Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Rugpjūtis
    2019     
Naujienos
2019-08-13
Jaunimo savanoriška tarnyba kviečia savanoriauti visoje Lietuvoje!

Kartu su stojimo į aukštąsias mokyklas II etapu pasibaigė ir programos „Jaunimo savanoriška tarnyba“ (JST) pirmasis ciklas. Nuo 2018 m. gruodžio mėnesio JST programoje dalyvavo 254 jauni žmonės, kurių daugumą sudarė abiturientai ir vienuoliktokai. 

132 savanoriams, sėkmingai įveikusiems 6 mėnesių trukmės savanorišką tarnybą, kai savanoriaujama po 40 valandų per mėnesį, išduoti pažymėjimai, pripažįstantys savanorio įgytas kompetencijas bei suteikiantys galimybę gauti 0,25 balo skaičiuojant stojamąjį balą į pirmosios pakopos vientisąsias studijas. Net 111 savanorių iš trijų skirtingų programų gavo papildomą balą stojant, dar 10 jaunuolių papildomą balo dalį gavo už tarptautinę savanorišką veiklą – dalyvavimą „Europos solidarumo korpuso“ programos projekte užsienyje ilgiau nei 3 mėnesius. 

Šiuo metu jaunimas kviečiamas  registruotis į 2020 metų Jaunimo sanavoriškos tarnybos programą.

Jauni žmonės nuo 14 iki 29 metų norintys dalyvauti jaunimo savanoriškoje tarnyboje turi užregistruoti jaunimo savanoriškos tarnybos duomenų bazėje (www.jrd.lt/savanoryste/jst) iki š. m. rugsėjo 16 d. Atsižvelgiant į gautas registracijas bus sudaromi pirmumo sąrašai ir spalio mėn. pirmomis dienomis savanoriai informuojami apie galimybę atlikti jaunimo savanorišką tarnybą. 

Vėliau savanoriai bus supažindinami su priskirtu mentoriumi ir pirmojo susitikimo metu drauge aptars lūkesčius, motyvaciją, galimai laukiančius iššūkius, priimančios organizacijos pasirinkimus, kitus svarbius dalykus ir trišalės sutarties pasirašymą. 

Jaunimo savanoriška tarnyba 

JST programą sudaro intensyvi 6 mėnesių trukmės programa jaunuoliams nuo 14 iki 29 metų, kurios metu jie 40 valandų per mėnesį savanoriauja pasirinktoje organizacijoje. JST programa yra ilgalaikė programa skatinanti jaunuolius išbandyti naujas veiklas ir geriau pažinti save, ugdytis bendrąsias kompetencijas ir bei stiprinti pasitikėjimą savimi. 

Visą JST laikotarpį individualiai ar grupėje savanoriai yra lydimi mentorių – jaunimo neformalaus ugdymo specialistų savanorišką veiklą organizuojančiose organizacijose, kurie struktūruotu procesu metodiškai skatina savanorius apmąstyti savo patirtis ir padeda savanoriams atpažinti bei tobulinti visą gyvenimą ugdomus gebėjimus, tokius kaip mokymasis mokytis, socialiniai ir pilietiniai, kultūrinio sąmoningumo ir raiškos, skaitmeninio raštingumo ar iniciatyvumo gebėjimai bei gebėjimai mokslo ir technologijų srityje. Gebėjimų pažangą mentoriai kartu su savanoriais fiksuoja skaitmeniniais ženkliukais, kurie JST pabaigoje matomi pažymėjime. 

Jaunuoliai, kurie sėkmingai įveikia visus iššūkius, reguliariai dalyvauja savanorių grupės ar individualiuose susitikimuose su mentoriumi, gauna pažymėjimą patvirtinantį įgytas kompetencijas, vykdytas veiklas ir suteikiantį teisę į stojamąjį balą. 

0,25 stojamojo balo galima gauti sėkmingai įgyvendinus vieną iš programų:
- 3 ir daugiau mėnesių tarptautinė savanoriška veikla pagal programas „Erasmus+“ ir „Europos solidarumo korpusas“;
- 3 ir daugiau mėnesių savanorystė projekte „Atrask save“;
- 6 ir daugiau mėnesių po 40 val./ mėn. trukmės Jaunimo savanoriška tarnyba.

Daugiau informacijos ieškokite Jaunimo reikalų departamento (www.jrd.lt) ar Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo (www.jtba.lt) tinklalapiuose. 

Informacija parengta pagal Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją

 

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema