Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
English
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
Naujienos
2019-01-31
Pirma paroda naujojoje Kėdainių bibliotekoje – švediška ir su švedėmis

Šiandien viešnios iš su Kėdainiais bendradarbiaujančio Švedijos miesto Svaliovo savivaldybės, viešėjusios čia net kelias dienas, išvyksta. Be kitų renginių ir dalykinių susitikimų, jos dalyvavo ir kultūriniame renginyje, susijusiame būtent su Švedija. Vakar rajono meras Saulius Grinkevičius svaliovietes lydėjo į Kėdainių r. sav. viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje vykusį Švedijos vaikų literatūros parodos „Kur auga vaikai“ atidarymą.

Katarina Borgstrand (Plėtros ir verslo skyriaus vadovė), Kristina Prahl (Plėtros strategė), Linnea Widing (Planavimo ir statybos skyriaus vadovė), Elin Persson (Žemės ir eksploatacijos funkcijų vadybininkė) pasakojo esančios sužavėtos Kėdainiais, jų augimu ir tobulėjimu, savivaldybės paskutiniųjų metų veikla ir darbais, jų priėmimu savivaldybėje ir pozityviu jas čia sutikusių žmonių nusiteikimu. Buvo gerokai nustebusios radusios Kėdainiuose ne vieną švedišką akcentą. Vienas jų – paroda apie Švedijos vaikų literatūrą.

Nuotr. Svaliovo delegaciją į parodą atlydėjo meras Saulius Grinkevičius. Svaliovietėms buvo malonu Kėdainuose rasti švediškos kultūros ir istorijos ženklų

Parodėlę suorganizavo gan aktyviai Švedijos kultūrą propaguojanti visuomeninė organizacija Kėdainių lietuvių ir švedų draugija drauge su Kėdainių r. sav. viešosios biblioteka. Tai jau trečioji iš Švedijos ambasados Vilniuje parsivežta paroda, eksponuojama bibliotekoje.

Iš ambasados parsivežta paroda „Kur auga vaikai“, taip pat bibliotekos parengta švediškų vaikiškų knygų parodėlė veiks iki vasario 15 dienos.

„Mes labai džiaugiamės, kad šiandien šios švediškos parodos atidaryme dalyvauja mūsų svečiai iš Svaliovo, su kuriuo mūsų savivaldybė turi pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį. Džiugu, kad mūsų švediška paroda yra pirmoji neseniai atidarytoje šioje puikioje bibliotekoje. Mes esame nevyriausybinė organizacija, kuri sakome, kad Kėdainiai myli Švediją, ir norime bendradarbiauti, draugauti su už Baltijos jūros esančios šalies žmonėmis. Tad šiandien ir bandėme šiuo renginiu ir Svaliovo savivaldybės darbuotojoms savotišką staigmeną padaryti, ir išnaudoti progą su jomis asmeniškai susipažinti. Nes nėra geresnio kelio į žmonių širdis ir protą kaip asmeninis bendravimas“, − sakė Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos pirmininkė Rūta Švedienė.  

Savivaldybės meras Saulius Grinkevičius džiaugėsi, kad viešnių iš Švedijos atvykimo proga atidaroma ši nedidelė švediška parodėlė mūsų visai neseniai atidarytoje bibliotekoje ir akcentavo dalijimosi svarbą:

„Kėdainiai visada buvo labai tolerantiški kitų tautybių žmonėms. Visada buvo daugiakultūriai. Mes esame linkę bendrauti, draugauti ir pasiimti iš kitų tai, ką kiti turi pasiūlyti gero, savito, taip pat, žinoma, didžiuojamės, kad ir kitiems galime būti įdomūs, kad ir kiti, atvykę iš už jūrų, iš mūsų gali mokytis. Tai parodė ir šis Svaliovo savivaldybės darbuotojų vizitas.“

Gero nusiteikimo ir žinių tą popietę netrūko: savivaldybės meras S. Grinkevičius šmaikščiai klausimais bandė iškvosti iš atėjusiųjų pagrindinius faktus apie bendrus Kėdainių ir Švedija istorijos įvykius, R. Švedienė ne tik papasakojo, kokia yra švediška vaikų literatūra, bet ir nedidelį prizą davė tam skaitytojui, kuris po kelių bandymų visgi atsakė, kokio dydžio yra žymiausios švedų vaikų literatūros rašytojos Astridos Lindgren atminimo literatūrinė premija, kuria apdovanojami autoriai, iliustratoriai, institucijos, sugebantys geriausiai skatinti skaitymą. Pasirodo, ta premija yra net pusės milijono dydžio! O prizą gavo Paukštelio progimnazijos 8 A klasės mokinė Greta Sutkutė.

Nuotr. Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Danguolė Juknevičienė

Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Danguolė Juknevičienė, pristatydama darbuotojų parengtą parodėlę, pristatė knygas, esančias skyriuje, supažindino su pačiomis mėgstamiausiomis kėdainiečių. Pasirodo, vien Vaikų ir jaunimo skyriuje jų yra per devyniasdešimt pavadinimų.

„Smagu, kad Lietuvoje keliavusi paroda apsistojo ir pas mus. Mūsų krašto vaikai turės dar vieną galimybę prisiminti švedų literatūrą. Akcentuoju – „prisiminti“, o ne su ja susipažinti – švedų personažai puikiai žinomi tiek vyresniems žmonėms, tiek jų jau suaugusiems vaikams, tiek augantiems anūkams, kurie dabar ateina į biblioteką. Norime, kad mūsų vaikai ir anūkai skaitytų knygas, su kuriomis užaugome mes patys. Pažintis su Pepe Ilgakojine, su Karlsonu tęsiasi iki šių dienų ir niekada nesibaigia“, – kalbėjo M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja D. Juknevičienė.

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos 8 A klasės mokinės Agnė Virkutytė ir Eisbina Jakučiūnaiteė padarė staigmeną: pristatė žymiosios švedų autorės Selmos Lagerlof knygą „Portugalijos karalius“ bei perskaitė tos knygos ištrauką.

Į renginį atėjo gana daug puikiai nusiteikusių kėdainiečių. Savito džiugesio suteikė ir graži paroda, rodanti smagius švediškų knygų herojus ir personažus, ir kvapas švediškų cinamoninių bandelių, kurios buvo maloni staigmena švedėms ir kuriomis visi vaišinosi po oficialiosios dalies bendraudami ir apžiūrinėdami tai, kas eksponuojama. Buvo labai gera naujose, šviesiose patalpose: pro stiklinę sieną matėsi taip pat neseniai atnaujinta Didžiosios Rinkos aikštė ir kiti gražiojo senamiesčio pastatai, žmonės, atėję į renginį, galėjo atsisėti ant greit tam reikalui išlankstomų kėdžių arba kristi į sėdmaišius. Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja D. Juknevičienė pasakojo, kad greitai čia bus pakabintas didžiulis ekranas, tad galbūt ir švedišką kino vakarą bus galima čia surengti.

Svarbu, kad žmonės nori veikti, organizuoti, šviesti ir šviestis ir, žinoma, kai tam yra geros sąlygos ir žmonių geras nusiteikimas bei vienas kito palaikymas, visa tai daryti yra gerokai smagiau ir lengviau.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, 69559

  

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema