Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Rugsėjis
    2017     
Naujienos
2017-09-12
Meras S. Grinkevičius: „Miesto šventė – puikus pavyzdys, kaip visi kartu dirbdami galime pasiekti įspūdingų rezultatų“

Kėdainiai atšventė jubiliejinį 645-ąjį miesto gimtadienį. Šventinių renginių maratonas, prasidėjęs rugsėjo 3-ąją, baigėsi rugsėjo 9 dieną. Įvairiose miesto vietose vyko sporto, sveikatinimo ir kultūriniai renginiai. Pramogų netrūko nei mažiems, nei dideliems. Visus kraštiečius sveikino mūsų rajono vadovai, Europos Parlamento ir Lietuvos Respublikos Seimo narai, šalies savivaldybių atstovai ir partneriai iš užsienio.

Šventės pabaigą šeštadienio vakarą Didžiosios Rinkos aikštėje vainikavo įspūdingi fejerverkai.

„Miestas – tai mes, jame gyvenantys, dirbantys, kuriantys ir drauge istorinę Kėdainių sukaktį švenčiantys žmonės. Ši miesto šventė – puikus pavyzdys, kaip visi kartu dirbdami galime pasiekti įspūdingų rezultatų. Dėkoju visiems prisidėjusiems, kad Kėdainių miesto šventė būtų gražesnė“, – sakė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

„Kurkime gražesnius Kėdainius“

Penktadienio vakare miesto šventė „Lietuvos vidury“ prasidėjo Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčioje, kurioje šventę atidarė ir kėdainiečius bei svečius sveikino Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius. Rajono vadovas apžvelgė turtingą miesto istoriją ir jo žmones.

„Džiaugiuosi, kad turime kuo didžiuotis. Todėl, sekdami iškilių istorinių ir šiandien sėkmingų asmenybių pavyzdžiu, kurkime gražesnius Kėdainius, kad juose būtų gera gyventi ne tik šiandien, bet ir ateityje, kad ir mūsų vaikai, ir vaikaičiai turėtų kuo didžiuotis ne mažiau už mus pačius. Būkime vieningi ir gerbkime vienas kitą. Išmokime džiaugtis Kėdainiais, juk gyvename nuostabiame, patraukliame ir svarbiame Lietuvai mieste. Augimo, klestėjimo ir laimingos ateities!“, – Kėdainių miestui ir kėdainiečiams linkėjo rajono meras S. Grinkevičius.

 

Šventės atidaryme kėdainiečius su miesto gimtadieniu pasveikino ir Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis

Po šventinių sveikinimų Šv. Jurgio bažnyčioje visi susirinkusieji turėjo išskirtinę galimybę pasiklausyti Broniaus Kutavičiaus oratorijos „Paskutinės pagonių apeigos“, kuri simbolizavo krikščionybės pergalę prieš pagonybę.

Iš karto po iškilmingo šventės atidarymo prasidėjo meninė akcija „Žemaičių ir Kėdainių krikštas“, kurios metu iš Šv. Jurgio bažnyčios šventoriaus Nevėžio upės link buvo nešami didžiuliai, keturių dešimčių metrų pagoniški marškiniai. Jie buvo pririšti prie tilto ir nuleisti į vandenį.

Tirštėjant penktadienio sutemoms, senamiestyje, Didžiosios Rinkos aikštėje, kur skambėjo šventės svečių – užsienio partnerių delegacijų meno kolektyvų ir Kėdainių rajono mokyklų mokinių meno kolektyvų sveikinimai Kėdainių miestui, surengtos linksmos vaišės miestelėnams su grupės „Ugnies šou“ (Brodnica, Lenkija) programa.

Savo firminę sriubą virė Truskavos seniūnijos seniūnas Vytautas Zakaryza, o kėdainiečius ja ir žvėriena vaišino meras S. Grinkevičius, mero pavaduotoja Olga Urbonienė ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Oficialios delegacijos apsikeitė dovanomis

Šeštadienį, antrąją miesto gimtadienio dieną, Kėdainių rajono savivaldybės meras S. Grinkevičiaus priėmė užsienio šalių delegacijas ir svečius.

Priėmime dalyvavo Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius, Seimo nariai Simonas Gentvilas ir Darius Kaminskas, taip pat Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja O. Urbonienė, savivaldybės administracijos direktorius O. Kačiulis, jo pavaduotojai Viačeslavas Čerenkovas ir Antanas Pavolis, Biržų rajono meras Valdemaras Valkiūnas, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas, taip pat užsienio šalių delegacijos: Lenkijos respublikos Lobezo miesto meras Piotr Cvikla ir Lobezo miesto mero patarėjas Januš Skrobinski, Švedijos karalystės Svalovo komunos tarybos pirmininkas Karl Erik Kruse ir Svalovo komunos tarybos pirmininko pavaduotojas Christer Laurell, Estijos respublikos Kothla-Jarvės miesto mero pavaduotoja Nina Aleksejeva ir Kothla – Jarvės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Olga Golovatšjova, Melitopolio (Ukraina) miesto tarybos narys Serhii Bilovol ir Melitopolio miesto kultūros skyriaus vedėjas Michail Semikin, Lenkijos respublikos Brodnicos miesto Švietimo skyriaus vedėja Ana Kupczyk ir Brodnicos miesto kultūros namų direktorė Eva Dembek.

Kėdainių rajono savivaldybės meras S. Grinkevičius trumpai pristatė Kėdainių miestą ir savivaldybę bei padėkojo į miesto šventę atvykusiems svečiams. 

Atvykusieji į priėmimą tarė ačiū mūsų rajono vadovams už kvietimą atvykti į jubiliejinę Kėdainių miesto šventę ir džiaugėsi galimybe iš arti pamatyti, kaip švenčia kėdainiečiai.

Susitikimo pabaigoje su svečiais apsikeista atminimo dovanomis.

Nuotraukos Vaido Juškos

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 12078049
Šiandien apsilankė: 2396
Dabar naršo: 50
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema