Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Spalis
    2017     
Naujienos
2017-05-19
Meras S. Grinkevičius: „Kiekvienas iš mūsų galime pradėti nuo savęs ir taip mažinti šešėlio mastus šalyje“

Į gegužės 15–21 d. visoje Lietuvoje vykstančią pilietinę visuomeninę akciją „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ įsijungė Kėdainių rajono savivaldybės vadovai – meras Saulius Grinkevičius, mero pavaduotoja Olga Urbonienė, savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Kėdainių poskyrio, Sodros Kauno skyriaus ir Kėdainių aptarnavimo skyriaus bei AB „Lifosa“ vadovai, AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ ir UAB „Daumantai LT“ atstovai. Joje aktyviai dalyvavo ir J. Paukštelio progimnazijos bei Šviesiosios gimnazijos mokiniai.

Antrus metus iš eilės rajono meras Saulius Grinkevičius inicijuoja susitikimą, kuriame diskutuojama apie verslo skaidrumą, į valstybės biudžetą nesumokėtus mokesčius, visuomenės švietimą ir kt. Šįkart pasidžiaugta, kad šalyje jau šeštus metus iš eilės rengiamoje akcijoje „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šešėlinės ekonomikos problemas, nuo pat jos pradžios aktyviai dalyvauja trys krašto įmonės – „Lifosa“, „Nordic Sugar Kėdainiai“ ir „Daumantai.Lt“.

„Kėdainiečių nuomonė apie šią akciją įvairi – vieni supranta jos reikalingumą ir pritaria, kad visi privalome mokėti mokesčius. Kiti abejoja jos nauda, sakydami, jog valdžiai reikia daugiau pinigų. Galiu patikinti, kad nė valdžiai reikia pinigų, bet mums visiems – mažas pensijas gaunantiems senjorams, daugiavaikėms šeimoms, socialines išmokas gaunantiems žmonėms ir visiems, kuriems trūksta lėšų oriam pragyvenimui. Džiaugiuosi, jog lyginant su ankstesniais metais daugiau kėdainiečių mato šios akcijos naudą. Tai rodo mūsų gyventojų sąmoningumo augimą ir tai, kad jie suvokia problemas. Žmonės supranta, jog turime būti vieningi, kad galėtume spręsti šiuos klausimus, nes kovoje su korupcija esame svarbūs ir kiekvienas atskirai. Juk kiekvienas iš mūsų galime pradėti nuo savęs ir taip mažinti šešėlio mastus šalyje“, – sakė S. Grinkevičius.

Susitikimo dalyviams „Sodros“ Kauno teritorinio skyriaus direktorė Jurgita Bumbulienė pristatė naują projektą „Vyšninis vokas“.

Kiekvienais metais ketvirtadalis į pensiją išeinančių žmonių neturi sukaupę būtinojo 30 metų stažo. Jiems pensija yra mažesnė: tiek jos pagrindinė, tiek papildoma dalys; jie taip pat negauna ir priedo už stažo metus. Nepakankamo stažo pensijai problema tik aštrėja. 2016 m. daugiau nei 168 tūkst. Lietuvos gyventojų gavo mažiau nei minimalią mėnesinę algą. Vidutinės šių žmonių pajamos sudarė 199,63 euro. Jie ne tik nesukaupė pakankamo stažo, gavo nedideles socialinio draudimo išmokas, tačiau, jei dalis jų gaunamo uždarbio buvo apskaitoma neskaidriai ir jie gaudavo pinigus „vokelyje“, dėl jų nesumokamų įmokų kentėjo visi socialinio draudimo sistemos dalyviai.

„Spręsdama šias problemas „Sodra“ pasinaudojo kitų šalių ilgamete patirtimi, ir šiemet maždaug 140 tūkst. pagal darbo sutartis dirbančių žmonių, kurie per 2016 metus nesukaupė 1 metų stažo, išsiuntė asmeninius pranešimus apie jų sukauptą stažą pensijai, prognozuojamą senatvės pensijos dydį ir kt. Iniciatyvą planuojama vykdyti kasmet. Tokie darbuotojai, kurie gaus vyšninius vokus, Kėdainių rajone sudaro 19,6 proc. iš visų apdraustųjų“, – sakė J. Bumbulienė.

Pasibaigus susitikimui savivaldybėje rajono meras S. Grinkevičius su mero pavaduotoja Olga Urboniene miesto turguje kartu su diskusijos dalyviais ir baltais akcijos marškinėliais vilkinčiais Šviesiosios gimnazijos ir J. Paukštelio progimnazijos mokiniais pardavėjams ir pirkėjams dalino atvirlaiškius su edukacine atmintine, kaip kiekvienas pilietis galėtų prisidėti prie šešėlio mažinimo Lietuvoje. Rajono vadovai ragino žmones būti pilietiškus bei neprisidėti prie neteisėtų ekonominių veiklų.

Gegužės 15–21 d. visoje Lietuvoje vyksta jau šeštoji pilietinė visuomeninė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, kuria norima priminti, kad šešėlyje nusėdantys pinigai – nuslėpti ir nesumokėti mokesčiai į valstybės biudžetą – tai mūsų valstybės piliečiams nesuteiktos kokybiškesnės viešosios paslaugos, neišplėtota infrastruktūra ir mažesnė socialinė piliečių gerovė. Taip pat siekiama šviesti visuomenę, kaip kiekvieno iš mūsų sąžiningas ir skaidrus elgesys gali prisidėti prie saugios ir užtikrintos ateities kūrimo visiems valstybės gyventojams.

Šiemet akcijos iniciatoriai ragina atsigręžti į regionus.

Kaip ir kasmet, akciją organizuoja skaidraus verslo ženklinimo iniciatyva „Baltoji banga“ ir asociacija „Investors' Forum“, prie jos įgyvendinimo aktyviai prisideda LR Prezidentūra, Vyriausybė, VMI, „Sodra“, „Junior Achievement Lietuva“, „Lietuvos paštas“, miestų ir rajonų savivaldybės bei daugiau nei 100 verslo ir nevyriausybinių organizacijų.

Apie iniciatyvą „Baltoji banga“: Baltoji banga – skaidraus ir atsakingo verslo ženklinimo iniciatyva, jungianti Lietuvos verslo įmones, kurios skleidžia skaidrią verslo praktiką visuomenėje. Įmonės žymi savo gaminamas prekes, teikiamas paslaugas, įmonių komunikacijos priemones visuomenei pristatomu verslo skaidrumo ženklu „Baltoji banga“.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 12198066
Šiandien apsilankė: 1361
Dabar naršo: 34
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema