metų parodos tema − sveikatos turizmas. Kėdainių stendas Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO įrengtas lyg stilizuota vaistinė senojoje miesto Rotušėje.

Dar valdant kunigaikščiui Jonušui Radvilai 1655 metais buvo įsteigta pirmoji miesto vaistinė – viena iš seniausių vaistinių Lietuvoje. Atidaryti vaistinei tereikėjo gauti valdovo ar magistrato leidimą, atskirais atvejais – didiko fundaciją. Kėdainių vaistinę miesto rotušėje įkūrė kunigaikščiai Radvilos. Valdovų rūmuose vykusioje Radvilų giminei skirtoje parodoje buvo eksponuota  1680 m. Liudvikos Karolinos Radvilaitės  privilegija Kėdainių vaistinei.  

Tuo laiku dauguma vaistinės prekių buvo brangios ir prieinamos nedidelei gyventojų daliai, todėl jų nebuvo daug. Gyventojai naudojosi ir iš seno žinomų žolininkų, ir žiniuonių paslaugomis. Dabar šią senolių sukauptą patirtį ir žinias, patvirtintas mokslininkų, perduodame iš kartos į kartą, norėdami  būti sveiki ir žvalūs naudodami natūralias priemones.

Beje, vaistinėlės kvapai užbūrė ir jaudino ir Nobelio premijos laureatą Česlovą Milošą. „Vaistinėlė – magiškiausia Šateinių vieta. Magiškiausias kambarys. Dieve švenčiausias! Man dabar atrodo, kad visa mano poezija atsirado iš vaistinėlės...Tai kambarys, kurio sienas sudarė stalčiukai. Visas kambarys buvo iš stalčiukų.Ant lentynų stovėjo įvairiausi variniai, stebuklingo aukso „vermeille“ atspalvio indeliai, o stalčiukuose – visokios esencijos, prieskoniai. Imbieras ir t. t.“ – jausmingai pasakoja žymusis rašytojas pokalbiuose su  Aleksandru Fiutu.

„Turistaudami, lankydami, pirmiausia, savo kraštą, greičiau ir lengviau jį pažįstame per skonius, patirtį, tradicijas, papročius ir kultūrinį paveldą“, − aplankyti ir patiems pamatyti Kėdainius ragina rajono meras Valentinas Tamulis.

Kėdainių stende ADVENTUR 2020 parodoje bus dalinami sveikatos ir grožio patarimai, pasakojama apie haloterapijos paslaugas ir pristatomos Juodkaimių bendruomenės žmonių rankomis užaugintos, surinktos ir surūšiuotos arbatos.

Juodkaimiai – nedidelis, tvarkingas kaimelis, įsikūręs pietvakariniame Josvainių miestelio pakraštyje, Šušvės dešiniajame krante, abipus Aristavos–Cinkiškių plento. Prieš  7 metus  bendruomenė susitelkė bendrai idėjai ir pradėjo auginti prieskonines žoleles. Susitelkę įkūrė teminį ,,Prieskonių kaimą“. Pradėjusios nuo bazilikų, krapų, čiobrelių, mairūnų, mėtų, peletrūnų, petražolių, šiandien moterys jau ruošia raminamąsias, širdies veiklą gerinančias, kvėpavimo takus lengvinančias, uždegimus ir nemigą gydančias arbatas. Miestelio moterys renka vaistažoles, aromatinius augalus ir pačios sėja bei  augina įvairius augalus. Juos džiovina, rūšiuoja, smulkina, daro iš jų mišinius ir parduoda. Arbatų gamybai auginama ir surenkama daugiau kaip 40 rūšių augalų. Parodos lankytojams bus pristatomas arbatų kalendorius su rekomendacijomis, kokius žolynus kada geriausia vartoti, kad prevenciškai galėtume apsaugoti savo sveikatą.

Taip pat ADVENTUR 2020 parodoje bus pristatomi Kėdainiuose antrus metus kuriamo prekės ženklo „Lilės sūriai“ gaminiai. Tai vienas iš 2019 metų tradicinio Kėdainių rajono savivaldybės VERSLO dienos konkurso laureatų. Mažoji bendrija pelnė apdovanojimą ,,Už drąsias investicijas ir verslo kūrimą kaime“. ,,Lilės sūrių“ sumanytoja Lilija Liutkevičienė drąsiai ir ryžtingai įgyvendino savo svajonę. Moteris užsibrėžė tikslą ir pastatė kaime šiuolaikinę sūrinę. Joje spaudžiami sūriai iš ūkininkų supirkto pieno. Piliamante, kur įsikūrusi  naujoji sūrinė, gaminama net 15 jų rūšių. Kepti, rūkyti, desertiniai – gardūs ir natūralūs − sūriai įtinka reikliam vartotojui. Jais ruošiamasi stebinti ir parodoje.

„Turizmas tampa vis intensyvesnis, ypač vietinis turizmas. Tikrai esame įvairiapusiškas kraštas, nes ruošdamiesi parodoms matome, kad visomis temomis turime pramogų bei atrakcijų pasiūlą turistams. Žmonės yra pasiilgę paprastų nuoširdžių dalykų ir mes tai galima pasiūlyti“, − sako Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro vadovė Daina Balasevičienė.

2020 metų sausio 24 dieną tarptautinės turizmo parodos ADVENTUR 2020 metu bus apdovanoti „Turizmo sėkmingiausieji“. Tai svarbiausias Lietuvos turizmo bendruomenės metų renginys. Septyniose kategorijose varžosi po 3 nominantus, kurios atrinko Lietuvos turizmo asociacijos ir turizmo ekspertai. Kėdainiai yra pretendentai į laimėjimą kaip „Sėkmingiausia 2019 metų turizmo traukos vietovė“ kartu su Šiluva ir Birštono kurortu. Pastaraisiais metais išradingų verslininkų dėka  atsiradus naujiems agurkų produktams bei savivaldybei atnaujinus kultūros paveldo objektus, moderniai ryškėja miesto išskirtinumas. Restorano „Grėjaus namas“ sukurti „Agurkų“ ledai, realizuoti krautuvėlių „Ragauk“ ir „Gurkė“ sumanymai: „Agurkų“ džemas ir „Agurkų“ trapučiai bei prekės ženklo „Šušvės“ gaminamas „Agurkinis“ midus – tampa gastronomine Kėdainių tapatybe.

Mūsų šalies gyventojai pamažu atranda Kėdainius ir jo istorinę, pažintinę ir estetinę vertę turintį unikalų senamiestį ir naujas išpuoselėtas krašto vietas – Isos slėnį, kuriuo driekiasi Piligrimų kelias, dvasingąją Paberžę, Bakainių piliakalnį ir daug kitų malonių vietų.

2019 m. Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centre apsilankė 4 proc. daugiau lankytojų negu 2018 metais. Iš viso Kėdainiai sulaukė beveik 10 tūkstančių turistų. Net 77 procentai jų − iš Lietuvos. Turizmo ir verslo informacijos centro darbuotajai vedė 143 ekskursijas po Kėdainių kraštą.

Kėdainių apgyvendinimo įstaigos sulaukė 25 245 svečių, o muziejuose apsilankė beveik du kartus daugiau − 49 088  lankytojai. 

Šiais metais parodoje ADVENTUR 2020 bus kuriama WELLNESS ERDVĖ, kurioje kviečiame atgauti jėgas ir atsipalaiduoti, o FANŲ ZONOJE kasdien vyks įkvepiantys susitikimai ir negirdėti pasakojimai su įdomiais, išskirtiniais keliautojais.

Kasmet naujų dalyvių sulaukianti kelionių paroda šiais metais pirmą kartą sveikinsis su šalimis, parodos naujokėmis – Japonija ir Islandija.

Iš viso parodoje ADVENTUR 2020  dalyvaus daugiau nei 300 dalyvių iš 20 šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Čekijos, Sakartvelo, Islandijos, Italijos, Japonijos, Kinijos, Kipro, Kroatijos, Kubos, Lenkijos, Indonezijos, Nepalo, Slovakijos, Rusijos,  Ukrainos, Šri Lankos, Turkijos. 

Kėdainių rajono savivaldybės stendas ADVENTUR 2020  parodoje Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, parodų salė 3, stendas 3. 16.

Parodos darbo laikas:

Penktadienis, sausio 24 d., 10−19

Šeštadienis, sausio 25 d., 10−19

Sekmadienis, sausio 26 d., 10−16

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema