Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Balandis
    2018     
Naujienos
2018-04-16
Šiemet dėl „Kultūros versmės“ apdovanojimų varžėsi net 36 pretendentai

Praėjusį penktadienį Kėdainių kultūros centre vyko Kėdainių rajono savivaldybės šeštą kartą organizuojamas apdovanojimų konkursas „Kultūros versmė“. Pretendentus 5 nominacijoms siūlė rajono kultūros įstaigos bei nevyriausybinės organizacijos. Šiemet konkursui buvo pateikta 37 rekomendacijos, pristatančios 36 nominantus (pretendentus).

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius džiaugėsi, kad kasmet vyksta konkursas „Kultūros versmė“, pagerbiantis krašto kultūros puoselėtojus.

„Kasmet galime pastebėti, kiek Kėdainių krašte yra kultūrą puoselėjančių žmonių, skiriančių savo brangų laiką. Džiugu, kad jau tradicija tapęs konkursas „Kultūros versmė“ ne tik pagerbia kultūrai atsidavusius kraštiečius, bet taip pat parodo jos reikšmę šiandien“, – pabrėžė rajono vadovas S. Grinkevičius.

Nominacijoje „Metų pasiekimas“ apdovanojimą pelnė už etninės kultūros Krakių seniūnijoje puoselėjimą – Krakių kultūros centras, kuris 2017 metais Etninės kultūros globos tarybos organizuotame „Geriausiai tradicijas puoselėjusios Aukštaitijos etnografinio regiono seniūnijos“ konkurse laimėtą I vietą. Apdovanojimą įteikė džiazo festivalio „BromaJazz“ organizatorius Vitalis Vidikas.

„Metų įvykis“  – banguojantis koncertas „Stepo sala“ (organizatoriai – asociacijos „Sveiki Kėdainiai“ nariai – Justina Kočetova, Lina Šlamienė ir Jonas Stankevičius) – už 2017 m. liepos 8 d. Akademijos tvenkinyje ir jo pakrantėse įvykusio originalaus muzikos renginio organizavimą. Organizatoriai planuoja, kad ateityje ši iniciatyva peraugs į muzikos ant vandens festivalį Vidurio Lietuvoje. Renginys vyko mažytėje tvenkinio saloje, o klausytojai buvo kviečiami klausytis muzikos ant vandens valtyse, baidarėse ar krante. Šis novatoriškas renginys 2017 metais vyko pirmą kartą ir jame dalyvavo ne tik Akademijos ar Vainotiškių gyventojai, bet ir atvykę iš Kėdainių, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno bei Raseinių. Apdovanojimą įteikė Kėdainių karšto garbės pilietis, kultūros premijos laureatas, poetas Vitolis Laumakys.

Nominacijoje „Metų kultūros darbuotojas“ nugalėtoją paskelbė mero pavaduotoja Olga Urbonienė Jekateriną Karmelavičienę, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Surviliškio filialo bibliotekininkę – už siekį, kad biblioteka būtų ne tik knygų išdavimo įstaiga, bet ir vietos gyventojų kultūrinio ir estetinio lavinimo, asmens kultūrinės raiškos, įvairių meninių gebėjimų, kultūrinio akiračio formuotoja ir palaikytoja. 2017 metais Jekaterina Karmelavičienė surengė net 11 renginių vaikams ir jaunimui – „Esu keistas rašytojas, rašau tik vaikams“, „Išlaisvink žmogų ir jis pradės kurti“, „Biblioteka – tai tu ir aš“, Motinos dienai skirtas renginys „Būk šviesi kaip saulė“, tarptautinei jaunimo dienai skirtas renginys „Knygos – minties laivai“, kino filmų vakaras „Naktis bibliotekoje“ ir daugelis kitų renginių.

„Metų tradicijų puoselėtojas“  išrinkta Erika Usevičiūtė, Krakių kultūros centro meno vadovė, kuriai už teatro tradicijų puoselėjimą ir vadovavimą Krakių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studijai, apdovanojimą įteikė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis. Erika Usevičiūtė didelį dėmesį skiria vaikų ir jaunimo meniniam užimtumui, kūrybiškos asmenybės ugdymui. 2017 m. Krakių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija tapo vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros˗šventės „Šimtakojis“ rajoninio turo nugalėtoja. 2017 m. pastatė ir žiūrovams pristatė tris spektaklius. Teatro studija tapo ir Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ dalyve.

„Už viso gyvenimo nuopelnus kultūrai“ – apdovanojimas skirtas Silvinijai Onai Žemaitienei, kuriai rajono vadovas S. Grinkevičius įteiks vėliau – už aktyvią ir ilgametę kultūrinę veiklą Akademijos miestelyje. Silvinija Ona Žemaitienė nuo 1969 m. dirbo Akademijos kultūros centro direktore. Per 48 darbo metus surengta tūkstančiai renginių. S. Žemaitienė rengė meno parodas kultūros centre, ruošė scenarijus įvairioms reikšmingoms valstybės ir miestelio datoms paminėti. Šiuo metu Silvinija aktyviai dalyvauja asociacijos „Akademijos bendruomenė“ veikloje, rengia bendruomenės narių išvykas į teatrus, kitus renginius.

Pakilią nuotaiką renginio metu kūrė tarptautinis projektas VERONIKA CHICHI QUARTET ir   šokių studijos SWING DAIVA lindihopo grupė.

Konkurso „Kultūros versmė“ tikslas yra skatinti kultūros srityje dirbančių bei kultūriniame gyvenime dalyvaujančių žmonių iniciatyvas, įvertinti kultūros darbuotojus ir kitus kultūros puoselėtojus, savo veikla padedančius plėtoti rajono kultūrą, už reikšmingą kultūrinę meninę veiklą, kultūrines iniciatyvas, etninės kultūros puoselėjimą bei tradicijų išsaugojimą

Kultūros diena Lietuvoje minima balandžio 15 d., kurią Lietuvos Respublikos Seimas 2006 m. liepos 19 d. įteisino kaip atmintiną. Kultūros dienos data susieta su Rericho Paktu – sutartimi dėl kultūros vertybių apsaugos karo ir taikos metu, pasirašyta Vašingtone 1935 m. balandžio 15 d. 21 Amerikos žemynų šalies, kuri tapo 1954 m. UNESCO Hagos Kultūros vertybių apsaugos ginkluoto konflikto atveju konvencijos pagrindu.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543, 69557

Cituojant arba kitaip platinant Kėdainių rajono savivaldybės informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 13065303
Šiandien apsilankė: 4943
Dabar naršo: 93
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema