Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Sausis
    2020     
Naujienos
2020-01-13
Sausio 13-oji mums primena apie svarbiausią vertybę – laisvę

Šį rytą, sausio 13-ąją, prie Laisvės gynėjų dienos minėjimo prisijungė nuo švietimo įstaigų, institucijų iki aktyvių gyventojų. Tradiciškai Kėdainių rajono savivaldybė, kaip ir kitos rajono įmonės ir įstaigos, prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Jos metu savo languose dešimčiai minučių savivaldybės administracijos darbuotojai įžiebė vienybės simbolį – žvakutę. Visi darbuotojai, žinodami, kodėl mes esame laisvi, savaitę prieš Laisvės gynėjų dieną segėjo neužmirštuolės žiedus.

Rajono meras Valentinas Tamulis Laisvės gynėjų dieną, ryte, dalyvavo Kėdainių „Aušros“ progimnazijos tradiciniame Sausio 13-osios minėjimo renginyje, kurio globėju yra jau antrus metus. Buvo uždegamos žvakutės ir drauge visų įžiebiami laužai įprasmino vienybę bei drąsą ginti laisvę.

Sportiniai renginiai – už laisvę

Per tris šimtus sporto entuziastų sekmadienį išbandė savo jėgas Naujametiniame bėgime ir sportiniame ėjime, kuris tradiciškai jau 42 metus iš eilės vyksta naujiems metams prasidėjus. Šiemet šis renginys buvo skirtas Laisvės gynėjų dienai atminti.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius davė startą bėgikams  ir  palinkėjo atliekant savo darbus ir užduotis  –  būti tik laimėtojais.

Sportininkai, pagal amžiaus grupes, pasirinktinai galėjo dalyvauti 5 km ar 10 km bėgimo distancijose. O ėjikai varžėsi 4 amžiaus grupėse 5 km distancijoje. Sporto entuziastai – vyrai, moterys ir vaikai – buvo pasiryžę atiduoti paskutines savo jėgas varžybose, ir taip paminėti Sausio 13-osios įvykius.

300 m  bėgimo distancijoje savo pirmuosius žingsnius sporte galėjo išmėginti septynerių ir jaunesnio amžiaus vaikai. Greičiausiai 300 m trasą įveikė D. Mačernis, antras finišavo N. Senkus, trečias – P. Pranevičius.

Pirmasis 5 km distancijoje finišavo Aivaras Čekanavičius (BK „Maratonas“) Jonava, geriausiai iš kėdainiečių pasirodė  Jonas Stankevičius iš Kėdainių „Run for Son“ klubo, iškovodamas antrąją vietą.

Pirmoji 5 km distancijos moterų grupės nugalėtoja – Ugnė Paurytė iš Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazijos.

10 km distancijoje pirmąją vietą laimėjo vilnietis Egidijus Adomaitis iš „F.O.C.U.S. running“ klubo. Moterų grupėje šioje distancijoje nepralenkiama buvo vilkaviškietė Viktorija Varnagirytė.

Pagal amžiaus grupes 5 km ir 10 km bėgimo  distancijos buvo  net septynios. Nugalėtojais tapo – Kamilė Sudnikovičiūtė iš Lentvario, Jonas Ramašauskas, Ugnė Paurytė iš Panevėžio, Mikas Makušinas iš Panevėžio, Daiva Bielevičiūtė iš Marijampolės, Aivaras Čekanavičius iš Jonavos, Virginija Višinskienė iš Kauno, Aivydas Balčiūnas iš Pakruojo, kėdainietė Jūratė Malinauskienė, Audrius Martinkevičius iš Šakių ir pakruojietis Kęstutis Abromaitis.

Sportiniame ėjime ėjikai varžėsi 4 amžiaus grupėse 5 km distancijoje.

Nugalėtoja šioje distancijoje tapo Austė Kavaliauskaitė, antrąją vietą iškovojo Toma Dailydonytė, trečiąją – Gabrielė Lukošiūtė.

Merginų, moterų grupėse – pagal amžiaus grupes – 5 km distancijoje nepralenkiamos buvo: Justė Kvėdaraitė, Augustė Kvedaraitė, Toma Dailydonytė, Austėja Kavaliauskaitė.

Vaikinų, vyrų grupėje absoliučiu nugalėtoju tapo Mantas Junčys, antrąją vietą iškovojo Evaldas Nausėda, trečiąją – Martynas Knyva.

Vaikinų, vyrų grupėse – pagal amžiaus grupes – 5 km distancijoje nepralenkiami buvo: Gytis Voroninas, Martynas Knyva, Mantas Junčys.

Jauniausio dalyvio prizas atiteko kėdainiečiui Marijonui Stankevičiui, gimusiam 2017 metais, vyriausiojo – Mindaugui Janušaičiui, kuriam 76 metai.

Atminimo taurė už masiškumą renginyje (27 dalyviai) buvo įteikta Kauno BMK klubui.

Laisvės gynėjų pagerbimas

Sausio 12-osios, sekmadienio, vidurdienį, Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, vyko šv. Mišios pagrindinėse Kėdainių miesto bažnyčiose. Šv. Juozapo bažnyčioje, kur šv. Mišiose auka buvo skirta už Laisvės gynėjus ir jų atminimą, dalyvavo mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis. Šv. Jurgio bažnyčioje šv. Mišių auka buvo skirta už gyvus ir mirusius Laisvės gynėjus, drąsiai iškovojusius laisvę. Mišiose dalyvavo rajono meras Valentinas Tamulis.

Sausio 13-osios vakarą rajono valdžios atstovai – meras Valentinas Tamulis, mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius – dalyvavo Sausio 13-osios aukų – žuvusiųjų kėdainiečių pagerbime. Kauno g. kapinėse padėtos gėlės ir uždegtos žvakelės ant žuvusiųjų kėdainiečių – Alvydo Kanapinsko ir Vytauto Koncevičiaus – kapų.

Sausio 13-osios dienos renginių ciklą vainikavo Daugiakultūriame centre surengtas jaukus koncertas „Vilties šviesa“. Jo metu muzikinę programą atliko Sandra Lebrikaitė (sopranas), Andrius Apšega (baritonas) ir Beata Vingraitė (fortepijonas). Dainos, kurios skambėjo ir prieš beveik trisdešimt metų per skaudžius įvykius, ir šiandien, buvo skirtos Laisvės gynėjų dienai atminti.

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema