Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
Naujienos
2018-01-19
Susitikimuose aptarti Vaiko teisių apsaugos skyriaus reorganizacijos klausimai

Sausio 18 d. Kėdainių rajono savivaldybėje lankėsi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė, kuri susitiko su savivaldybės administracijos direktoriumi Ovidijumi Kačiuliu.

Tuo pačiu metu Vaiko teisių apsaugos skyriaus l. e. p. vedėja Aistė Lekečinskienė ir darbuotojai susitiko su tarnybos Pagalbos vaikams skyriaus vedėja Evelina Firaite.

Vizito metu buvo aptarta, kaip reikės vykdyti Vaiko teisių apsaugos skyriaus reorganizaciją, kokie yra pagrindiniai Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimai.

„Šis susitikimas ypač svarbus, nes aptarėme keletą galimybių, kaip kuo efektyviau vykdyti reorganizaciją. Mums svarbu turėti aiškų santykį su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, užtikrinti mūsų darbuotojų teises, supažindinti su laukiamais pokyčiais“, – kalbėjo O. Kačiulis

Direktorė Ž. Žukauskaitė-Kasparienė pažymėjo, kad savivaldybių Vaiko teisių skyriaus darbuotojai nuo liepos 1 d. tampa Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojais. Todėl susitikimo metu būtina supažindinti su esama situacija ir pristatyti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimus.

„Stengiamės aplankyti kiekvieną savivaldybę. Džiugu, kad Kėdainių rajono savivaldybė yra 34-oji, kurioje mes ir lankomės. Mūsų vizitų tikslai – supažindinti su nauju Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu ir pristatyti, kokie yra pakitimai jame. Taip pat susitikti su Vaiko teisių apsaugos skyriais, nes svarbu aptarti techninius klausimus ir pasikalbėti apie darbuotojus“, – pažymėjo Ž. Žukauskaitė-Kasparienė.

Direktorė patikino, kad Vaiko teisių apsaugos sistemoje yra du svarbūs dalykai – teisinė ir socialinė vaiko apsauga. Teisinė vaiko teisių apsauga yra Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos funkcija. O socialinė vaiko teisių apsauga – priskirta savivaldybėms.

Vaiko teisių apsaugos sistemoje esama naujovių: užtikrinimas vaiko teisių apsaugos po darbo valandų (visą parą ir švenčių dienomis). Buriama mobili komanda, kuriamos naujos atvejo vadybininko pareigybės.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus l. e. p. vedėja A. Lekečinskienė patikino, kad būtina didelį dėmesį skirti vaikų tėvams.

„Ar vaikai bus saugesni – tai priklauso ne tik nuo Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbo. Pirmiausia,  vaikų saugumas priklauso nuo pačių tėvų, artimųjų ir giminaičių. Mes stengsimės užtikrinti saugumą. Taip pat būtina, kad keistųsi tėvų savimonė, visuomenė būtų aktyvesnė. Artimiausias žmogus vaiko aplinkoje privalo pastebėti smurtą“, – kalbėjo A. Lekečinskienė.

Vaiko teisių apsaugos darbuotojų pagrindinė užduotis – operatyviai reaguoti į signalus, jei yra pažeidžiamos vaiko teisės. O savivaldybių – rūpintis, kad būtų kuo didesnė prevencija ir mažiau vaiko teisių pažeidimų.

Šiuo metu Kėdainių rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriuje dirba 6 darbuotojai. Po reorganizacijos planuojama – 9.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543, 69557

Cituojant arba kitaip platinant Kėdainių rajono savivaldybės informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 12656206
Šiandien apsilankė: 658
Dabar naršo: 87
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema