Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Rugpjūtis
    2020     
Naujienos
2020-08-10
Folkloro ansamblių šventė Paberžėje

Rugpjūčio 15 dieną nuo 11 val. Paberžėje vyks folkloro ansamblių šventė „Žolinės Paberžėje”. Šventėje dalyvauja kolektyvai iš Pasvalio, Kelmės, Varėnos, Vilkaviškio, Juodkrantės ir Kėdainių rajono. Renginio vedėjos aktorės Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė.

 

Žolinių šventė Paberžėje

Jau trisdešimt metų Kėdainių krašto dvasinės traukos centre Paberžėje vyksta kasmetinė tradicinė Sekminių šventė, į kurią susiburia Kėdainių rajono ir kitų miestų folkloro kolektyvai.

Šiemet dėl paskelbtų karantino apribojimų Sekminių šventė neįvyko, tačiau tradicijos bus tęsiamos – šventė taps Žolinėmis Paberžėje.

Rugpjūčio 15 d., šeštadienį, po mišių, kurios bus aukojamos 11 val. Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje, prie klebonijos susiburs Kėdainių rajono folkloro kolektyvai bei svečiai iš visų 5 etnografinių regionų: iš Aukštaitijos – Pasvalio kultūros centro folkloro ansamblis „Rags“, iš Žemaitijos – Kelmės kultūros centro „Taduja“, iš Suvalkijos – Vilkaviškio kultūros centro „Sūduviai“, iš Dzūkijos – Varėnos kultūros centro „Žeiria“ ir iš Klaipėdos krašto – Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro folkloro ansamblis „Aušrinė“. Šventę ves didelę patirtį turinčios, liaudiškus spektaklius kuriančios, puikiai tradicine dzūkų tarme žodį valdančios, žaismingai renginius vedančios, gerai žiūrovams iš spektaklių ir televizijos žinomos aktorės Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė, kurios patraukliai supažindins žiūrovus su Žolinių papročiais bei tradicijomis Lietuvoje.

Kėdainių rajono folkloro kolektyvai su vietos bendruomene dalinsis Vidurio Lietuvos papročiais, tradicijomis, dainuos Kėdainių krašto dainas, šoks šokius, gros tradicinę Kėdainių krašto instrumentinę muziką, o svečiai iš 5 etnografinių regionų ves savo kraštui būdingų dainų, šokių, ratelių bei instrumentinės muzikos mokymus. Edukacinių užsiėmimų organizatorių pagalba šventės dalyviai, vietos bendruomenės nariai ir svečiai ne tik sužinos apie Lietuvos senovės amatus bei kulinarinį paveldą, tačiau ir savo rankomis pasigamins sau po gaminį ar produktą − gamins dekoracijas iš žolynų, švilpynes, lipdys iš molio keramikos dirbinius, aus juostas, pins iš vytelių, vels iš vilnos, keps šakotį, duoną, gamins karamelinius saldainius, virtinius ir visi bendrai keps tradicinę Kėdainių krašto kiaušinienę, kurios čia pat ir skanaus.

Folkloro ansamblių nariai bei žiūrovai po koncerto ir edukacinių užsiėmimų bus kviečiami dalyvauti 1863 m. sukilimo muziejaus organizuojamoje ekskursijoje po Paberžę bei susipažinti su Kėdainių krašto istorija ir kultūra.

Žolinių šventės programa bus aukšto meninio lygio, nes kviečiami kolektyvai − nuolatiniai dainų švenčių, tarptautinių festivalių dalyviai, jiems yra suteiktos I−II kategorijos, kai kurie iš jų yra gavę Aukso paukštę − aukščiausią mėgėjų meno apdovanojimą Lietuvoje, edukacinių užsiėmimų organizatoriai − sertifikuotų tautinio paveldo tradicinių amatų meistrai arba turintys tautinio paveldo produkto sertifikatus.

Renginį organizuoja Akademijos kultūros centras,

finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kėdainių rajono savivaldybės administracija.

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
   
   
     
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema