Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017     
Naujienos
2017-11-10
Vyko baigiamasis projekto „Nepamiršk parašiuto“ renginys „Protų kovos“

Lapkričio 9 d. į Kėdainių „Atžalyno“ gimnaziją susirinko rajono gimnazijų mokinių komandos į baigiamąjį bandomojo jaunimo pilietiškumo ir socialinės atsakomybės ugdymo projekto „Nepamiršk parašiuto“ renginio „Protų kovos“ rajoninį turą.

Šešios gimnazistų komandos varžėsi tarpusavyje siekdamos išaiškinti, kuri komanda stipriausia ir lapkričio 16 d. vyks į regioninį turą, į Kauną. Regioniniame ture trys geriausiai pasirodžiusios komandos vyks į rajoninį turą, kuris vyks Vilniuje lapkričio 24 d.

Rajono meras Saulius Grinkevičius pasveikino renginio „Protų kovos“ dalyvius ir pasidžiaugė, jog Kėdainių gimnazijos priėmė pasiūlymą dalyvauti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (toliau – „Sodra“) vykdomame bandomajame jaunimo pilietiškumo ir socialinės atsakomybės ugdymo projekte „Nepamiršk parašiuto“ ir net 515 rajono mokinių gavo žinių apie valstybinį socialinį draudimą, jo sąlygas, nelegalaus darbo pavojus ir pan.

„Mokslininkai yra suskaičiavę, kad šešėlis sudaro apie 30 procentų mūsų ekonomikos. Manau, kad gimnazistams reikia pradėti aiškinti apie mokesčius, kokia nauda juos mokant, kaip nenaudinga žmogui jų nemokėti. Labai svarbu, jog jauni žmonės tai suprastų. Manau, kad apie tokių dalykų svarbą vaikams reikėtų kalbėti jau nuo mažens, nuo pirmos klasės. Labai džiugu, jog projekte dalyvavo daugiau kaip 500 rajono gimnazistų. Tikiu, kad tokios programos tęsis ir toliau ir tai bus visiems mums naudinga. Būkime sąžiningi, mokėkime mokesčius, ir pinigų daugės, galėsime padaryti daug daugiau darbų, kurie padidins gerovę“, – sakė S. Grinkevičius.

Rajono vadovas padėkojo rajono gimnazijų mokytojams, kurie rugsėjo – spalio mėnesiais vedė pamokas, klasių valandėles ir kitus užsiėmimus perduodant visą projekto vykdytojo parengtą informacinę medžiagą mokiniams, subūrė komandas „Protų kovos“ ir atvyko į baigiamąjį projekto renginį.

Projekto vykdytojo – „Sodros“ ˗ vardu sveikino ir prizus komandoms įteikė Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyriaus Kėdainių klientų aptarnavimo poskyrio vedėjas Jonas Švedas.

Baigiamojo jaunimo pilietiškumo ir socialinės atsakomybės ugdymo projekto „Nepamiršk parašiuto“ renginio „Protų kovos“ rajoniniame ture sėkmė lydėjo „Atžalyno“ gimnazijos komandą „Sodrūs vyrukai“. Linkime komandai kuo geriausios sėkmės ir regioniame ture, kuris vyks Kaune lapkričio 16 d.

Bandomojo jaunimo pilietiškumo ir socialinės atsakomybės ugdymo projekto „Nepamiršk parašiuto“ tikslas ˗ ugdant besiruošiančio savarankiškam gyvenimui jaunimo pilietiškumą, socialinę atsakomybę ir socialinį solidarumą, suteikti žinias apie Lietuvos socialinio draudimo sistemą ir jos pagrindinius principus, apie „Sodros“ veiklą.

Projekto vykdytojas Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba (trumpiau vadinama Sodra), projekto partneriai KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas, Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Kauno bei Utenos apskričių gimnazijos. Projekte dalyvavo Kėdainių šviesioji, „Atžalyno“, Akademijos, Josvainių, Krakių Mikalojaus Katkaus ir Šėtos gimnazijų 11˗12 klasių mokiniai.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos informacija, 69576

Cituojant arba kitaip platinant Kėdainių rajono savivaldybės informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 12344291
Šiandien apsilankė: 1696
Dabar naršo: 174
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema