Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
English
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Naujienos
2018-12-12
Karštos naujienos rajono jaunimui

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija patvirtino 2019 m. stojimo į aukštąsias mokyklas tvarką su papildoma 0,25 balo dalimi už Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) arba Europos savanorių tarnybos (EST) veiklą.

 2018 m. lapkričio 29 d. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtintas Jaunimo savanoriškos tarnybos įgytų kompetencijų pripažinimas stojant į aukštąsias mokyklas. Jaunimo savanoriškos tarnybos, ne trumpesnės nei 6 mėn. ir tarptautinės savanoriškos veiklos ne trumpesnės nei 3 mėn. dalyviai, siekiantys pradėti studijas 2019 m. galės pretenduoti gauti papildomą 0,25 balo prie bendrojo stojimo vertinimo.

Žmogaus įsipareigojimas sistemingai skirti savo laiką savanorystei – tai savanoriška tarnyba, kurios metu neformaliuoju būdu yra įgaunamos socialinės, asmeninės, profesinės kompetencijos. Siekiant tinkamo įgytų kompetencijų pripažinimo, svarbu užtikrinti šią veiklą organizuojančių organizacijų veiklos kokybę bei prieinamumą kiekvienam Lietuvoje gyvenančiam jaunam žmogui, nepriklausomai nuo jo amžiaus, veiklos ar turimų gebėjimų.

Šiandien jau turime veikiančią Jaunimo savanoriškos tarnybos sistemą (JST), daugiau nei 160 akredituotų savanorius priimančių organizacijų (PO) ir 13 savanorišką veiklą organizuojančių (SVO) nevyriausybinių organizacijų įvairiose srityse – socialinėje, ekologijos, švietimo, kultūros, informacinių technologijų, sveikatos ir kitose. Savanorių poreikis skatina pastovų šių organizacijų skaičių didėjimą, kai drauge siekiame padėti atrasti ir pasiūlyti kiekvienam jaunuoliui kokybiškiausią ir artimiausią savanorišką veiklą, galinčią padėti ugdyti kompetencijas ir patirtis. Informaciją apie savanorius priimančias ar savanorišką veiklą organizuojančias organizacijas galite rasti čia:

Šiandien Lietuvoje jau veikia JST sistema - akredituotos daugiau nei 163 savanorius priimančios organizacijos (PO), taip pat akredituotos 13 savanorišką veiklą organizuojančių (SVO) nevyriausybinių organizacijų.
Neseniai įvykus Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD) paskelbtam SVO finansavimo konkursui, kol kas finansavimas buvo skirtas tik 2 SVO organizacijoms Lietuvoje. Kadangi manoma, kad norinčiųjų savanoriauti jaunuolių skaičius augs, todėl jau nuo gruodžio vidurio turėtų pradėti veikti ir naujų SVO organizacijų akreditacija.
Kol jaunimo savanoriška tarnyba po truputį įsibėgės, ateinantiems keliems mėnesiams JRD vykdys papildomą veiklą ir JST modelis atrodys taip:
• Jaunuolis, norintis savanoriauti, turės registruotis čia:

Jaunuolius nuo 14 iki 29 metų kviečiame registruotis sistemoje ir Jaunimo reikalų departamento specialistai padės Jums atrasti vietą savanorystei. Kiekvienam užsiregistravusiajam Jaunimo reikalų departamentas suras artimiausią pagal gyvenamą vietą ir dominančias temas savanorišką veiklą.

Registracijos anketą rasi čia:

Kad savanoris spėtų gauti minėtą balą, jam veiklą reikia pradėti vykdyti ne vėliau kaip sausio 15 d.

Organizacijas, norinčias priimti jaunimo savanorius ar organizuoti savanorišką veiklą savivaldybėje, kviečiame kreiptis dėl akreditacijos, daugiau informacijos: https://jrd.lt/savanoryste/jst

Naujienas ir kitą informaciją sekite Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje www.jrd.lt arba kreipkitės į Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistę (jaunimo reikalų koordinatorę) Audronę Stadalnykienę, tel. 69576, el. p. audrone.stadalnykiene@kedainiai.lt

Savanorius priimančios įstaigos/organizacijos Kėdainių rajono savivaldybėje:

1. Kėdainių vaikų darželis „Varpelis“;

2. Kėdainių socialinės globos namai;

3. Kėdainių sporto centras (Arena);

4. Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras;

5. Labdaros ir paramos fondas „Viltis−Vikonda“;

6. Kėdainių kalbų mokykla;

7. Savanorių asociacija „Spindulys“.

Informacija parengta pagal www.jrd.lt

Naujienas ir kitą informaciją sekite čia:  
https://jrd.lt/jaunimo-reikal…/…/jaunimo-savanoriska-tarnyba.


Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema