Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
English
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Naujienos
2019-02-20
Naujiena: Kėdainiuose renkami gražiausi lietuviški įmonės, įstaigos pavadinimai

Šiemet pirmą kartą Kėdainių rajono savivaldybėje organizuojamas Kėdainių įmonių ir įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų konkursas. Tikslas – skatinti įmones ir įstaigas rinktis lietuviškus taisyklingus pavadinimus. Tokius rinkimus jau daug metų organizuoja Lietuvių kalbos inspekcija: renka gražiausią pavadinimą Lietuvos mastu. Šiemet tokį konkursą imasi rengti ir Kėdainių rajono savivaldybė. Dar nei viena savivaldybė nėra tokio konkurso rengusi.

Įmonės, įstaigos kviečiamos teikti pavadinimus konkursui

Ketinama tokį konkursą rengti kasmet ir gražiausius lietuviškus pavadinimus rinkti iš ankstesniais metais Juridinių asmenų registre įregistruotų pavadinimų sąrašo. Kadangi šiemet konkursas organizuojamas pirmą kartą, tai bus imami duomenys paskutinių trejų metų ir dar norima surinkti gražiausius pavadinimus ir kitais būdais. Pavadinimus konkursui sutiko padėti surinkti ir Kėdainių profesinio rengimo centro mokiniai: keli mokiniai tiesiog gatvėse fotografavo iškabas su pavadinimais.

Labai prašome pačias įmones ir įstaigas teikti konkursui savo pavadinimus. Jei Jūs savo įmonę Registrų centre esate užregistravę vienu pavadinimu, o pačią įstaigą (kavinę, parduotuvę) pavadinę kitu vardu, tai mes ir nerasime galbūt labai gražaus pavadinimo Juridinių asmenų registre įregistruotų pavadinimų sąraše.

Taip pat galbūt Jūsų pavadinimas lietuviškas ir labai gražus, bet registruotas jau seniai, o, kaip jau minėta, mes iš Juridinių asmenų registre įregistruotų pavadinimų sąrašo imsime tik paskutinių trejų metų duomenis.

Tad kviečiame patiems teikti savo įmonių, įstaigų, kavinių, parduotuvių ir pan. lietuviškus pavadinimus. Laisva forma lape parašykite įmonės, įstaigos pavadinimą; nurodykite savininko, vadovo vardą, pavardę, kontaktinius duomenis; pridėkite paaiškinimą, kodėl būtent tokį pavadinimą suteikėte.
Siųskite e. paštu ruta.svediene@kedainiai.lt arba atneškite į savivaldybę (704 kab.) iki vasario 22 dienos 15 val. Administracijos direktoriaus paskirta komisija išrinks gražiausius pavadinimus ir jie bus pateikti savivaldybės svetainėje balsuoti iki kovo 1 dienos. Taip, bendromis jėgomis, išrinksime pačius gražiausius pavadinimus.

Vertinimo kriterijai

Pavadinimas turi būti lietuviškas, nepažeisti bendrinės kalbos normų. Turi būti sudarytas tik iš lietuvių kalbos žodžių, įtrauktų į „Dabartinės lietuvių kalbos“ žodyną. Negali būti dirbtinis žodis (pavyzdžiui, „Laimdena“, „Omnesė“, „Altekas“, „Martvilis“ ir pan.). Neturi būti sudarytas iš tiesioginės reikšmės žodžių, skaitmenų, raidinių santrumpų, su vardais ir vietovardžiais sudarytų žodžių junginių (pavyzdžiui, Bitės Bitaitės individuali įmonė, Kėdainių teisininkų biuras, „4x4Surviliškis“, „VG-9“, „100 G“, „AD letenėlė“, „Romo taksi“ ir pan.). Pavadinimas turėtų būti susijęs su įmonės veikla. Įmonė turi būti pradėjusi veiklą ir apie tai viešai pateikia informaciją.

Bus apdovanoti Mero padėkomis ir dovanomis

Konkursą organizuoja Kėdainių rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centru, Valstybine kalbos inspekcija ir Kėdainių profesinio rengimo centru. 

Bus išrinkta ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 5 gražiausių lietuviškų įmonių ir įstaigų pavadinimų.

Įmonių, įstaigų, kurių pavadinimai bus išrinkti kaip gražiausi, savininkus ar vadovus pasveikinsime kovo 4 d. savivaldybėje. Bus įteikta Mero padėka ir dovana. Pagerbimo renginyje dalyvaus Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas Donatas Smalinskas.

Konkurso nuostatai

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema