Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
English
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Balandis
    2019     
Naujienos
2019-04-16
Apdovanoti konkurso „Kultūros versmė“ laureatai

Balandžio 15 d., minint Kultūros dieną, Kėdainių kultūros centre jau septintą kartą buvo apdovanoti Kėdainių rajono savivaldybės konkurso „Kultūros versmė“ laureatai. Šiais metais 5 nominacijoms buvo pateiktos net 57 rekomendacijos, pristatančios 49 pretendentus.

Nominacijoje „Metų pasiekimas“ šiais metais apdovanojimą pelnė iniciatyva „100 akordeono koncertų Lietuvai“. Iniciatyvos autorius ir atlikėjas Povilas Neliupšis. Apdovanojimas įteiktas už organizuotus 100 koncertų, skirtų Lietuvos šimtmečiui. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė už 2018 metais surengtus 100 akordeono muzikos koncertų savo šaliai Povilą Neliupšį apdovanojo Lietuvos valstybės vėliava. Povilas yra šešiolikmetis akordeonistas, daugybės respublikinių ir tarptautinių apdovanojimų laimėtojas. 2018 m. metais jo akordeono muzika skambėjo daugelyje kultūros, švietimo, socialinėse įstaigose, bendruomenių salėse.

Nominacijoje „Metų įvykis“ nugalėtoja paskelbta akcija „Kėdainiams reikia vargonų“ – už organizuotą iniciatyvą „Kėdainiams reikia vargonų“, kuri suvienijo visą Kėdainių bendruomenę bendram tikslui – padovanoti miestui vargonus. Tai kultūriniu ir bendruomeniniu turiniu reikšmingas įvykis, kurį iniciavo kėdainietis Robertas Lamsodis, o organizavo Kėdainių muzikos mokykla bei Kėdainių krašto muziejus. Akcijos metu kiekvienas kėdainietis stengėsi kiek galėdamas prisidėti prie jos – vieni dalyvavo koncertuose, kiti – neatlygintinai rengė koncertus. Pasitvirtino iniciatyvos autoriaus siekis, jog tokia akcija dovanos miestui ne tik vargonus-instrumentų karalių, bet ir vieningesnę bendruomenę.

Už išskirtinių parodų, kultūrinių edukacinių renginių organizavimą, garsių tarptautinių parodų iš Azijos, Europos, JAV organizavimą bei dalyvavimą parodose Čekijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje ir Japonijoje nominacija „Metų kultūros darbuotojas“ skirta VšĮ Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos kuratorei Astai Fedaravičiūtei-Jasiūnei.

Muzikinis klubas „Auštarietis“, vadovė Aušra Giedrienė, tapo nominacijos „Metų tradicijų puoselėtojas“ nugalėtoju. Muzikinis klubas apdovanotas už etninės kultūros, tradicijų ir papročių puoselėjimą Kėdainių rajone. Praėjusiais metais klubas surengė 35 koncertus rajone ir Lietuvoje, dalyvavo Kėdainių rajono dainų ir šokių šventėje, Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ dainų dienos „Vienybė težydi“ir folkloro dienos „Didžių žmonių žemė“ koncertuose.

Nominacijos „Už viso gyvenimo nuopelnus kultūrai“ – už aktyvų ir ilgametį dalyvavimą kultūriniame gyvenime, už respublikinės liaudiškos muzikos kapelų šventės „Čiulba lakštingėlė“ ir už sukurtus kūrinius, kurie praturtino daugelio Lietuvos liaudiškų muzikos kapelų ir ansamblių repertuarą, nugalėtoju tapo Antanas Mikalauskas – Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas, Kėdainių kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Vilainiai“ įkūrėjas ir vadovas.

Šventinę nuotaiką renginio metu kultūros ir meno darbuotojams bei apdovanojimų šventės svečiams sukūrė Kauno valstybinio muzikinio teatro styginių orkestras ir solistai Marija Arutiunova, Martynas Beinaris, Ingrida Kažemėkaitė, Raimondas Baranauskas, Andrius Apšega, susirinkusiesiems padovanoję „Gražiausias operečių arijas“.

Kėdainių rajono savivaldybės organizuojamo konkurso „Kultūros versmė“ tikslas yra skatinti kultūros srityje dirbančių bei kultūriniame gyvenime dalyvaujančių žmonių iniciatyvas, įvertinti kultūros darbuotojus ir kitus kultūros puoselėtojus, savo veikla padedančius plėtoti rajono kultūrą, už reikšmingą kultūrinę meninę veiklą, kultūrines iniciatyvas, etninės kultūros puoselėjimą bei tradicijų išsaugojimą.

Apdovanojimas skiriamas kasmet už vienerių praėjusių metų darbus (išskyrus nominaciją „Už viso gyvenimo nuopelnus kultūrai“) ar išskirtinę veiklą.

Kėdainių rajono savivaldybės Švietmo ir kultūros skyriaus informacija

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema