Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019     
Naujienos
2019-02-20
Tradicinis, bet netikėtas profesionalių teatrų festivalis „Melpomenės dovanos 2019“ džiugins kėdainiečius ir miesto svečius

Jau tradiciniu tapęs profesionalių teatrų festivalis „Melpomenės dovanos“ prasidės kovo 5 d. ir baigsis balandžio 1 dieną. Jo metu bus rodomi 7 įvairaus žanro spektakliai.

Teatro mėgėjus, kurie yra atviri netikėtumams, kviečiame į Keistuolių teatro Šv. Kormorano šešėlinio humoro klubo programą „Paskalos ir padavimai“. Visiems gerai pažįstami Keistuolių teatro senbuviai Aidas Giniotis, Andrius Kaniava, Robertas Aleksaitis, Darius Auželis, Darius Miniotas nusprendė tęsti gerbėjams puikiai pažįstamą iliustruoto muzikinio pasakojimo tradiciją.

Jie pasirinko nacionalinio Lietuvos paukščio Šv. Kormorano pavadinimą. Kelis dešimtmečius garsėjantys intelektualiu tautosakos, lietuviškų klasikų ir estrados elementų pripildytu humoru, Šv. Kormoranai neišsižada žanrinės tradicijos. Žada nudžiuginti atsinaujinusia kulinarine drama „Sigutė“ ir pristatyti pamatinį lietuvių tautos epą „Gedimino sapnas, arba Šioje šalyje nėra vietos senukams“.

Žiūrovams gali pasirodyti netikėtas ir puikių aktorių Mariaus Jampolskio ir Džiugo Siaurusaičio duetas. Aktoriai vaidins komedijoje „Muilas. Moterys ir musės“. Tai interaktyvus šou, kuriame du šou verslo ekspertai apnuogins taip kruopščiai slepiamas, smarkiai pagražintas televizijos, asmeninio gyvenimo ir dvasinės higienos paslaptis. Šiame šou aktorius Džiugas Siaurusaitis debiutuos kaip dainininkas, o Marius Jampolskis – kaip kalbininkas. Turėsite galimybę užduoti Mariui ir Džiugui, net ir intymius klausimus, į kuriuos jie privalės atsakyti.

Poetas, dramaturgas, humoristas, satyrikas, dainininkas, lyrikas, klasikas Juozas Erlickas kėdainiečiams yra paruošęs „Laisvąją programą“, kurioje stebins savo netikėtomis įžvalgomis. Kviesdamas žiūrovus į savo pasirodymą Juozas Erlickas ragina jaustis laisvai. Jo pasirodymo metu galėsite kalbėti su telefonu ar su kaimynu. Aišku, laisvė ne tik žiūrovams, bet ir artistams! Todėl nieko negalim pasakyt apie programos turinį. Kaip jie norės, taip ir padarys. „Laisvojoje programoje“ taip pat dalyvauja Daumantas Slipkus (klavišiniai) ir Vytautas Mikeliūnas (smuikas).

Talentingos TV ir teatroaktorės – Aušra Štukytė ir Vitalija Mockevičiūtė žada pašėlusį ir iki ašarų juokingą spektaklį. Jei norite atsipalaiduoti, Kitokio teatro komedija „Pašėlusių moterų išpažintis“ − kaip tik Jums. Šios moterys niekada nebuvo draugės. Ir netgi pažįstamos „iš matymo“. Tai, ką mėgsta viena, kita nė iš tolo į tai nežiūrėtų. Ir kas tokias moteris galėtų vienyti? Pasodinti prie bendro stalo ir mėgautis pašėlusiomis istorijomis, audringais barniais ir... dar kai kuo?

Mažieji teatro mylėtojai neliks pamiršti. Jiems siūlome Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklį „Tikroji Pelenės istorija“, pastatytą pagal Šarlio Pero, Brolių Grimų ir Eugenijaus Švarco kūrinius. Pasaka apie pamestą kurpaitę ir krištolinę laimę, skirta žiūrovams nuo 4 metų. Su Mergaite kambarinės uniforma, Pelene, Fėja, Pamote, Pirmąja ir Antrąja seserimis, Princu, viešbučio Patarnautoju ir kitais personažais pasaką žaidžia aktoriai: Mindaugas Černiauskas, Laima Strazdauskienė, Indrė Endriukaitė. Spektaklis „Tikroji Pelenės istorija“ nukels žiūrovus į praėjusio amžiaus pradžią, į prabangų didmiesčio viešbutį, kur nuo ryto iki vakaro pluša Mergaitė kambarinės uniforma. Pavargusi nuo nesibaigiančių darbų ji užsnūsta ir sapne patenka į pasaką. „Tikroji Pelenės istorija“− tai šiuolaikinei publikai artimesnė Pelenės istorijos interpretacija, kurioje nepamirštama akcentuoti kūrinyje užkoduoto moralo ir slypinčios išminties.

Besiilgintiems istorijų apie meilę „Legendos klubas“ pristatys spektaklį „Pasimatymas“. Tai pjesė apie tai, kad kiekvienas iš mūsų, sąmoningai ar ne, ieškome gilių jausmų, o juos patyrę – nuo jų bėgame. Apie tai, kad dauguma iš mūsų nuo savo vienatvės bandome pabėgti daug dirbdami. Mes bijome nežinomybės, bijome, kad dar kartą būsime apgauti ar nusivilsime. Todėl ir mūsų gyvenimas paskęs rutinoje, o mes nepajėgsim žengti žingsnio savo laimės link. Spektaklyje vaidina legendiniai aktoriai Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys.

Kauno miesto kamerinio teatro spektaklis „Hirošima, mano meile“ − tai kvietimas į pokalbį apie meilę, apie kurią kalbama teatro kalba. Apie meilę, nutrūkstančią, ar tikriau – nutraukiamą pačių personažų. Šis eksperimentinis pastatymas nustebins žiūrovą netradiciniais erdvės sprendimais, aktorių nuoširdumu ir muzikos įtaiga. Pasak režisieriaus Ramūno Abukevičiaus, spektaklis „Hirošima, mano meile“ yra kūrinys, kuris šiandien itin aktualus.

Daugiau informacijos apie spektaklius skaitykite Kėdainių kultūros centro internetinėje svetainėje, naujienas sekite Kėdainių kultūros centro „Facebook“ paskyroje.

Pranešimą parengė Kėdainių kultūros centras

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema