Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Rugsėjis
    2019     
Naujienos
2019-09-06
Probleminių vietų atsikrato stebėdami gyventojų veiksmus

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis primygtinai reikalauja savivaldybės administracinių padalinių atsakomybės dėl tvarkos mieste ir agresyvių šiukšlintųjų nustatymo. Tuo tikslu Kėdainių rajono savivaldybė įsigijo dar dvi papildomas mobilias vaizdo stebėjimo kameras, kurios, vos pradėtos eksploatuoti, davė puikių rezultatų. Iš viso vaizdo stebėjimo kameromis nustatyti net 54 tvarkymo taisykles pažeidę asmenys. Neteisėtus asmenų veiksmus mieste fiksuoja iš viso 32 vaizdo kameros.

Stebi pažeidėjus

Mobiliosios vaizdo stebėjimo kameros buvo įsigytos su tikslu nustatyti administracinius nusižengimus darančius asmenis, kurie pažeidžia Kėdainių rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintas atliekų tvarkymo taisykles. Jos įrengtos Kėdainių mieste prie buitinių atliekų konteinerių aikštelių probleminėse vietose. Kameromis stebimos buitinių atliekų konteinerių aikštelių teritorijos bei fiksuojami atliekas netinkamai tvarkantys asmenys. Pirmoji mobili vaizdo stebėjimo kamera buvo pastatyta Nuokalnės gatvėje Justinavos soduose. Čia buvo užfiksuoti net 38 pažeidėjai. Visiems surašyti protokolai ir paskirtos administracinės nuobaudos.

Piktnaudžiavo patogia vieta

Mobilioji vaizdo stebėjimo kamera yra pastatyta ir šalia Josvainių g. 41 namo esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje. Joje aplinkinių namų gyventojai turi galimybę į didelius konteinerius išmesti statybines bei žaliąsias atliekas. Tačiau buvo pastebėta, kad šioje vietoje atliekomis atsikrato ne tik aplinkinių namų gyventojai, bet tuo ėmė piktnaudžiauti kitų rajonų gyventojai ir įmonės, užsiimančios statybos darbais. Jų darbuotojai atveždavo ir išpildavo didelius kiekius statybose susidarančių atliekų. Jų gausa buvo nepatenkinti nei gyventojai, kurie neteko galimybės patogiai atsikratyti statybinėmis atliekomis, nei atliekų surinkėjai, nes tai viršijo jų galimybes laiku išvežti perpildytus konteinerius. Situaciją minėtoje vietoje dar paaštrindavo prie šalia minėtos atliekų konteinerių aikštelės savo laikinąsias buveines įsirengę benamiai, kurie paliktas atliekas sklaidydavo ir išmėtydavo. Padėtis ėmė keistis, kai minėtoje vietoje buvo įrengta vaizdo stebėjimo kamera. Šiuolaikinės vaizdo stebėjimo sistemos leidžia labai tiksliai identifikuoti ir nustatyti pažeidėjus.

Primename: laikykitės taisyklių

Nustačius asmenis, kurie pažeidžia taisykles, jie yra traukiami administracinėn atsakomybėn ir baudžiami. Primename, kad Kėdainių rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių 53 punktas draudžia pilti atliekas prie konteinerių, mesti atliekas už savo sklypo ribos, laidoti biodegraduojamąsias atliekas sklype ar kitose vietose, tvarkyti komunalines atliekas kitais šiose taisyklėse nenustatytais būdais. Nors už pažeidimus gresia baudžiamoji atsakomybė, dar ne visi gyventojai atliekas tvarko ir šalina tinkamai.

Kėdainių rajono savivaldybės administracija planuoja dar didinti vaizdo kamerų skaičių ir kitose Kėdainių miesto vietose, nes tik vaizdo kameromis būtų galima nustatyti ir patraukti administracinėn atsakomybėn asmenis, aukščiau išvardintais būdais netinkamai besielgiančius su atliekomis. Viena iš mobiliųjų stebėjimo vaizdo kamerų fiksuoja ir gana netvarkingą buitinių atliekų aikštelę Chemikų gatvėje.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema