Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
English
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018     
Naujienos
2018-12-07
Tik jauni žmonės žino, ko reikia jaunimui

M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyrius oficialiai atidarytas gruodžio 7 dieną Kalėdų eglės įžiebimo šventės metu. Tačiau tikrieji šių erdvių šeimininkai turėjo galimybę pasidairyti po patalpas atidarymo išvakarėse. Būtent jauni žmonės geriausiai žino, ko reikia, kad Kėdainiai ir naujos erdvės būtų patrauklios jaunimui. Tai puikiai suprasdamas Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius ir susitiko su Kėdainių rajono mokinių taryba naujose patalpose.

Susitikime dalyvavo rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius, administracijos vyr. specialistė jaunimo reikalų koordinatorė Audronė Stadalnykienė, Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos direktorė Birutė Ruzgienė bei nemažas būrys aktyvaus Kėdainių jaunimo.

Viskas priklausys nuo žmonių

Meras pastebėjo, jog didelis iššūkis laukia bibliotekos kolektyvo, kad jauni žmonės norėtų čia ateiti. O atkreipdamas jaunimo dėmesį, pažymėjo: „Labai svarbu, kad ta vieta jums būtų miela, kad jūs čia norėtumėt susitikti, bendrauti, pabūti ir, jei tai pavyks, sakysiu, kad visos pastangos ir visi tie pinigai buvo skirti ne veltui. Dabar viskas priklausys nuo bibliotekos kolektyvo ir nuo jūsų, jaunimo“.

Nuotr. savivaldybės meras Saulius Grinkevičius ir Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininkė Karolina Pralgauskytė

Bibliotekos direktorė B. Ruzgienė taip pat sakė, kad įrangą ir pastatą pastatyti lengviausia, bet štai padaryti taip, kad čia vyktų įdomios veiklos ir jaunimas norėtų čia būti, veikti, jau gerokai sudėtingiau ir sunkiau.

Su jaunimu kalbėtasi ir tartasi

Meras norėjo neformalaus bendravimo, pasikalbėjimo, tad truputį papasakojo apie save, savo darbus, veiklą, klausė jaunimo, kaip jiems sekasi mokslai ir laisvalaikis, ko dar norėtų, kad  Kėdainiuose būtų. Papasakojo, kas buvo stengtasi padaryti dėl jaunimo pastaraisiais mestais. Štai dabar sukurta ir visai nauja erdvė − vaikams ir jaunimui skirta biblioteka, sutvarkyta Nevėžio pakrantė, ten atsirado staliukai, suoliukai, o pavasarį, toliau tvarkant krantinę, dar ši erdvė bus plečiama. Visai neseniai naujai ėmė pulsuoti Vytauto parkas. Meras klausė jaunimo: ką dar reikia padaryti, kad jaunimas turėtų kur įdomiai ir turiningai veikti, kad mūsų miesto erdvės jiems būtų patrauklios ir mielos susitikimams, laisvalaikiui. Domėjosi kitomis užimtumo problemomis ir klausėsi jaunimo pasisakymų.

„Kitais metais mūsų laukia miesto parko tvarkymo darbai, stengsimės, kad jis  taptų nauju traukos centru. Turime minčių ten organizuoti įvairios muzikos koncertus. Miegamuosiuose mikrorajonuose numatoma renovacija, bus toliau tvarkomi kiemai, privažiavimai, šaligatviai, stovėjimo aikštelės, apšvietimas ir t. t. Jums bus ne gėda pasikviesti į Kėdainius draugų iš kitų rajonų“, – apie netolimos ateities planus pasakojo S. Grinkevičius.

Taip pat meras kartu su Švietimo ir kultūros skyriaus vedėju J. Lukoševičiumi pasidžiaugė, kad Kėdainių švietimo sistema yra labai gerai vertinama.  „Esame pirmi antri tarp rajonų, o tarp didžiųjų miestų − penkti šešti. Prie šių gerų rezultatų ir jūs prisidedate“, – moksleiviams sakė savivaldybės vadovas.

Ką mano Kėdainių rajono mokinių taryba

Rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Audronė Stadalnykienė pastebėjo, kad šio naujo bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus jauni žmonės labai laukė, jiems buvo įdomu sužinoti, kada galės čia lankytis, ką galės veikti. „Smagu girdėti, kad biblioteka laukia jaunų žmonių. Iš tiesų, jauni žmonės norėtų čia turėti savo patalpas, kad galėtų vykdyti įvairias veiklas, projektus, nes čia yra patraukli ir šiuolaikiškai sutvarkyta aplinka. Po pamokų jauni žmonės jau nebenori likti mokykloje, laisvalaikį jie nori leisti kitoje aplinkoje, su draugais susitikti norėtų jau kitoje erdvėje, todėl labai tikimės, kad šios erdvės taps jaunimo traukos centru“, - sakė Audronė.

Buvo išsakytas poreikis, kad kaimo jaunimui reikėtų sudaryti sąlygas dalyvauti mieste vykstančiuose renginiuose. Siekiant sudaryti vienodas sąlygas viso rajono jaunimui dalyvauti Kėdainių mieste organizuojamuose renginiuose, reikėtų pasinaudoti mokykliniais autobusais, kurie, suderinus su mokyklos administracija, galėtų moksleivius pavežėti į renginius.

Rajone yra aktyviai veikianti mokinių savivalda, nacionaliniu lygmeniu ji išsiskiria kaip Lietuvos mokinių sąjungos vienas iš stipriausių ir aktyviausių skyrių. Kėdainių rajono mokinių taryba kasmet rengia savo metinę veiklos programą, kurią finansuoja Kėdainių rajono savivaldybė. Viena iš tradicinių ir svarbiausių programos veiklų yra Rudens ir Pavasario forumai, į kuriuos susirenka visų rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių savivaldos institucijų nariai. Forumuose sprendžiami rajono moksleiviams aktualūs klausimai, planuojamos veiklos, mokomasi, bendraujama. Mokinių savivaldos veiklos kokybė didele dalimi priklauso nuo jos narių aktyvumo bei įsitraukimo į bendrą veiklą, tačiau nemažas vaidmuo tenka ir mokytojui, kuruojančiam mokinių savivaldą. Todėl rajono mokinių taryba metinėje programoje yra numačiusi ir priemones, skirtas mokytojų, kuruojančių mokinių savivaldą, kompetencijai didinti.

Norėtų ir pramoginių renginių, ir rimtų seminarų

Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininkė Karolina Pralgauskytė teigė: „Labai matosi, kad Kėdainiai tvarkosi, smagu, kad rajono valdžia į mus atkreipia dėmesį. Vien šis susitikimas mums labai reikšmingas. Mes išsakėme, su kokiais sunkumais mes susiduriame, kad štai šiuo metu turime problemų su mokinių savivaldų kuratoriais. Išgirdome, kaip mums gali padėti rajono savivaldybė. Mes esame labai patenkinti, kad mus, moksleivius, išklauso ir atkreipia dėmesį į mūsų pastabas. O šioje naujoje vaikams ir jaunimui skirtoje erdvėje būtų aktualu rengti tiek kino filmų peržiūras, pramoginius renginius, tiek rimtus seminarus-paskaitas apie karjeros planavimą, finansinį raštingumą, kas moksleiviams pravartu žinoti. Čia galėtų būti organizuojamos ir vasaros dienos stovyklos, nes erdvės tam yra puikiai pritaikytos”.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543, 69559

Cituojant arba kitaip platinant Kėdainių rajono savivaldybės informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
   
   
           
Iš viso apsilankė: 14016848
Šiandien apsilankė: 1690
Dabar naršo: 94
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema