Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019     
Naujienos
2019-10-17
Bendradarbiavimo vizito metu dalintasi strateginio planavimo patirtimi

Įgyvendinant regioninės plėtros strategiją Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis kartu su Kauno regiono merais tarptautinio bendradarbiavimo vizito metu (2019-09-30–2019-10-04) sėmėsi strateginio planavimo patirties Prahos planavimo ir vystymosi institute, Čekijos Respublikoje.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis sako, kad tarptautiniai susitikimai leidžia susipažinti su kitų šalių patirtimi ir geruosius pavyzdžius bei kolegų patirtį pritaikyti  savo darbe.

Prahos planavimo ir vystymosi instituto (angl. Prague Institute of Planning and Development) tarptautinių ryšių atstovė Judita Eisenberger pristatė instituto vykdomas veiklas bei įkūrimo istoriją ir miesto administracinę struktūrą.

Kaip atsirado institutas

XIX a. pabaigoje Prahoje vyko intensyvi industrinė plėtra ir gyventojai iš aplinkinių rajonų pradėjo masiškai keltis į miestą. Įdomu tai, kad pirmas teritorinis miesto planas buvo priimtas 1999 metais ir galioja iki šiol. 2013 metais Prahos savivaldybė įkūrė Prahos planavimo ir vystymosi institutą, kurio pagrindinis uždavinys – paversti Prahą moderniu ir patogiu gyventojams bei miesto svečiams didmiesčiu. Institute dirba 250 darbuotojų.

Nuo tradicijos į modernumą

Šiuo metu yra keičiamas tradicinis ir nelankstus 2016 metais priimtas strateginis planas. Naujojo plano kūrime skiriamas didelis dėmesys visuomenės įtraukimui ir informavimui. Vyksta pristatymai, gyventojai įtraukiami į planavimą, statybų bendrovėms yra vykdomi mokymai, kaip viešinti projektus, įtraukti bendruomenę. Taip pat yra sukurta viešųjų erdvių tvarkymo instrukcija, kurioje pertvarkomos viešosios erdvės, didelį dėmesį skiriant žaliųjų erdvių kūrimui. Instituto Strateginio planavimo skyriaus specialistas Kauno regiono savivaldybių merams plačiai išdėstė apie šio skyriaus vykdomas veiklas, kurios apima politinį strateginį planavimą.

Planas nesusietas su biudžetu

Didžiausia Prahos problema yra ta, kad miestas labai fragmentuotas, todėl šiuo metu kuriamo Strateginio plano iki 2030 metų svarbiausi tikslai – darnus vystymasis, gyvenimo kokybė, lygios galimybės ir efektyvus valdymas. Įrankiai, kuriais siekiama šių tikslų: teritorinis planavimas, urbanistinės studijos, statybų įstatymų tobulinimas. Instituto atstovai pabrėžė, kad plane išvardintos tik spręstinos problemos, tačiau nėra konkrečių projektų. Kuriant naują Kėdainių rajono savivaldybės strateginį planą iki 2030 metų numatomos kryptys. Vėliau trimečiuose planuose, kurie detalizuoja ilgalaikį planą, numatomos ir konkrečios priemonės bei planuojami finansavimo šaltiniai. Tuomet  einamųjų metų veiklos planas jau siejamas su biudžetu.

Lankėsi ambasadoje

Viešėdami Čekijos Respublikoje Kauno regiono savivaldybių delegacija susitiko su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Čekijos Respublikoje Edvilu Raudonikiu, kuris pakvietė Kauno regiono merus aktyviau bendradarbiauti verslo ir turizmo skatinimo srityse.

Kauno regiono savivaldybių merų delegacija taip pat lankėsi Čekijos mieste Karlovy Varuose, kur delegaciją priėmė miesto merė Andrea Pfeffer Ferklová bei apsilankė Centrinės Bohemijos regione, regioninėje organizacijoje, turinčioje gyventojų renkamą tarybą, valdytoją ir administraciją. Kauno regiono delegacija turėjo galimybę susipažinti ir su socialinės apsaugos sistema Čekijos regionuose.

Kauno regiono delegacija susitiko su įmonių grupės „Škoda Transportation“ viceprezidentu Yvo Gurnak, kuris pristatė „Škoda Buses“ gaminamus elektrinius autobusus. 

Vizitas, skirtas kontaktų užmezgimui, galimų bendradarbiavimo sričių ir projektinių idėjų identifikavimui, patirties mainams, buvo organizuotas VšĮ Kauno regiono plėtros agentūros.

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema