Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019     
Naujienos
2019-01-13
Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena

Laisvė – pirmasis ir tikrasis tautos laimės ir gerovės šaltinis. Netekti jos – netekti galimybės augti ir tobulėti. Tas suvokimas ypač paaštrėja Sausio 13-ąją, kai prisimename žmones, žuvusius ar sužeistus 1991 m. sausio 13 d. naktį, sovietiniams kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą. Tarp jų buvo ir du kėdainiečiai ‒ Vytautas Koncevičius ir Alvydas Kanapinskas.

 Alvydas Kanapinskas (1952–1991) 

Šeštadienis. Kėdainiai. Iš naktinės pamainos biochemijos gamykloje grįžta 38 metų Alvydas Kanapinskas. Šeima išgirsta kvietimą burtis ir saugoti svarbiausius objektus nuo sovietų armijos. Alvydas pradeda ruoštis. Žmona bando jį atkalbėti, bet jo sprendimą širdyje jau žino. Kaipgi kitaip galėtų nuspręsti aktyvus Sąjūdžio rėmėjas, kraujo donoras, aktyvus kėdainietis. Dar Sąjūdžio nebuvo, o Alvydas jau kalbėdavo, kad Lietuva bus laisva.
Alvydas susikrauna daiktus, pasiima maisto, šiltai apsirengia, pabučiuoja žmoną ir nuskuba kelių laukiančių autobusų link. „Nebijok, nieko neatsitiks, mes tik budėsim“ ‒ dar pasako Reginai. Alvydas buvo skaudžiai neteisus, nes į Kėdainius grįžo mirtinai sužeistas šūviu į krūtinę.
Tačiau teisus jis buvo dėl kito dalyko. Dėl to, ką darė jis ir tūkstančiai kitų lietuvių, gynusių laisvę, jo pranašystė dėl nepriklausomos Lietuvos išsipildė su kaupu.
Dėkojame Alvydui. Niekada jo nepamiršime.
Alvydo Kanapinsko vardu pavadinta gatvė Kėdainiuose, yra atminimo lenta prie namo, kuriame jis gyveno.

 

 

 

Vytautas Koncevičius (1941–1991)

Vytautą Koncevičių mylėjo draugai ir kolegos. Jis visada atskubėdavo į pagalbą, kam tik jos prireikdavo. Duodavo patarimą, kažką sumeistraudavo ar paskolindavo pinigų. Tylus, ramus ir geraširdis – tokį jį visi prisimena.
Niekas nesistebėjo, kai Vytautas drąsiai savo noru lindo į patį įvykių sūkurį. Toks jau buvo žmogus. Gal užgrūdintas Sibiro, kuriame dvidešimt metų praleido nuo pat vaikystės. O gal teisingai auklėtas tėvų.
Vytautą pakirto sovietų desantininko kulka. Dėl jo gyvybės medikai kovojo visą mėnesį. Galiausiai drąsi Vytauto širdis nustojo plakti vasario 18 d.
Ačiū, Vytautai. Niekada tavęs nepamiršime.
Vytauto Koncevičiaus  vardu pavadinta gatvė Pelėdnagiuose, yra atminimo lenta prie namo, kuriame jis gyveno.Iš viso sausio 13-ąją žuvo 14 Lietuvos žmonių:

Loreta Asanavičiūtė
Virginijus Druskis
Darius Gerbutavičius
Rolandas Jankauskas
Rimantas Juknevičius
Alvydas Kanapinskas
Algimantas Petras Kavoliukas
Vytautas Koncevičius
Vidas Maciulevičius
Titas Masiulis
Alvydas Matulka
Apolinaras Juozas Povilaitis
Ignas Šimulionis
Vytautas Vaitkus

Sausio 13-oji Kėdainiuose

12 val. Šv. Mišių auka už Laisvės gynėjus Šv. Juozapo bažnyčioje

12 val. Šv. Mišių auka už gyvus ir mirusius Laisvės gynėjus Šv. Jurgio

bažnyčioje

13 val. Sausio 13-osios aukų − žuvusiųjų kėdainiečių Alvydo Kanapinsko ir Vytauto Koncevičiaus atminimo pagerbimas Kauno g. kapinėse

14 val. Valentino Abariaus ir Giedriaus Arbačiausko koncertas „Dainuojame Laisvei“ Daugiakultūriame centre

Sausio 13-oji Vilniuje

Sausio 13 d., sekmadienį, 12 val. sostinės Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų įvyks iškilminga Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija, skirta Laisvės gynėjų dienos 28-osioms metinėms paminėti.

Vėliavos pakėlimo ceremonijoje kalbą sakys Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. Visų žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimas bus pagerbtas tylos minute, nuaidės trys pagarbos salvės, kurias atliks Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai.

Ceremonijoje dalyvaus Lietuvos Respublikos vadovai, Seimo ir Vyriausybės nariai, Nepriklausomybės Akto signatarai, Lietuvos kariuomenės vadovybė, užsienio šalių diplomatinio korpuso atstovai, Vilniaus miesto ir rajono vadovai, visuomeninių organizacijų atstovai, sostinės svečiai ir vilniečiai.

Taip pat į ceremoniją atvyks Lietuvos valstybės gynėjai ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę artimieji. Valstybės vėliavos pakėlimo ceremoniją vykdys Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Kariuomenės orkestras.

Kviečiame dalyvauti!

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, 69559Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema