Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     
Naujienos
2019-11-08
Aptartos bendradarbiavimo galimybės su Kazachstano verslininkais

Vakar (2019-11-07) meras Valentinas Tamulis Baltijos šalių ir Kazachstano verslo plėtros asociacijos pirmininko Rostislavo Li kvietimu lankėsi Latvijos mieste Salaspilyje įsikūrusioje naujos kartos šilumokaičių gamykloje „EkoAir“, o Rygos dūmoje susitiko su mero pavaduotoja Anna Vladova ir valdančiosios frakcijos pirmininku Maksimu Tolstojumi.

Parodė pavyzdį

Baltijos šalių ir Kazachstano verslo plėtros asociacijos vadovas Rostislavas Li po vizito Kėdainiuose pakvietė merą Valentiną Tamulį į „EkoAir“ gamyklą. Merui buvo parodyta, kaip veikia šiuolaikinė visiškai automatizuota gamykla, kuri gamina modernius lituotus plokštelinius šilumokaičius. Gamykla pastatyta 2009 metais panaudojus Europos Sąjungos finansavimą, tačiau 2012 metais nebebuvo pačios geriausios būklės, tuomet gamyklą ėmėsi gaivinti Kazachstano kapitalas. Gamykla turi unikalią bandymų laboratoriją, kokią turi anaiptol ne  kiekviena tokia gamykla. Sėkmingai veikianti, savo gaminius eksportuojanti ir stabili gamykla yra puikus pavyzdys, kaip panaudojus Kazachstano verslininkų galimybes tokios panašios gamyklos galėtų kurtis bei veikti ir Kėdainių LEZ.  

Domisi Kėdainiais

Baltijos šalių ir Kazachstano verslo plėtros asociacija, vienijanti daugiau nei 200 Kazachstano verslininkų, labai domisi Lietuvos regionais. Asociacijos nariai jau kuris laikas planuotai ir intensyviai ieško galimybių kurti bendras gamyklas kartu su lietuviais. Pagrindinis asociacijos tikslas pristatyti savo pasiūlymus ir idėjas bei ieškoti naujų kontaktų bei galimybių mūsų šalyje. Tuo tikslu jie jau apvažiavo net 17 Lietuvos miestų. Vienas iš jų atradimų buvo Kėdainiai ir miesto teikiamos galimybės verslui. Šį projektą palaiko Kazachstano ambasada.

Plėtos bendradarbiavimą

Į kvietimus susipažinti ir savo akimis pamatyti,  kaip veikia konkreti gamykla mieste, kol kas atsiliepė tik 4 aplankyti Lietuvos miestai. Latvijoje reziduojantys Kazachstano verslininkai investuoja lėšas į gamybos, logistikos, žemės ūkio bei turizmo projektus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Vizito Salaspilyje metu buvo tariamasi dėl artimiausių asociacijos planų. Tai kruopščiai planuojamas Kazachstano verslininkams skirtas forumas. Jame bus sudarytos galimybės pristatyti savo miestų privalumus ir investicijų galimybes labai konkrečiai suinteresuotai ir besidominčiai verslininkų bendruomenei.

Sutarė dėl vizito

Meras Valentinas Tamulis ketvirtadienį buvo pakviestas į Rygos dūmą. Mero pavaduotoja Anna Vladova ir valdančiosios frakcijos pirmininkas Maksimas Tolstojus priėmimo metu trumpai pristatė jau esančius latvių ir lietuvių ryšius. Papasakojo apie Rygoje veikiančią lietuvių mokyklą. Meras Valentinas Tamulis pakvietė Rygos dūmos atstovus atvykti į Kėdainius. Latvius labai domina pas mus mieste ir Lietuvoje vykstantys festivaliai.

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema