Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Spalis
    2017     
Naujienos
2017-03-16
Jei tikrai norite padaryti kažką prasmingo, tapkite vaikų globėjais

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, mero pavaduotoja Olga Urbonienė, administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis pakvietė visuomenę į susitikimą, kuriame buvo aptartos galimybės padėti be tėvų globos likusiam vaikui, taip pat pateikta svarbi informacija, norintiems tapti vaikų globėjais.

Paslaugos bus apmokamos

Meras S. Grinkevičius pasidžiaugė, kad gyventojai atsiliepė į kvietimą dėl Lietuvoje vykstančios institucinės globos pertvarka, pagal kurią iki 2020 metų nebeturėtų likti vaikų globos įstaigų, nes vaikai apsigyventų šeimose.

„Šis uždavinys – sunkus ir sudėtingas, bet mes to sieksime. Viskas priklauso nuo mūsų žmonių geranoriškumo ar jie prisiimtų atsakomybę auginti vaikus, gyvenusius socialinėse įstaigose ir socialinės rizikos šeimose, kurios nesugeba pasirūpinti savo atžalomis. Šiandien mūsų rajone yra 196 socialinės rizikos šeimos, auginančios 417 vaikų. Tad mūsų laukia dideli iššūkiai ir tikslai“, – sakė S. Grinkevičius.

Lietuvoje kuriamas profesionalaus socialinio globėjo institutas, kad vaikas patirtų kuo mažesnę žalą atskyrimo nuo tėvų atveju. Laikina vaiko globa bus patikėta specialiai paruoštai šeimai arba asmeniui, vadinamam socialiniam globėjui. Jais galės tapti asmenys, išklausę globėjų ir įtėvių mokymus bei konsultavimo kursus.

Socialiniai globėjai bus pasirengę į savo šeimą priimti vieną ar keletą – iki trijų, tėvų globos netekusių vaikų, išskyrus tuos atvejus, kai neišskiriami broliai ir seserys.

Socialinių globėjų paslaugos bus apmokomos.

Pristatė rajono statistiką

Susitikime, kuriame dalyvavo tarybos nariai, savivaldybės administracijos atstovai, seniūnai, socialiniai darbuotojai, globėjai, rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos pareigas laikinai einanti Aistė Lekečinskienė pristatė Lietuvoje vykstančią institucinės globos pertvarką.

Susirinkusiems Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos pareigas laikinai einančios A. Lekečinskienės duomenimis, šiuo metu 61 Kėdainių rajono vaikas auga globos įstaigose, iš kurių „Vaikų globos namuose „Saulutė“ gyvena 54 vaikai, trys – Švenčionėlių globos namuose, po du Vilijampolės socialinės globos namuose ir Kauno vaikų reabilitacijos ligoninėje „Lopšelis“.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos pareigas laikinai einanti A.  Lekečinskienė

„Trys dešimtys vaikų auga šeimynose – keturiolika „Kampučiai“ ir šešiolika „Alrudai“. Dar 205 vaikai gyvena ir auga šeimose – 139 globoja 88 giminaičių šeimos, 66 vaikus globoja – 53 svetimos šeimos“, – statistiką pateikė A. Lekečinskienė.

Būtini du žingsniai

Vaikų globa nėra tokia populiari kaip norėtųsi, nes yra apipinta mitais. Vienas tokių – ilgas ir varginantis kelias, kurį reikia nueiti norint globoti vaiką.

„Tai – netiesa. Būsimiems globėjams ar įtėviams reikia atlikti du žingsnius – pristatyti globai ar įvaikinimui reikalingus dokumentus ir baigti globėjų ir įtėvių mokymus, trunkančius dešimt savaičių. Įprastai vieną kartą per savaitę mokomasi po tris valandas, taip pat keletą ( 2-3) kartų specialistai apsilanko šeimose. Globai reikalingi dokumentai: Prašymas tapti globėju (rūpintoju); Asmens dokumento kopija; Sveikatos pažymėjimas (forma (046/a) (vidutiniškai trunka 2-3 savaites); Kartu gyvenančių vyresnių nei 16 metų asmenų rašytiniai sutikimai; Gyvenimo aprašymas; Pažyma apie šeimos sudėtį ir deklaruotą gyvenamą vietą, santuokos (ištuokos) (mirties) liudijimo kopija; Duomenys apie pajamas; Duomenys apie gyvenamąsias patalpas“, – aiškino A. Lekečinskienė.

Norintieji tapti globėjais ar turintieji klausimų dėl vaikų globos visada yra laukiami rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriuje, kur bus suteikta visa reikalinga dominanti informaciją.

Atsiras pagalbos šeimai centras

Socialinės paramos skyriaus vedėjos J. Blinstrubaitės teigimu, mūsų savivaldybės prioritetas – vaikų globos sistemos pertvarkai.

„2016 metų vasario mėnesį rajono savivaldybės taryba patvirtino vaikų globos sistemos pertvarkos planą, kurios pagrindinis tikslas – pertvarkyti vaikų globos namus „Saulutė“ ir teikti socialines paslaugas bendruomenei. Dar vienas šios pertvarkos tikslas – plėsti globėjų ratą. Šiemet tarybos sprendimu bus skiriamos lėšų globėjams, kurie bet kuriuo paros metu galės paims globoti vaikus iki trijų metų“, – sakė J. Blinstrubaitė.

Tokiam globėjui bus skiriami pagalbos pinigai – 4 bazinės socialinės išmokos, t. y. 152 Eurai, taigi, globėjui bus skirti globos (rūpybos) išmoka, tikslinis priedas ir pagalbos pinigai – iš viso 306 Eurai.

Socialinės paramos skyriaus vedėja J. Blinstrubaitė

Pagal naująjį pertvarkos planą nuo liepos mėnesio rajone – vaikų globos namuose „Saulutė“ pradės veikti pagalbos šeimai centras, kurio tikslas – parengti globėjus ir jiems pagelbėti, tačiau ir šiuo metu norintieji globoti vaikus gauna visą būtiną informaciją, patarimus ir sulaukia pagalbos.

„Globėjams rengiami mokymai, teikiamos konsultacijos. Jie patys noriai dalijasi patirtimi. Juk mūsų visų tikslas – kad vaikai augtų bendruomenėse. Džiaugiamės, jog jau turime budinčių globėjų šeimą, kuri artimiausiu metu laikinai priglaus vieną vaiką. Tikimės, kad rajone globėjų daugės, o jiems sėkmingais seksis auginti vaikus“, – sakė J. Blinstrubaitė.

Pasidalino savo patirtimi

Susitikime viena dvi seseris globojanti kėdainiečių šeima, auginanti du savo sūnus, pasidalijo patirtimi, kaip jiems sekasi gyventi padidėjusioje šeimoje.

„Pirmiausia apsilankėme vaikų globos namuose „Saulutė“, susidraugavome su sesutėmis, kurias vis parsiveždavome į svečius. Šios mergaitės mums yra tarsi kalėdiniai stebuklai. Mūsų namuose vyresnioji apsigyveno užpernai prieš Kalėdas, o jaunesnioji – pernai. Esame dėkingi likimui už tokį žengtą žingsnį, dėl kurio nesigailime. Džiaugiamės specialiųjų mokymų lektoriais, išmokiusiais mus pagarbiai žiūrėti į vaikus ir vienam į kitą. Gavome ir vis dar sulaukiame labai reikalingų patarimų. Gerai, kad mokymai trunka netrumpai, nes tik per tam tikrą laiką gali susivokti, ar tikrai esi pasiruošęs globoti svetimą vaiką“, – kalbėjo kėdainiečių šeima.

Susitikimo pabaigoje rajono meras S. Grinkevičius palinkėjo labai paprasto dalyko: „Būkime drąsūs, nebijokime žengti svarbių žingsnių ir jei tikrai norite padaryti kažką prasmingo, tapkite globėjais.“

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 12198066
Šiandien apsilankė: 1361
Dabar naršo: 34
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema