Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Rugpjūtis
    2019     
Naujienos
2019-08-07
Susitikime aptarta garažų situacija Kėdainiuose ir sutarta, kaip spręsti problemas

Miestiečiai iki šiol naudojasi garažais, nes tai neatsiejama nuo žmogaus gyvenimo daugiabutyje ypatumų. Garažuose laikomi ne tik automobiliai, bet ir daiktai, daržovės, seni  rakandai. Rajono meras Valentinas Tamulis inicijavo visų oficialiai Kėdainių rajono savivaldybėje registruotų garažų bendrijų atstovų susitikimą. Jo tikslas – kartu su kitais savivaldybės vadovais išklausyti garažų bendrijų pirmininkų nuomonę ir pasitarti dėl iškylančių reikalų, dėl  garažų aplinkos ir priimti racionalius sprendimus drauge. Konstatuota, kad  rajone esančios 24-ios garažų bendrijos aktyviai sprendžia iškilusias problemas, rūpinasi bendrais reikalais, o pasitempti dėl gražesnių Kėdainių taip pat yra kur.

Pastebėta, kad daugelis garažų bendrijų palaiko tvarkingą aplinką, įsirengia apšvietimą, vidinius kelius žvyruoja, aptveria teritorijas. Kai kuriuose net dirba sargai ar įrengti uždari vartai. Tai priklauso nuo darbščiųjų garažų valdytojų. Jiems norisi turėti tvarkingus, švarius ir modernius garažus, kurie būtų pavyzdys kitiems.

Garažų savininkai susiduria su pačiomis įvairiausiomis problemomis ir turi iš tiesų didelių skaudulių. Ne visas gali išspręsti patys. Todėl kreipiasi į savivaldybės administraciją ir į Kėdainių miesto seniūniją, kur jiems yra pasirengę padėti darbuotojai.

„Mūsų visų bendras tikslas – kad miestas ir rajonas būtų tvarkingas. Tik diskusijos metu, išgirsdami vieni kitus, galime priimti teisingus sprendimus. Garažų bendrijų atstovai pasidalino savo patirtimi ir problemomis, su kuo susiduriame. O savivaldybė – pasirengusi jiems padėti“, – mintimis dalinosi rajono vadovas Valentinas Tamulis.

Garažų bendrijos „Biochemikas“ (177 garažai) atstovas išreiškė savo nuogąstavimą dėl jaunimo niokojamų garažų. Gyventojas kasdien mato, kaip neprižiūrimi tėvų paaugliai laužo jų turtą ir nesaugiai bei neatsakingai elgiasi. Iš to galima pastebėti, kad neprižiūrimi vaikai gali sunkiai susižaloti. Todėl meras Valentinas Tamulis patikino, kad bus imtasi priemonių ir paprašyta Kėdainių rajono policijos komisariato dažninti tam tikrose vietose reidus.

Susitikime kalbėta apie padangų išvežimo problemą, su kuria kasdien susiduria garažų savininkai. Šiuo metu gyventojai gali per metus priduoti nemokamai 4 lengvųjų automobilių ar dviračių padangas (didžiausias skersmuo 118 cm, plotis 39 cm). Padangos priimamos adresu, J. Basanavičiaus 97 A, Kėdainiai (reikia nepamiršti turėti mašinos techninį pasą). Arba gyventojai gali skambinti telefonu 8 682 55784. Taip pat nustatytas vietas, kur priduoti kitas padangas, galima lengvai rasti www.ekobaze.eu.

Atliekų tvarkymas – esminis skaudulys garažų bendrijoms. Esama atvejų, kuomet kitų garažų savininkai savavališkai išpila šiukšles ne sau skirtuose konteineriuose, palieka kalnus šiukšlių. Būkite budrūs, kai kurie savininkai imasi priemonių, ir daug kur įrengia vaizdo stebėjimo kameras, informacines lenteles, įspėjimus apie vaizdo stebėjimą.

Esama ir gerosios praktikos, kuria noriai pasidalino „Žibinto“ (528 garažai) pirmininkas. Jis darnų garažų savininkų būrį jau yra subūręs dvylika metų. Tai puikus pavyzdys, kaip galima efektyviai visiems džiaugtis bendru rezultatu. Garažų bendrijos teritoriją jau stebi keturios vaizdo stebėjimo kameros. Teritoriją prižiūri darbštūs sargai. Padeda saugią aplinką palaikyti saugos tarnybos.

„Kėdainių motoras“ (359 garažai) taip pat intensyviai tvarkosi ir planuoja įrengti modernius LED apšvietimus, kurie leis jaustis saugiau tamsiu paros metu ir gyventojams, ir garažų savininkams. Garažų bendrijos pirmininkė pasidalino patirtimi, kad reikia kiekvienai bendrijai turėti vidinę Tarybą, kuri priimtų garažų savininkams racionalius sprendimus.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos duomenimis, iš viso yra registruotų 24 garažų bendrijos, kuriose yra nuo 3 iki 528 garažų: „Kėdainių motoras“, „Žibintas“, „Kubas“, „Janušava 1“, „Janušava 2“, „Kibirkštis“, „Diskas“, „Statyba“, „Chemikas“, „Biochemikas“, „Ratas“, „Dinamo“, „Elektra“, „Vairas“, „Vikis“, „Ramybė“, „Metalas“, „Santvara-4“, „Miškas“, „Kristalas“, „Nevėžis“, „Signalas“, „Technika“ ir „Skveras“.

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema