Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282901
Vasaris
    2020     
Naujienos
2019-11-08
Įvertintos rajono įmonės, išrinktas kraštą reprezentuojantis produktas

Šventiniame Verslo dienos vakare pagerbta atkakli ir sumanymų nestokojanti Kėdainių krašto verslo bendruomenė. Įvertintos ir paskelbtos 5 šiais metais teigiamą poveikį bendruomenei turinčios rajono įmonės ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų konkurso „Sukurta Kėdainių rajone“ laureatas – daugeliui tautų šalį reprezentuojantis gardusis rankų darbo kepinys – šakotis. Konkursas pripažino, kad geriausias rajone šakotis – UAB „Šlapaberžės konditerijos“.

Kas geriausi?

Kėdainių rajono savivaldybė šiemet įvertino 5 įmones. Už indėlį į lietuviško kapitalo plėtrą ir sėkmingą ilgametį vadovavimą apdovanojimas įteiktas jau 25-erius metus rajone veikiančiai UAB JUGUNDA direktoriui Vaidotui Gargasui. Startavę vos atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę dabar šios įmonės darbuotojai siuva ir eksportuoja drabužių kolekcijas į Skandinaviją.

Antrasis laureatas – veiklos 20-metį mininti UAB LTP TEXDAN (direktorė Kristina Kildišienė) šiais metais pelnė  apdovanojimą už verslo plėtrą. Įmonė ne tik investavo į naująją gamybinę bazę ir pagerino sąlygas darbuotojams, bet ir nuolat didina darbo vietų skaičių.

Neliko nepastebėta pernai savo veiklą Kėdainių LEZ pradėjusi bendrovė „Natūralus pluoštas“ (generalinis direktorius Raimondas Petreikis). Šiemet bendrovė įsibėgėjo, priėmė dar naujų kvalifikuotų darbuotojų ir pradėjo gaminti tekstilinių kanapių pluoštą. Bendrovė įvertinta už švarios aplinkos kūrimą. „Natūraliame pluošte“ gamyba vyksta be atliekų. Surinkti kanapių šiaudeliai  apdorojami į pluoštą ir net likę spaliai bei smulkiausios pluošto dalelės pritaikomos naudoti kitose žemės ūkio ir pramonės šakose.

Kraštietė Lilija Liutkevičienė ryžtingai siekė savo svajonę paversi kūnu. Kaime įrengusi šiuolaikinę sūrinę pelnė savivaldybės įvertinimą už drąsias investicijas ir verslo kūrimą kaime. Vos prieš kelis mėnesius veiklą pradėjusi ir mažąją bendriją „Lilės sūriai“ įkūrusi moteris gardžius sūrius pagal autentiškus receptus gamina iš vietinių ūkininkų pieno ir nenusileidžia rinkos senbūviams.

Už aktyvų darbą pritraukiant investicijas į Kėdainių rajoną apdovanota UAB „Kėdainių laisvoji ekonominė zona“ ir jos direktorius Artūras Klangauskas. Laisvoji ekonominė zona nebėra tik plotas Kėdainių pramonės rajone. Pagaliau įvyko taip lauktas proveržis.  Čia, be krematoriumo, jau dirba dvi gamybinės įmonės: kanapių pluošto perdirbimo gamykla ,,Natūralus pluoštas” ir pirmoji Lietuvoje skystųjų trąšų gamyklos „Ikar“. Abi bendrovės kartu sukūrė 36 darbo vietas. Kėdainių LEZ’ą pasirinko dar dvi užsienio kompanijos: vokiečių dujų gamybos gigantė „AGA“ ir Ukrainos kompanija „Kormotech“. LEZ‘o teritorijoje dygsta jų fabrikas. Kėdainių LEZ galimybėmis labai domisi ir asmeniškai su meru Valentinu Tamuliu bendrauja Baltijos šalių ir Kazachstano verslo plėtros asociacija. Kruopščiai aptariamos Kėdainių miesto galimybės pristatyti savo privalumus investuotojams iš Kazachstano kitų metų vasarį rengiamame Verslo forume.

Geriausias – šakotis

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, skatindami aukštos kokybės, išskirtinių ir konkuruoti  galinčių produktų gamybą, jau 3 kartą paskelbė konkurso „Sukurta Kėdainių rajone“ laureatą. Šiemet juo tapo bendrovė „Šlapaberžės konditerija“. Vadovę Dalę Draudvilienę išgarsino tradicinis lietuviškas šakotis. Šis konditerijos gaminys ypač pamėgtas ir populiarus Kėdainiuose. Pasirodo mums jo sveikai pavydi net latviai. Rygos dūmos mero pavaduotoja Anna Vladova ir frakcijos pirmininkas Maksimas Tolstojus net sušuko, išgirdę apie šakočio pergalę. Anot jų, tokio gero, puikiai šalį reprezentuojančio ir įspūdingą išvaizdą turinčio produkto latviai ir neturi. „Visada gerąja prasme pavyzdžiu lietuviams, kai dideliuose tarptautiniuose renginiuose matau besipuikuojantį jų šakotį“, – sakė Maksimas Tolstojus.

Dalė Draudvilienė šakočio kepimo paslapčių išmoko Josvainiuose, savo vaikystės miestelyje. Persikėlusi į Šlapaberžę gyventi iš vienos moters įsigijo seną nebenaudojamą šakočių kepimo įrangą. Pradėjo savo verslą labai tvarkingoje lauko virtuvėlėje. Per 20 metų virtuvėlė išaugo į modernų cechą. Šiuo metu įmonėje dirba 13 darbuotojų. Kepami ne tik šakočiai, bet ir kiti rankų darbo skanėstai, saldūs grybukai, o pagal senovinį receptą – šimtalapiai. Švieži, kokybiški ir kepami iš natūralių produktų – be konservantų – skanumynai sulaukia ne tik vietinių, bet ir šalies pirkėjų dėmesio.

Ragaukite ir pirkite krašto gaminius

Konkurse rungėsi maisto produktai,  kurie garsina mūsų verslininkus ir džiugina pirkėjus visoje Lietuvoje: skanusis kapotos jautienos kumpis, gamintojas UAB „Maisto arsenalas“, ekologiškas – nefiltruotas ir nepasterizuotas – ūkininko Rimanto  Radimono obuolių actas bei nuostabus Kėdainių kraštą reprezentuojantis ir šefų išmonės pareikalavęs desertas – agurkų ledai „Tiltas per upę“. Ledai išskirtinai patiekiami, o gaminami iš šviežių produktų su šaltyje džiovintais agurkais. Paskanauti deserto galite restorane „Grėjaus namas“.

Konkursui buvo pateikti ir du gaminiai. Laureatu siekė tapti įmonių ir namų ūkyje reikalingi labai stiprūs, iš perdirbto plastiko individualios įmonės „Pakeda“ gaminami užtraukiami šiukšlių maišeliai. Jie yra supakuoti į patogius ritinėlius ir gaminami patrauklių žaismingų spalvų.

Madai neabejingiems žmonėms gerai žinomas ir vertinamas kūrėjo Žano Maslausko išvystytas prekės ženklas „Batų namai“. Jie konkursui pristatė savo kolekcinį gaminį – rankų darbo batus.

2018-aisiais konkurso „Sukurta Kėdainių rajone“ laureate tapo UAB „Versala“ (direktorė Justina Kočetova) už sukurtą prekės ženklą „Ainiai“, o dar prieš metus laimėjo gėrimas „Kunigaikščių midus“, kurį gamina MB „Šušvės midus“ (direktorius Erikas Augustinavičius).

Susitiko verslo bendruomenė

Į Verslo dienos proga surengtą šventę miesto Rotušėje susirinko mūsų krašto verslo bendruomenė:  Kauno pramonės amatų rūmų ir Kėdainių filialo, tarptautinio BNI Kėdainis verslo klubo, „Rotary“ klubo nariai, Turizmo ir verslo informacijos centro, naujosios bendradarbystės erdvės „Spiečius“ atstovai, rajone gerbiami verslininkai. Savivaldybės surengtame verslui pagerbti ir padėkoti vakare dalyvavo ir sveikino meras Valentinas Tamulis bei Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius, pagerbė Seimo narys Darius Kaminskas. Verslo asociacijų ir įmonių bendradarbiavimą pastebi ir skatina rajono meras Valentinas Tamulis. Savo sveikinimo kalboje meras pabrėžė, kad visas įmones vertina ir gerbia už bet kokį įsitraukimą į miesto bendruomenės reikalus ir dėkojo už paramą rajono gyventojams ir visai bendruomenei:  renginiams ir susitikimas, mokyklos ir globos namams. Vyraujant tendencijai, kad ir pramonėje, ir žemės ūkyje fizinis žmogaus darbas vis mažiau svarbus – labai svarbios ir prasmingos tampa investicijos į žmonių santykius, užimtumą, bendravimą bei tobulėjimą.

Kėdainių rajono savivaldybės paskelbto konkurso „Kėdainių rajono verslo atstovai“ komisiją sudarė: rajono vadovas, komisijos pirmininkas Valentinas Tamulis; VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė  Daina Balasevičienė; Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas; Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Kristina Kemešienė; Užimtumo tarnybos prie LR socialinės ir darbo ministerijos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Kėdainių skyriaus vedėja Irena Petraitienė ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyriaus Kėdainių klientų aptarnavimo poskyrio vedėjas Jonas Švedas.

Konkursui „Sukurtą Kėdainių rajone“ pasiūlytus produktus vertino komisija, kurią sudarė: Dainius Cibulskis – Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo Tarybos pirmininkas, konkurso komisijos pirmininkas; Daina Balasevičienė – VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė; Justina Kočetova – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo narė; Alvydas Ardavičius – Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys, Verslo ir ūkio komiteto pirmininkas bei Kristina Kemešienė – Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja.

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
   
   
     
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema