Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gruodis
    2019     
Naujienos
2019-11-21
VI rajono nevyriausybinių organizacijų forumas kvietė diskutuoti apie bendrus tikslus ir darbus

„Stiprios ir veiklios nevyriausybinės organizacijos yra svarbios ne tik patiems nevyriausybinių organizacijų atstovams, bet ir savivaldybės institucijoms ir įstaigoms, nes jos yra partneris savivaldybei sprendžiant vietos bendruomenei aktualias problemas, teikiant socialines paslaugas, plėtojant socialinį verslą ar įgyvendinant kitas vietos bendruomenei svarbias iniciatyvas“, − tokiais žodžiais meras Valentinas Tamulis pradėjo Kėdainių rajono nevyriausybinių organizacijų forumą „Bendri tikslai ˗ bendri darbai“. Tai jau šeštasis toks forumas mūsų rajone. Forumą organizavo ir jį vedė Audronė Stadalnykienė, savivaldybės nevyriausybinių organizacijų koordinatorė.

 Iš savivaldybės valdžio atstovų renginyje dalyvavo meras Valentinas Tamulis, vicemeras Paulius Aukštikalnis, administracijos direktoriaus pavaduotoja Danutė Mykolaitienė.

Meras akcentavo valdžios ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą

Remiantis Registrų centro Juridinių asmenų registro duomenimis, Kėdainių rajono savivaldybėje yra registruota apie 260 nevyriausybinių organizacijų, kurios veiklą vykdo vaikų ir jaunimo, kultūros, sporto, socialinės pagalbos ir sveikatos, pilietinių iniciatyvų, įvairių pomėgių ir poreikių srityse, pakankamai didelis yra bendruomeninių organizacijų, veikiančių rajono savivaldybėje, skaičius. Deja, dalis organizacijų yra tik registruotos, bet veiklos nevykdo. Ir tai yra dėl įvairių priežasčių: jose nebelikę aktyvių narių, neturi ir neieško lėšų veiklai vykdyti arba tiesiog „perdegė“ ir nebeliko iniciatyvos bei noro ką nors daryti.

Meras V. Tamulis forume sakė, kad tiek dirbdamas seniūnu, tiek ir šiuo metu meru, mato, kad nevyriausybinių ar bendruomeninių organizacijų nariai negailėdami nei laiko, nei jėgų, padaro neįtikėtinus dalykus. „Tačiau ne visus tikslus lengva įgyvendinti pasitelkus tik iniciatyvą ir savanorystę. Būtina ir valdžios institucijų pagalba, bendradarbiavimas, siekiant padėti nevyriausybinėms organizacijoms vykdyti veiklą. Deja, reikia pastebėti, kad šiuo metu savivaldybėje bendradarbiavimas dažnu atveju vyksta tik pavienių organizacijų iniciatyva“, − sakė meras.

Nuotr. Meras Valentinas Tamulis sakė, kad forumas yra erdvė kalbėtis ir susikalbėti, kad nuoširdžiai klausantis ir išgirstant vieniems kitus, kuriant pasitikėjimo kultūrą, galima padaryti pokytį

Darbas su nevyriausybiniu sektoriumi savivaldybės kompetencijos srityje yra laikomas svarbia veikla. Siekiant užtikrinti kuo kryptingesnį vietos valdžios ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą, Kėdainių rajono savivaldybės administracijoje nuo 2019 m. birželio mėn. yra įsteigta nevyriausybinių organizacijų koordinatoriaus pareigybė. Jau trečią kadenciją veikia rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų taryba, šio mėnesio rajono savivaldybės tarybos posėdyje bus patvirtinta rajono savivaldybės bendruomeninių organizacijų taryba. „Struktūra sėkmingam nevyriausybinių ir bendruomeninių organizacijų plėtros politikos įgyvendinimui suformuota. Kiek ji bus veikli, tai jau priklausys nuo kiekvieno iš mūsų“, − pažymėjo meras.

Taip pat meras informavo, kad Kėdainių rajono nevyriausybinės ir bendruomeninės organizacijos turi galimybę teikti projektus į devynis rajono savivaldybės biudžeto lėšomis finansuojamus programų / projektų konkursus. 2019 metais iš rajono savivaldybės biudžeto skirta 308567 Eur rajono nevyriausybinių, bendruomeninių organizacijų veiklai (finansuotos programos, projektai, iniciatyvos ir kt.) plėtoti.

Nuotr. Kėdainių rajono savivaldybės administracijoje nuo 2019 m. birželio mėn. yra įsteigta nevyriausybinių organizacijų koordinatoriaus pareigybė. Šias pareigas eina Audronė Stadalnykienė, turinti didelę patirtį dirbant su NVO ir jaunimo organizacijomis. Savo mokytoju šioje veikloje ji įvardijo  Mindaugą Kiznį, Nacionalinės plėtros instituto direktorių

Pasveikintos septynios naujos NVO!

Džiugina tai, kad mūsų rajone vis atsiranda iniciatyvių žmonių, kuriems rūpi, kas vyksta, ar kas nevyksta rajone, bet reikėtų, kad vyktų, kad mato problemas ir nėra joms abejingi, kad patys imasi iniciatyvos pasirūpinti savimi ir aplinkiniais. Per 2019 metus mūsų rajone įsisteigė net 7 nevyriausybinės organizacijos, kurios pasiryžo dirbti su senjorais, skatinti fizinį vietos gyventojų aktyvumą, puoselėti mūsų tautos kultūros lobyną, kurie nusprendė padėti gyvenimo nuskriaustiems žmonėms.

2019 m. įsisteigusios organizacijos:
1. Sangailų kaimo bendruomenė, pirmininkas Mantas Kučinskas.
2. Asociacija „Mes kitokie vaikai“, pirmininkė Jurgita Gasiūnienė.
3. Senasis Kėdainių trečiojo amžiaus universitetas, pirmininkė Gražina Jedemskienė.
4. Asociacija „Žalioji mylia“, pirmininkas Einoras Stankus.
5. Asociacija „Kėdainių samariečiai“, pirmininkė Sonata Patkauskaitė.
6. Lietuvių kalbos draugijos Kėdainių Mikalojaus Daukšos skyrius, vadovė Rūta Švedienė.
7. Asociacija Isos slėnio draugija, pirmininkas Henrikas Vaicekauskas.

Meras V. Tamulis pasveikino šių organizacijų vadovus ir įteikė jiems po dovanėlę.

Skaityti septyni pranešimai

Forumo metu buvo skaityti keli pranešimai. Jais informuota, pasidalinta patirtimi, žiniomis, planais. Susirinkusieji išklausė šiuos pranešimus bei pasisakymus:
1. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos gairės nevyriausybinių organizacijų srityje, Aurelija Olendraitė, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausioji patarėja nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių plėtros klausimais.
2. NVO gyvavimo ciklo iššūkis: nuo įregistravimo iki išregistravimo, Mindaugas Samkus, Registrų centro projektų vadovas.
3. Aktyvių piliečių fondo pristatymas, Gabija Jakimavičiūtė, Atviros Lietuvos fondo projektų vadovė.
4. Vietos projektai: nuo idėjos iki jos įgyvendinimo, Mindaugas Kiznis, Nacionalinės plėtros instituto direktorius. Kristina Vainauskienė, Kėdainių miesto vietos veiklos grupės projektų vadovė.
5. Asmenų su negalia bendra situacija. Fizinis prieinamumas, Kristina Paulikė, VšĮ Švietėjiškų iniciatyvų centro direktorė.
6. Savanorystė – tai erdvė ieškojimui, atradimui ir augimui, Deividas Judenis, Labdaros ir paramos fondo „Tavo svajonė“ direktorius.
7. Kėdainių rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos veiklos perspektyvos: susitarimai ir numatomi darbai, Danutė Mykolaitienė, Kėdainių rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos pirmininkė.

Kėdainių rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos veiklos perspektyvos

Danutė Mykolaitienė, Kėdainių rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos pirmininkė, forumo dalyviams priminė, kad Kėdainių rajono savivaldybės taryba 2019 m. birželio 28 d. sprendimu Nr. TS-138 dvejų metų kadencijai patvirtino naują Kėdainių rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos sudėtį. Tai trečioji rajono savivaldybės Nevyriausybinių organizacijų taryba, kurią sudaro 14 narių, t. y. 7 nariai yra Savivaldybės institucijų ir įstaigų atstovai ir 7 nariai yra rajono NVO atstovai. Pirmojo posėdžio metu D. Mykolaitienė buvo išrinkta šios tarybos pirmininke, o Jūratė Jodeikienė – NVO tarybos pirmininko pavaduotoja.

Pagrindiniai NVO tarybos veiklos tikslai yra: teikti siūlymus Kėdainių rajono savivaldybės institucijoms bei įstaigomis dėl Savivaldybės teritorijoje veikiančių NVO veiklos skatinimo; skatinti ir stiprinti savivaldybės ir NVO bendradarbiavimą; vertinti ir teikti siūlymus savivaldybės institucijoms dėl vykdomų finansinės paramos programų ir projektų susijusių su NVO ar jų veikla ir kitas veiklas, skirtas rajono NVO sektoriaus stiprinimui ir jo atstovavimui.

„Taigi, prieš tai dirbus NVO taryba padarė tikrai nemažą darbą. Jos iniciatyva, kaip meras ir minėjo, nuo 2019 m. vidurio Kėdainių rajono savivaldybės administracijoje yra įsteigtas nevyriausybinių organizacijų koordinatoriaus etatas, atlikta kitų didesnių ir mažesnių darbų. Naudodamasi proga norėčiau padėkoti prieš tai buvusiems NVO tarybos nariams už jų darbą, ir dvi kadencijas jai vadovavusiam pirmininkui Deividui Judeniui. Ačiū NVO koordinatorei Audronei Stadalnykienei“, − sakė D. Mykolaitienė ir aptarė numatomus būsimus NVO tarybos darbus.

Nuotr. Administracijos direktoriaus pavaduotoja,  savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos pirmininkė Danutė Mykolaitienė ne tik įvardijo užduotis, bet ir kvietė kalbėtis ir džiaugtis vieni kitų darbais, dalintis patirtimi

Kėdainių rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos pirmininkė D. Mykolaitienė įvardijo ir keletą užduočių, kurias yra užsibrėžusi artimiausiu metu atlikti minėta taryba. Viena iš svarbiausių šiuo metu siekiamybių yra kartu su savivaldybės administracijos skyriais įvertinti NVO perduoti galimų viešųjų paslaugų apimtį, teikiamų paslaugų tikslingumą formuoti rajono savivaldybėje viešųjų paslaugų teikimo sistemą (modelį), konsultuotis su NVO dėl paslaugų teikimo. „Tikime, kad tai nėra lengvos užduotys, kad nėra greitai įvykdomos, todėl čia labai svarbi pagarba vieni kitiems, kalbėjimas ir susikalbėjimas“, − kalbėjo D. Mykolaitienė.

Rajono nevyriausybinių organizacijų forumas – tai rajono nevyriausybinių organizacijų susitikimo vieta, sudaranti galimybę tolesnio bendradarbiavimo dialogui tarp NVO ir vietos valdžios institucijų, tai vieta, kurioje dalijamasi vertinga patirtimi, mokomasi ir stiprinama organizacijų tarpusavio partnerystė. Šeštajame rajono nevyriausybinių organizacijų forume dalyvavo 82 dalyviai, kurių patirtys ir įžvalgos bus naudingos nevyriausybinių organizacijų plėtros politikos įgyvendinimo praktikai vietos lygmeniu.

Forumo organizatoriai: Kėdainių rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų taryba, Kėdainių rajono savivaldybės administracija, Kėdainių rajono vietos veiklos grupė ir Kėdainių miesto vietos veiklos grupė.

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema