Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija
 
 
tel. 8 615 88 088


 
 
 
 

 

 


 

Naujienos
2019-12-10
Baigta įrengti prieštaringus jausmus sukėlusi poilsio zona prie Nevėžio užtvankos

Dar pernai Skongalio gatvės gale, prie Nevėžio upės užtvankos, pradėtas poilsio zonos miestelėnams įrengimas jau baigtas. Praeitą savaitę pastatyti futbolo vartai bei sumontuota sporto aikštelių įranga. Tačiau į teritoriją nesenai vėl buvo  nukrypę miestelėnų akys ne tik dėl gražėjančios aplinkos, bet ir dėl netoliese, kitoje Skongalio paminklinio akmens pusėje, atliekamų archeologinių kasinėjimų. Tai sukėlė  prieštaringų jausmų.

Neskubėjo darbų tęsti

„Rangovai tęsė darbus griežtai su archeologų priežiūra. Mūsų specialistai situaciją stebėjo labai atidžiai. Nutraukus Europos Sąjungos finansuojamus projektus, ne tik tenka grąžinti gautas lėšas, be ir kompensuoti rangovui už sutarčių nevykdymą. Tai nemenki praradimai, kuriuos būtų reikėję dengti visiems krašto gyventojams“, – įvertinęs situaciją, tuo metu atsakingai sprendimą priėmė administracijos direktorius Arūnas Kacevičius. 

Kasinėjimus netoliese, kitoje paminklo Skongalio aukoms atminti pusėje, pradėjo KVAD pagal suformuotą užduotį. Tai vieta kitoje įrengtos teritorijos pusėje.  Iš pirminių duomenų kol kas pasitvirtina prielaida, kad dauboje prie užtvankos buvo bet kaip verčiamos ir laidojamos rezistencijos aukos − suaugę ir vaikai. Be to, archeologai spėja radę ir senesnių XVI ar XVII amžių kapinių liekanų. 

Sukurtas miestiečių poilsiui

Darbus atlikusios bendrovės „Pasvalio melioracija“ meistrai daugiau kaip prieš mėnesį  įrenginėjamame objekte baigė tvarkyti automobilių stovėjimo aikštelę ir dėjo joje trinkeles. Tai buvo paskutiniai didesni darbai, atliekami šiame objekte. 3,499 ha plotas sutvarkytas idealiai. Čia išvalyti menkaverčiai krūmynai ir pasodinti nauji želdiniai, sutvarkyti žalieji plotai ir Nevėžio upės šlaitai. Dabar prieš akis atsiveria įkvepiantis kraštovaizdis. Įrengti taip reikalingi kėdainiečiams dviračių ir pėsčiųjų takai. Būtent čia pirmą kartą panaudota akmens mišinio danga, surišta poliuretanu. Toks takas pievoje atrodo lyg būtų iš smulkių akmenukų ir atrodo daug natūraliau nei betoninės trinkelės.

Miestas modernėja

Sutvarkyta teritorija bus apšviesta. Kaip ir daug kur mieste, ir čia įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. O taip pat neseniai pastatytas šiuolaikiškam miesto žmogui labai reikalingas įrenginys ir bene pirmasis toks visame mieste – viešųjų paslaugų stotelė. Prašome tausoti šį paslaugas jums teiksiantį multifunkcį SUNECO įrenginį. Nemokamai galėsite naudotis belaidžiu „Wifi“ internetu. Kompresine oro pompa prisipūsti dviračio, neįgaliojo vežimėlio padangą ar kamuolį.  O taip pat išsigelbėsite išsikrovus telefono baterijai. USB įkrovimo jungtimi galėsite įsikrauti savo mobilųjį įrenginį. Stotelės įkūrėjai BIPA linki, kad tik netektų pasinaudoti SOS pagalbos mygtuku, nors jis veikia ir yra stotelėje.

Aktyviam laisvalaikiui įrengtos futbolo, lauko teniso, tinklinio ir pirmoji Kėdainiuose Europoje labai pamėgtos  ir sparčiai Lietuvoje populiarėjančios petankės (rutulinio) žaidimo aikštelės. Sužinoję apie šią aikštelę, čia tikrai atvažiuos jos išmėginti visos Lietuvos petankistai. 

Dėl išsamesnių tyrimų bus spendžiama po ataskaitos

Arčiau upės planuojama maudymvietė. Pastatytos persirengimo kabinos, lauko suoliukai, o prie jų šiukšliadėžės ir dviračių stovai. Teritorijoje įrengtas konteinerinis tualetas, vandentiekio ir nuotekų tinklai. Kadangi būna, kad Nevėžis pavasariais išsilieja, siekiant kuo labiau apsaugoti sutvarkytą teritoriją, stipriai iškeltas reljefas.  Tačiau kol kas piliečiams lieka neatsakytas klausimas, o kas gi po žeme? Po archeologų radinių sukilus norui įsitikinti, kur tikrai prasideda ir baigiasi laidojimo teritorija, reikia užsakyti ir finansuoti daug gilesnius archeologinis bei istorinius tos teritorijos tyrinėjimus. Šis klausimas bus sprendžiamas pavasarį po gautos galutinės ataskaitos. 

Giliau analizuos prieš spręsdami

Savivaldybės vadovai dar pavasarį ėmėsi prevencijos priemonių, kad ateityje būtų išvengta tokių skaudžiai kainuojančių nesusipratimų ir net smulkių klaidų. Po rinkimų naujajai tarybai vos pradėjus darbus savivaldybėje mero potvarkiu suburti specialistai, kurie galės ir merui, ir tarybai, ir administracijai patarti ir pasiūlyti sprendimus dėl istorinės atminties įamžinimo Kėdainių rajone. „Planuojant, kur ką rengti ir priimant sprendimus, labai svarbu girdėti, ką žino ir sako piliečiai, specialistai, istorikai ir visuomenė. Tikrinti visas versijas ir prielaidas“, – sako meras Valentinas Tamulis. Tokių būtinų darbų sąrašas jau pateiktas vadovams. Jis  nagrinėjamas ir ruošiami sprendiniai.

 

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

Valentinas Tamulis
Kėdainių r. savivaldybės meras
Darbotvarkė
Priėmimo valandos
Mero pavaduotojas
Prisijungimas gyventojams
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gruodis
    2019     
KALBOS KLAUSIMAS

  Kaip būtų taisyklinga?

Negalime pamiršti šviesios atminties mus gydžiusios gydytojos

Negalime pamiršti šviesaus atminimo mus gydžiusios gydytojos

 

Naujienų prenumerata
Norėdami pirmieji gauti mūsų naujienas - įveskite savo el. pašto adresą:
RSS naujienos  
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 

 

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema