Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Rugpjūtis
    2018     
Naujienos
2018-08-14
Vasaros karštis ir sausra – ne kliūtis kurti savo aplinkos grožį

Kėdainių rajono savivaldybė tęsia ilgametę tradiciją ir kasmet vasarą renka gražiausiai tvarkomą aplinką. Tad jau keletą savaičių konkurso „Gražiausiai tvarkoma aplinka“ komisija lanko seniūnijas, kur įvertina gražiausiai puoselėjamas teritorijas.

Konkursui pateikta ir naujų kandidatų

Kėdainių rajono savivaldybės konkurso „Gražiausiai tvarkoma aplinka“ pirmininkė, mero pavaduotoja Olga Urbonienė su vertinimo komisijos narėmis – vyr. specialiste (savivaldybės gydytoja) Ramune Kabošiene, Žemės ūkio ir aplinkosaugos vyr. specialistėmis Alina Melinauskiene ir Ieva Matyžiūte apsilankė Dotnuvos, Gudžiūnų, Josvainių, Kėdainių miesto, Krakių, Pelėdnagių, Šėtos, Truskavos ir Vilainių seniūnijose.

Jose komisija apžiūrėjo ir įvertino pirmojo etapo metu seniūnijų komisijų konkursui atrinktas ir pateiktas gražiausiai tvarkomas aplinkas. Šiomis dienomis bus aplankytos ir Pernaravos bei Surviliškio seniūnijos.

„Šiuo metu vyksta antrasis konkurso „Gražiausiai tvarkoma aplinka“ etapas, kurio metu lankome kiekvienoje seniūnijoje dar liepos mėnesį išskirtas gražiausias sodybas. Aplankėme didžiąją dalį seniūnijų ir, galiu pripažinti, kad nemaža dalis teritorijų atrodo išties labai gražiai, net įspūdingai. Puiku ir tai, kad daug seniūnijų konkursui pateikė ir visiškai naujų kandidatų“, – kalbėjo mero pavaduotoja O. Urbonienė.

Komisijos laukia nelengvas darbas

Pasak komisijos pirmininkės, ši vasara yra labai karšta, o lietaus sulaukta gana mažokai, todėl beveik kiekvienos sodybos šeimininkas komisijos nares pasitikdavo tradiciniu sakiniu – dėl sausros pas juos nieko gražaus jau nėra.

„Žmonės tikrai kuklinasi, nes želdynai yra laistomi, kiemuose rasdavome ryškiai žydinčių gėlių. Prisipažinsiu, buvo ne viena aplinka, privertusi nusistebėti, kiek žmonės gali įdėti širdies ir pastangų, kad sukurtų tokį įspūdingą grožį. Todėl mūsų vertinimo komisijos laukia nelengvas darbas išrinkti pačius geriausiuosius“, – sakė O. Urbonienė.

Laimėtojai bus renkami skirtingose kategorijose

Savivaldybės administracijos darbuotojų vertinimo komisija iš pasiūlytųjų kandidatų išrinks laimėtojus skirtingose kategorijose (po šešis kandidatus iš kaimiškųjų seniūnijų bei keturis kandidatus iš miesto seniūnijos):

- individualaus gyvenamojo namo;
- biudžetinės įstaigos;
- įmonės, įstaigos, organizacijos;
- daugiabučio namo;
- gražiausia ūkininko sodyba (turi būti veikiantis ūkis) bei gyvenvietė (miestelis ir kaimas) bus renkami tik iš kaimiškųjų seniūnijų pasiūlytų kandidatų.

Vertinimo komisija aplinką vertina pagal tam tikrus kriterijus: pastatų išvaizdą, želdynų vaizdą bei skaičių, aplinkos originalumą, bendrą tvarką ir švarą, gyvosios gamtos (gandralizdžių ir kt.) buvimą, netgi ir pagal tai, ar vykdomas biodegraduojančių atliekų kompostavimas, bei daug kitų kriterijų.

Bus apdovanoti Kėdainių miesto rotušėje

Konkurso „Gražiausiai tvarkoma aplinka“ Kėdainių rajono savivaldybės gyventojai yra skatinami puoselėti individualių gyvenamųjų namų, ūkininkų sodybų, biudžetinių įstaigų, įmonių, įstaigų, organizacijų, gyvenviečių ir daugiabučių namų aplinkos tvarkymo tradicijas, racionaliai naudoti žemę, plečiant vaismedžių, uogakrūmių, dekoratyvinių augalų želdynus. Taip pat ugdyti gyventojų kūrybiškumą, poreikį išsaugoti ekologiškai švarią ir tvarkingą aplinką.

Galutinėmis konkurso laimėtojomis pripažįstamos tos individualių gyvenamųjų namų aplinkos, ūkininkų sodybos, biudžetinių įstaigų aplinkos, įmonių aplinkos, įstaigų aplinkos, organizacijų aplinkos, gyvenviečių aplinkos, daugiabučių namų aplinkos, kurios surinko Kėdainių rajono savivaldybės, administracijos direktoriaus, sudarytos vertinimo komisijos balsų daugumą.

Konkurso laimėtojai yra paskelbiami ir apdovanojami savivaldybės organizuojame renginyje rudens pabaigoje Kėdainių miesto rotušėje.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543, 69557

Cituojant arba kitaip platinant Kėdainių rajono savivaldybės informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinįAtgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
   
   
           
Iš viso apsilankė: 13553803
Šiandien apsilankė: 2144
Dabar naršo: 55
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema