Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282901
Vasaris
    2020     
Naujienos
2020-02-25
PRIMENAME: renkami gražiausi Kėdainių įmonių, įstaigų lietuviški pavadinimai

Dešimt gražiausių pavadinimų − „Juodasis deimantas“, Noriu žaisti, Sklandus sprendimas, Smaragdinė spinta, Sumanus vedlys, Su ragiukais, Vienišas grizlis, Virtuali laisvė, Žalia sėja, Žvejo kiemas– Kėdainių įmonių ir įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų konkurso komisija (pirmininkė vyr. specialistė (kalbos tvarkytoja) Rūta Švedienė) atrinko iš 80-ies registruotų 2019 metais akcinių bendrovių, mažųjų bendrijų, individualių įmonių ir teikia savivaldybės svetainėje, kad gyventojai balsuotų ir išrinktų vieną gražiausią. Komisija iš šių dešimt atrinks tris gražiausius.

Taigi diplomais ir dovanomis už mėnesio, kovo 6 dieną, bus apdovanoti trijų gražiausių lietuviškų pavadinimų įmonių savininkai ar vadovai. O vienas pagerbtas išrinktas visuomenės, t. y. kėdainiečių, savivaldybės svetainėje. Kas žino, galbūt sutaps komisijos ir kėdainiečių, balsavusių internete, nuomonės, o gal ne.

2019 m. suorganizuotame Kėdainių įmonių, įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų rinkimų konkurse laimėtojai buvo „Darni riba“ (Darius Daškevičius, Mažvydas Gaučas), „Sagatė“ (Inga Zinkovskienė), „Stiklių namas“ (Jūratė Gružauskienė). Šie pavadinimai komisijos vienbalsiai buvo pripažinti kaip gražiausi. Parduotuvėlės „Gurkė“ (Justina Kočetova) pavadinimą gražiausiu išrinko kėdainiečiai balsuodami savivaldybės svetainėje.

Gražiausi dešimt lietuviškų įmonės ar įstaigų pavadinimų komisijos buvo atrinkti atsižvelgiant į kelis vertinimo kriterijus: pavadinimas nepažeidžia bendrinės kalbos normų; pavadinimas negali būti dirbtinis žodis (pavyzdžiui, „Laimdena“, „Omnesė“, „Altekas“, „Martvilis“ ir pan.); pavadinimas neturi būti sudarytas iš tiesioginės reikšmės žodžių, skaitmenų, raidinių santrumpų, su vardais ir vietovardžiais sudarytų žodžių junginių (pavyzdžiui, Bitės Bitaitės individuali įmonė, Kėdainių teisininkų biuras, „4x4Surviliškis“, „VG-9“, „100 G“, „AD letenėlė“, „Romo taksi“ ir pan.); pavadinimas turėtų būti susijęs su įmonės veikla; įmonė turi būti pradėjusi veiklą ir apie tai viešai pateikia informaciją.

Išrinkti gražiausi pavadinimai bus paskelbti kovo 6 dieną 15 val. savivaldybės organizuotame renginyje. Į jį bus pakviesti visų dešimties atrinktų įmonių bei įstaigų atstovai. Nugalėtojams bus įteikti diplomai ir dovanos.

Įmonių ir įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų konkurso tikslas – skatinti įmones ir įstaigas rinktis lietuviškus taisyklingus pavadinimus. Konkursą organizuoja Kėdainių rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centru ir Valstybine kalbos inspekcija.

Šis renginys skirtas Lietuvių kalbos dienoms, kurios tęsiasi nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios.

Valstybinė kalbos inspekcija nuo 2009 metų kasmet rengia Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą. Į apdovanojimą gali pretenduoti įmonės, ankstesniais metais įregistruotos Registrų centre. Pernai tarp atrinktų įmonių buvo ir Kėdainių  „Darni riba″.

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
   
   
     
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema