Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Kėdainių rajono savivaldybės piliečių chartija
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Rugsėjis
    2020     
Naujienos
2020-09-18
Meras siekia išspręsti kelių tvarkymo problemas

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis aukščiausiu lygmeniu kelia rajono kelių asfaltavimo problemas. Dėl Kėdainių krašto kelių būklės ir susikaupusių problemų meras aplankė dvi svarbiausias tuos klausimus sprendžiančias įstaigas: LR susisiekimo ministeriją ir Lietuvos automobilių kelių direkciją. Į keltus klausimus jau gauti ir atsakymai.

Keltos įsisenėjusios problemos

Susisiekimo ministerijoje meras susitiko su viceministru V. Puodžiuku, o Kelių direkcijoje problemos aptartos su laikinai direktoriaus pareigas einančiu Remigijumi Lipkevičiumi. Savivaldybė, siekdama atsižvelgti į gyventojų poreikius ir saugių eismo sąlygų užtikrinimą Langakių ir Beinaičių bei aplinkinių kaimų gyventojams, jau antrą dešimtmetį dar nuo 2002 metų nuolat teikė prašymus valstybinės reikšmės kelius valdančiai VĮ „Kauno regiono keliai“, o vėliau Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos (LAKD) dėl valstybinių kelių Čekiškė−Langakiai−Pėsliškės ir Šėta−Beinaičiai−Nociūnai asfaltavimo.

Iki šiol abu keliai yra žvyrkeliai. Kelių asfaltavimas priklauso nuo kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo galimybių. Kelių direkcija patikino, kad abu keliai yra įtraukti į reikalingų asfaltuoti Valstybinės reikšmės rajoninių kelių su žvyro danga sąrašą, tačiau minėti Kėdainių rajono keliai nepateko į remontuotinų žvyrkelių programą. Meras pakartotinai prašė atkreipti ypatingą dėmesį į minėtų kelių ruožų remonto svarbą gyventojų susisiekimui bei saugaus eismo užtikrinimui ir pagaliau įrengti asfaltbetonio dangą. Po pokalbio su meru raštu iš Kelių direkcijos buvo gautas patvirtinimas, kad abu šie keliai, svarstant kelių remonto programą, bus dar kartą atsakingai įvertinti ir bus atsižvelgta į rajono vadovo prašymus bei visas pastabas. Dėl šių žvyrkelių asfaltavimo meras Valentinas Tamulis išsakė savo nuomonę daugiau kaip prieš mėnesį Birštone vykusiame Kauno regiono merų susitikime su LR Prezidentu Gitanu Nausėda.

Siekiama atsiimti J. Basanavičiaus gatvę

Pats svarbiausias klausimas − J. Basanavičius bei Gedimino gatvių perėmimas. Dabar jos priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Šiuo metu yra ruošiama ir baigiama derinti bendradarbiavimo sutartis, pagal kurią gatvės turėtų būti sutvarkytos ir perduotos Kėdainių rajono savivaldybės žinion. Tam neprieštarauja nei Kelių direkcija, nei Susisiekimo ministerija. Pagrindinis tikslas, kad prieš perimant turėtų būti sutvarkytos ne tik pačios gatvės, bet ir tiltai. Be to, meras prašė įrengti ir iškiliąją perėją ties J. Basanavičiaus ir Respublikos gatvių perėja. „J. Basanavičiaus gatvės perėmimas leistų pačiai savivaldybei spręsti tranzitinio sunkiasvorio transporto judėjimo apribojimą, kurio laukia gyventojai, ir taip spręsti gyventojų gyvenimo kokybės gerinimą“, – teigia rajono meras Valentinas Tamulis.

Rūpi pėstieji

Mero prioritetų sąraše ir pėsčiųjų bei dviračių tako tarp Dotnuvos ir Akademijos remontas. Meras nuolat gauna šių bendruomenių bei pavienių vietos gyventojų paklausimus dėl pėsčiųjų ir dviračių takų, kuriais gyvenvietėse vyksta intensyvus pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimas, dangų atnaujinimo. Lietuvos automobilių kelių direkcija pažadėjo šį taką įtraukti į prioritetinę eilę.

„Ministerijos ir direkcijos vadovai davė aiškius atsakymus į iškeltus klausimus. Kai kurios problemos yra taip įsisenėjusios, kad atrodo nebeišsprendžiamos, tačiau mes, kaip savivaldybės vadovai, turime jas imti ir sutvarkyti“, – sako rajono meras Valentinas Tamulis.

Sprendžiama ir dėl Krakių miestelio aikštės

Taip pat ruošiamasi Krakių miestelio centrinės gatvės rekonstrukcijai. Tuo tikslu buvo kreiptasi ir prašoma pateikti valstybinės reikšmės rajoninių kelių, besiribojančių su minėta aikšte, kadastrinių matavimų ir registro duomenis. Į juos atsižvelgus Kėdainių rajono savivaldybės administracija galės patikslinti jai nuosavybės teise priklausančių gatvių, esančių Krakių miestelyje ir besiribojančių su valstybiniais keliais, kadastrinių matavimų duomenis ir įregistruoti juos nekilnojamojo turto registre. Tai nėra iki šiol padaryta ir todėl užkertamas kelias aikštės sutvarkymui.

 

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
   
   
     
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema