Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
English
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Naujienos
2018-10-11
Konstitucijos egzamine – mokiniai

Teisingumo ministerija dvyliktą kartą pakvietė mokinius ir suaugusiuosius dalyvauti Konstitucijos egzamine. Egzaminą globoja šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pirmasis Konstitucijos egzamino etapas įvyko spalio 4 d., jame dalyvavo ir Kėdainių rajono savivaldybės mokiniai – 723 ugdytiniai iš 15 bendrojo ugdymo mokyklų.

Šalies šimtmetis – pradinukų piešiniuose

Pilietinėje akcijoje gausiausiai telkėsi pradinių klasių mokiniai. 260 ugdytinių dalyvavo konkurse, kurio tema „Aš ir tu – dar 100 metų kartu!“, atliko individualius darbus. Vertinimo komisijų mokyklose sprendimu į Vilnių konkurso organizatoriams gausiai išsiųsta pradinukų piešinių.

Spalio 10 d. konkurso administratoriaus sudarytos komisijos atrinkti 34 darbai yra patalpinti portale www.delfi.lt, tarp šalies geriausių piešinių – net 6 iš mūsų rajono savivaldybės. Tarp kūrybinių darbų autorių – pirmokė Meida Urbonavičiūtė (mokytoja Jurgita Vaitiekūnienė) ir trečiokė Lėja Dovidavičiūtė (mokytoja Diana Dovydavičiūtė) iš Labūnavos pagrindinės mokyklos, antrokė Milita Liutkutė (mokytoja Ingrida Dilinskienė) iš Josvainių gimnazijos ir antrokė Gustė Cincadzė (mokytoja Gabrielė Misevičienė) iš Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos. Kėdainių „Ryto“ progimnazijai su piešiniais atstovauja ketvirtokės Martyna Aušvicaitė ir Urtė Rakauskaitė (mokytoja Daiva Selvenienė).

Portalo www.delfi.lt lankytojai kviečiami balsuoti (https://www.delfi.lt/pilietis/naujienos/balsuok-mokiniu-piesiniu-konkursas-as-ir-tu-dar-100-metu-kartu.d?id=79281239) už labiausiai patinkantį darbą. Keturi daugiausiai balsų surinkusių darbų autoriai bus paskelbti iki spalio 22 d. ir apdovanoti Konstitucijos egzamino partnerių prizais.

Pilietiškumo pamoka „Obelėlėje“

Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ direktorės pavaduotoja ugdymui Danutė Navajauskienė pasakoja, kad spalio 4-oji, Konstitucijos egzamino diena, įstaigoje buvo šiek tiek kitokia, nes 1–4 klasėse vyko pilietiškumo pamoka. Mokiniai su mokytojomis aptarė, kas yra Konstitucija. Buvo pristatyta ir „Vaikų konstitucija“, kuri parengta vadovaujantis Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencija. „Buvo įdomu susipažinti , nes ji labai panaši į mūsų mokyklos elgesio taisykles“, – pastebėjo vienas mokinys. Pradinukams vaizdžiai ir suprantamai pateiktos žinios apie teises ir pareigas.

Pilietinės akcijos valanda buvo skirta kūrybai. Vienas ugdytinių paaiškino: „Aš myliu savo šalį, todėl nupiešiau Lietuvos vėliavą.“ Po egzamino suorganizuota piešinių kūrybinių darbų paroda.

Apie gimtinę – Labūnavoje

Mokytoja Jurgita Vaitiekūnienė iš Labūnavos pagrindinės mokyklos primena, kad jau penktus metus su mokiniais dalyvauja kūrybiniame Konstitucijos egzamino konkurse. Dvejus metus iš eilės jį laimėjo mokyklos auklėtiniai.

Mokytoja J. Vaitiekūnienė skatina, kad nuo pirmųjų klasių mokiniai būtų pilietiški, mylėtų gimtąją ir tausotų gimtąją kalbą, nepakartojamą Lietuvos grožį. Pradinukai piešiniais išreiškia meilę Tėvynei

Kūrybinio darbo autorė pirmokė Meida Urbonavičiūtė prasitarė: „Man Lietuva šviečia kaip šviesi, geltona, šilta saulutė. Ji man dar primena mamą. Piešinyje pavaizdavau 100 saulučių Lietuvai. Jos visos skirtos Lietuvos gimtadieniui.“

Geriausi Konstitucijos žinovai

Į testų klausimus raštu atsakinėjo ugdytiniai pagal klasių grupes. Dalyvių, teisingai atsakiusių į 25 ir daugiau testo klausimų – iš 30-ies, skenuoti (fotografuoti) darbai išsiųsti Konstitucijos egzamino organizatoriams. Kėdainių rajono savivaldybėje yra keturi mokiniai, perėję į antrąjį egzamino etapą.

5–7 klasių grupėje geriausias buvo šeštokas Karolis Račkauskas iš Kėdainių „Ryto“ progimnazijos, o šios progimnazijos aštuntokė Emilė Stadalnykaitė puikiai atliko testą, skirtą 8–10 klasių mokiniams. Šiuos abu mokinius konsultavo istorijos mokytoja Vilma Domkutė. Primintina, kad konkurso koordinatorė Sigita Vievesienė „Ryto“ progimnazijoje kasmet į konkursą suburia per šimtą mokinių.

Vyriausiųjų grupėje triumfavo trečiųjų gimnazinių klasių ugdytiniai. Iš Josvainių gimnazijos – Justė Stanevičiūtė (istorijos mokytojas. Vaidas Grišinas), o iš Kėdainių šviesiosios gimnazijos – Dalius Surmilavičius (konsultavo geografijos mokytojas Tomas Bičiūnas ir istorijos mokytojas Linas Mankus).

Spalio 18 d. trijose mūsų bendrojo ugdymo mokyklose vyks antrasis Konstitucijos egzamino etapas.

Rytas Tamašauskas, Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema