Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
English
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018     
Naujienos
2018-05-15
Kėdainių rajono savivaldybės meras S. Grinkevičius pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Telavio miesto savivaldybe

Gegužės 6–11 dienomis buvo organizuotas Kauno regiono savivaldybių merų tarptautinio bendradarbiavimo vizitas į Gruziją. Vizitas buvo skirtas kontaktų užmezgimui, galimų bendradarbiavimo sričių ir projektinių idėjų identifikavimui, patirties mainams.

Vizitas organizuotas įgyvendinant Regioninės plėtros strategiją (2018 m. VšĮ Kauno regiono plėtros agentūros darbo planą) ir joje numatytą Kauno regiono tarptautinio bendradarbiavimo programą, skirtą plėtoti geros kaimynystės ryšius, formuoti palankų Kauno regiono įvaizdį tarptautinėje arenoje, skatinti nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimą su užsienio partneriais ir įgyvendinti darnią regiono ekonominę ir socialinę plėtrą, vystant tarptautinio bendradarbiavimo ryšius įvairiose veiklos sferose.

Vizite į Gruziją dalyvavo ir Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Jonavos rajono savivaldybės meras Eugenijus Sabutis, Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius, taip pat VšĮ Kauno regiono plėtros agentūros direktorė Lina Misiukevičienė ir VšĮ Kauno regiono plėtros agentūros projektų vadovė Gaila Tulušienė.

Kauno regiono delegacija vyko į Telavi miestą, Kachetijos regiono administracinį centrą. Kauno regiono merus priėmė Telavi miesto meras Šota Nareklišvilis, kuris visų pirma papasakojo apie Telavio miestą, pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtą 11 amžiuje ir turintį ilgą istoriją. Šiame mieste gyveno vienas garsiausių Gruzijos valdovų Heraklis II, garsėjęs kaip puikus karvedys – mieste yra išlikusi jo pilis, kurioje įrengtas muziejus. Šiuo metu Telavi mieste gyvena apie 20 tūkst. gyventojų. Mieste yra nedidelis oro uostas, universitetas, dramos teatras, parodų, sporto rūmai. Telavi meras pažymėjo, kad didelis dėmesys skiriamas turizmo skatinimui, o turistų srautai nuolatos auga: 2015 m. jų buvo 15 tūkst., o 2017 m. – net 60 tūkst. Prie turistų skaičiaus augimo be jokios abejonės prisideda vyndarystė, kuri Kachetijos regione yra viena iš pagrindinių pramonės šakų. Regione gaminama net 200 vyno ryšių. Vynuogių derlius – 36 tūkst. tonų per metus, o parduodamo vyno kiekis – 15 mln. tonų per metus. Be to, tradicinis Gruzijos vyno gaminimo metodas yra įtrauktas į UNESCO nematerialiojo paveldo sąrašą.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, kuris pristatė savo atstovaujamą savivaldybę, paminėjo, kad praėjusiais metais Kėdainių miestas paminėjo 645-ąjį gimtadienį ir kad tai – vienas iš trijų Lietuvos miestų, kuriame yra išlikęs istorinis senamiestis. Kėdainių rajono meras taip pat akcentavimo, kad Kėdainiai, kaip ir Telavi, didelį dėmesį skiria turizmo skatinimui. Kėdainių miestas siekia tapti festivalių miestu – šiais metais bus surengti 7 festivaliai. Susitikimą vainikavo Bendradarbiavimo sutarties tarp Telavi miesto savivaldybės ir Kėdainių rajono savivaldybės pasirašymo ceremonija. Savivaldybės susitarė bendradarbiauti šiose srityse: verslo sferoje; infrastruktūros, ekologijos ir energetikos sferoje; savivaldybių veiklos patirties mainų sferoje; kultūrinių mainų, sporto, švietimo ir kt. sferose. Pasibaigus iškilmingai sutarties pasirašymo ceremonijai, Telavi miesto meras supažindino Kauno regiono merų delegaciją su miesto kultūriniais ir pramonės objektais, parodė nedidelį, tačiau labai gražų senamiestį. Susitikime Telavyje taip pat dalyvavo Kachetijos regiono gubernatorius, kuris pasiūlė Kauno regiono delegacijai apsvarstyti galimybę pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą tarp Kachetijos ir Kauno regionų.

Viešėdama Tbilisyje Kauno regiono delegacija turėjo galimybę susitikti su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Gruzijoje Giedriumi Puodžiūnu. Lietuvos Respublikos ambasadorius pasidžiaugė, kad Gruzijos ir Lietuvos savivaldybės sėkmingai bendradarbiauja įvairiose srityse, įgyvendina bendrus projektus, be to, kuriama bendradarbiavimo platforma, kurioje Gruzijos ir Lietuvos savivaldos bei viešosios įstaigos turės galimybę ieškoti partnerių, keistis patirtimi.

Kauno regiono merų delegacija taip pat lankėsi Batumio mieste, kuris nutolęs nuo sostinės Tbilisio daugiau kaip 300 kilometrų. Batumio mieste, svarbiame Gruzijos transporto centre, kuriame veikia oro uostas, keleivinis ir krovininis jūrų uostai ir per kurį eksportuojama nafta, Kauno regiono delegaciją priėmė Batumio miesto meras Lasha Komakhidze.

Susitikimo pabaigoje Kauno regiono delegacija pakvietė Batumio miesto merą apsilankyti Kauno regione.

Kauno regiono plėtros agentūros informacija ir nuotraukos

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
   
   
           
Iš viso apsilankė: 13680871
Šiandien apsilankė: 1547
Dabar naršo: 44
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema