Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
Naujienos
2018-01-19
Teigiamus pokyčius įmonėje „Kėdbusas“ pastebi ir keleiviai, ir darbuotojai

Per 2017-uosius metus „Kėdbusas“ atnaujino autobusų parką, įsigijo naujų autobusų ir padidino vairuotojams atlyginimus. Šiais ryškiais pokyčiais džiaugiasi kėdainiečiai, kurie pastebi mieste atnaujintus autobusus ir naujus mikroautobusus, gerinančius susisiekimą Kėdainių mieste ir rajone.

Spaudos konferencija paaiškino situaciją

Sausio 17 d. įmonės „Kėdbusas“ atstovai žurnalistams surengė spaudos konferenciją, kurioje dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, įmonės generalinis direktorius Evaldas Cicėnas, vykdomasis direktorius Vygantas Vanagas, iš Vokietijos atvykęs „VDL Buss Center Gmbh“ atstovas Evaldas Piklapsas ir „Kėdbuso“ profsąjungos pirmininkas Michailas Pušnovas.

Kėdainių rajono S. Grinkevičius džiaugiasi, kad „Kėdbusas“ atnaujino autobusų parką – transporto priemones, kurios palengvina gyventojų susisiekimą.

„Situacija „Kėdbuse“ pasikeitė į gerąją pusę. Mes visi džiaugiamės, kad yra nupirkti tokie kokybiški ir patogūs autobusai. Norėčiau pastebėti, kad ir kolektyve situacija yra daug geresnė ir stabilesnė. Vairuotojai patenkinti ne tik naujais autobusais, bet ir po truputį kylančiais atlyginimais. Tikiu, kad bendromis jėgomis ateityje situacija Kėdainių rajono viešojo transporto sektoriuje tik gerės“, – kalbėjo S. Grinkevičius

Įsigyti atnaujinti autobusai – draugiški aplinkai

Pasak V. Vanago, per 2016–2017 metus yra įsigyta 17 autobusų, t. y. mikroautobusų, vidutinės klasės bei didžiųjų autobusų. Tam skirta apie 700 tūkst. eurų. Įsigytos transporto priemonės, turinčios EURO 5, 5+ arba EURO 6 standartą, kuris ypač vertinamas Europos Sąjungoje, yra draugiškos aplinkai ir neteršia oro.

Firmos „VDL Berkhof Ambassador“ 8 autobusai yra 14 metų senumo, tačiau visi jie buvo atnaujinti gamykloje 2012 metais ir įgavo kitą kokybę ir išvaizdą.

„Autobusams yra pakeisti naujos kartos varikliai – įdėti nauji, EURO 5+ (EEV) atitinkantys ekologinius standartus, todėl jų negalima lyginti su senais EURO 3 standartus atitinkančius. Be abejo, autobusai yra visapusiškai atnaujinti gamykloje – pakeisti salonai, vidinės sistemos, važiuoklės, naujai perdažyti, gražus, šilti ir patogūs, ekonomiški“, – patikino V. Vanagas.

Kompetentingų ekspertų įvertinimas

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos LINAVA viceprezidentas, keleivinio transporto tarybos pirmininkas Rimantas Martinavičius patikino, kad kiekvienam autobusui būtina rekonstrukcija.

„Galiu patikinti, kad kiekvienai transporto priemonei, ypač autobusui, būtina rekonstrukcija. Svarbu, kad atnaujinti „Kėdbuso“ autobusai, kuriuos įsigijo, tarnaus apytiksliai 10 metų. Džiugu, kad bendrovė imasi atnaujinti savo transporto priemones, nes šiandien daugelis vežėjų perka dėvėtus autobusus“, – kalbėjo R. Martinavičius.

„Kėdbuso“ profsąjungos pirmininkas M. Pušnovas pridūrė, kad autobusai buvo apžiūrimi ir išbandomi, įvertinti autoservise.

„Prieš perkant autobusus mes juos nuodugniai patikrinome: apžiūrėjome visus svarbiausius agregatus, net po autobusais landžiojome“, – sakė M. Pušnovas.

Pokyčius pastebi ir kėdainiečiai, ir vairuotojai

Taip pat V. Vanagas pradžiugino, kad jau greitai kursuos septintu numeriu pažymėtas mikroautobusas, specialiai pritaikytas neįgaliesiems ir jaunoms mamoms su vaikų vežimėliais.

Bendrovė „Kėdbusas“ ne tik atnaujino autobusų parką kokybiškomis transporto priemonėmis, bet taip pat skyrė dėmesio ir vairuotojams bei remonto baro darbuotojams. Palyginti su 2016-aisiais, per praėjusius metus beveik 62 tūkst. eurų išaugo „Kėdbuso“ pajamos.

„Vairuotojų atlyginimas nebuvo didinamas jau labai seniai, tačiau praeitais metais tą pavyko padaryti ir vairuotojų atlyginimai augo 6 proc. per metus, o per paskutiniuosius kelis mėnesius – 10 proc. Vidutinė vairuotojo alga – 728 Eur (2016-aisiais buvo 701 Eur)“, – pažymėjo V. Vanagas.

Einama teisingu keliu

Be to, šiais metais išliks stabilios bilietų kainos, kurios nuo pat 2008 metų nebuvo keltos (įvedus eurą, kaina vienu centu padidėjo dėl kainos apvalinimo).

Per praėjusius metus V. Vanagas patikslino, kad maršrutus aptarnaujančių autobusų rida padidėjo 53 tūkstančiai kilometrų. Bet kuro sunaudota 12 tūkst. litrų mažiau. Todėl, kad „Kėdbuso“ autobusai ir mikroautobusai važiavo ekonomiškai ir ypač derino maršrutus.

„Kėdbuso“ valdybos pirmininkas Julius Lukoševičius patikino, kad pokyčiai bendrovėje yra būtini.

„Valdyba nuolat svarsto bendrovės veiklos strategiją, veiklos organizavimą, finansinę būklę, ūkinės veiklos rezultatus. Paskutiniųjų metų rezultatai rodo, kad einama teisingu keliu: įsigijami autobusai, atitinkantys ekologinius reikalavimus, ir patogesni keleiviams, didėja pajamos, didinami vairuotojų atlyginimai, nedidinamos bilietų kainos, didėjant ridai mažėja kuro išlaidos, pervežama daugiau keleivių, tenkinami keleivių prašymai dėl maršrutų laiko tikslinimo. Bendrovės valdyba praktiškai negauna keleivių nusiskundimų dėl paslaugos teikimo kokybės“, – pažymėjo J. Lukoševičius.

Džiuginantys metų rezultatai

Atitinkantis EURO 5 standartą naujas autobusas kainuoja apie 220 tūkst. Eur. Bendrovė „Kėdbusas“ už vieną dėvėtą autobusą, kurį visiškai modernizavo, mokėjo apytiksliai 30 tūkst. Eur. Tiesa, po visiško modernizavimo, kuris vienam autobusui kainavo apie 50 tūkstančių Eur., autobusai dar truputį buvo eksploatuojami Olandijoje. Dėl šios priežasties naujosios transporto priemonės buvo nupirktos už mažesnę kainą.

Kasmet bendrovė „Kėdbusas“ atnaujina autobusų parką. Pavyzdžiui, 2017 metais įsigyta 17 naujų autobusų, 2018-aisiais – 1. Šiuo metu važiuojantys yra 52 autobusai, kurie aptarnauja 6 miesto ir 23 priemiesčio maršrutus. Taip per 2017-uosius pervežta 2 mln. 300 tūkst. keleivių (100 tūkst. daugiau nei 2016-aisiais).

V. Vanagas patikino, kad ir ateityje „Kėdbusas“ teiks kokybiškas paslaugas, sieks, kad gyventojai kuo dažniau naudotųsi viešuoju transportu. Dėl to išvengsime kamščių Kėdainių mieste.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543, 69557

Cituojant arba kitaip platinant Kėdainių rajono savivaldybės informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 12656103
Šiandien apsilankė: 556
Dabar naršo: 40
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema