Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Naujienos
2019-07-08
Kaip rūšiuoti atliekas naujuosiuose konteineriuose

Mieste ir kaimuose, soduose statomi nauji konteineriai. Pateikiame informaciją, ką į kurį konteinerį galima mesti, o ko negalima. Tokia informacija bus nurodyta ir ant konteinerių. Būkite atidūs!

POPIERIUS (mėlynas dangtis)

Mesti: Žurnalai, laikraščiai ir kt. spaudiniai, knygos be kietų viršelių. Kartoninės dėžutės, gofruoto kartono dėžės, popieriniai krepšiai, lankstinukai, vokai, skrajutės, spaudos ir rašomasis popierius. Kita neužteršta popierinė pakuotė ir pakavimo popierius, knygos (bet jas geriau padovanoti bibliotekai).

Nemesti: Kalkinis, parafinuotas, vaškuotas, tepaluotas popierius, tapetai, dėžutės nuo picos ar kitokiais riebalais užterštas popierius, pop. nosinaitės, servetėlės ir rankšluosčiai, tualetinis popierius ir sauskelnės, pakeliai nuo traškučių, dokumentų segtuvai su metalinėmis dalimis.

Svarbu ! Popierius turi būti sausas ir švarus. Nereikia išsegti sąvaržėlių, popierius gali būti ir su lipnia juostele, tačiau popierines dėžutes reikėtų išlankstyti.

STIKLAS (žalias dangtis)

Mesti: Stikliniai buteliai, stiklainiai be dangtelių, stikliniai indai, stiklinė pakuotė, įvairaus dydžio stiklo duženos ir atraižos, paprastų langų stiklas.

Nemesti: Porcelianas, krištolas, keramika, veidrodžiai, visų rūšių elektros lemputės. Dažais, tepalais ar kita chemine medžiaga užteršta pakuotė, medicininės ampulės, stikliniai vaistų buteliukai. Armuotas stiklas ir stiklo lakštai, TV ekranai, namų langų stiklų paketai, automobilių langų stiklai.

Svarbu ! Buteliai ir stiklainiai turi būti išplauti, nuimti kamščiai ir jų žiedeliai, pašalinta folija, etikečių lupti nereikia.

PLASTIKAS (geltonas konteineris)

Mesti: Plastikiniai buteliai, buitinių priemonių plastikinė tara, plastikiniai indai, plastikiniai indeliai ir dėžutės nuo padažų, majonezo ir kitų maisto produktų, plėvelė nuo maisto produktų, kita plastikinė pakuotė, kurioje yra įspausti PET, HDPE, LDPE, PP ženklai, plastikiniai žaislai, kombinuotos pakuotės „TetraPak“, „Elopak“, pieno, sulčių pakuotės, traškučių ir kt. pakeliai. Skardinės nuo gėrimų, konservų, metaliniai dangteliai, kepimo skardos, aliuminio folija ir kt. smulkios metalinės atliekos.

Nemesti: Riebalais, dažais, tepalais ar kita chemine medžiaga sutepta plastikinė tara, plastikiniai žaislai su elektroniniais įtaisais, plastikinės medicinos priemonės ir gaminiai, vaizdo kasetės, fotojuostos, CD, DVD ir LP plokštelės. Dantų šepetėliai, skutimosi peiliukai, higienos reikmenys, medicinos švirkštai, aerozolio flakonėliai, tepalo bakeliai, indeliai nuo dažų, antifrizo pakuotės, smulki ir stambi elektroninė įranga.

Svarbu ! Pavojingų medžiagų tarą reiktų vežti į stambiagabaričių atliekų aikštelę, o medikamentus – priduoti vaistinėse. Prieš pašalinant pakuotes, buteliukai yra užsukami, reiktų išpilti ir visus skysčius. Pageidautina, jog indai, kuriuose liko riebalų (aliejaus buteliai, margarino ar žuvies pakuotės) būtų išskalauti. Dėl medicininių atliekų priėmimo galima pasiteirauti stambiagabaričių atliekų aikštelėje.

MIŠRIOS-BUITINĖS KOMUNALINĖS ATLIEKOS (pilkas dangtis)

Mesti: Atliekos, kurių negalima perdirbti ar pakartotinai panaudoti.

Nemesti: Statybinės ir griovimo atliekos, elektros ir elektronikos atliekos, baterijos, nupjauta žolė, medžių lapai ir šakos, antrinės žaliavos įskaitant ir pakuočių atliekas, karšti pelenai, stambiagabaritės atliekos, automobilių dalys, pavojingas atliekos, padangos.

KITŲ PAKUOČIŲ KONTEINERIS (individualiose valdose)

Mesti:

Popierinės ir kartoninės pakuotės: Laikraščiai, žurnalai, visų rūšių kartonas, vokai, skrajutės, rašomasis popierius, lankstinukai, knygos ir jų viršeliai, maisto pakuotės, pakavimo popierius, dovanų maišeliai, dėžutės.

Plastikinės pakuotės: Buteliai, visos maisto pakuotės, dėžutės, indeliai, buitinių priemonių tara, maišeliai, plėvelė.

Kombinuotos pakuotės: „TetraPak“, „Elopak“ (pieno ir sulčių), saldainių, traškučių ir kt. pakeliai.

Metalinės pakuotės: Metaliniai dangteliai, gėrimų ir konservų skardinės, kitos smulkios metalinės atliekos.

Nemesti: Sauskelnės, vienkartinės servetėlės, riebalais suteptas popierius, plastiku padengtas popierius, suteptas popierius (tepalais, dažais, betonu), dantų šepetėliai, skutimosi peiliukai, higienos reikmenys, medicinos atliekos, švirkštai.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

 

 

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema