J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos
Projektų viešinimas
Projektų viešinimas
Aplinkosauga

Kas gali gauti kompensaciją už nuotekų valymo įrenginius?

Dalinį finansavimą kompensavimo būdu už individualių nuotekų valymo įrenginių  įsigijimą gauti gali savininkai gyvenamosios paskirties vieno ar dviejų butų pastatų, kuriuose jie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą, einamaisiais metais atlikę įrenginių statybos darbus ir visiškai užbaigę juos teisės aktuose nustatyta tvarka.

Koks yra kompensacijos už nuotekų valymo įrenginius dydis?

Dalinis finansavimas kompensavimo būdu už individualių nuotekų valymo įrenginių įsigijimą skiriamas vieno buto gyvenamosios paskirties pastate – 30 procentų įrenginių įsigijimo išlaidų, tačiau ne daugiau kaip 700 (septyni šimtai) eurų, o dviejų butų gyvenamosios paskirties pastate – 30 procentų įrenginių įsigijimo išlaidų, tačiau ne daugiau kaip 500 (penki šimtai) eurų vienam butui. Be to, kompensuojama 100 procentų įrenginių projekto parengimo išlaidų, tačiau ne daugiau kaip 400 (keturi šimtai) eurų.

Kaip ir kada galima kreiptis dėl kompensacijos už nuotekų valymo įrenginius?

Nustatytos formos prašymai daliniam finansavimui kompensavimo būdu gauti už individualių nuotekų valymo įrenginių įsigijimą teikiami Kėdainių rajono savivaldybės administracijai tiesiogiai arba elektroniniu paštu einamaisiais metais nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 31 d.

Kokius dokumentus reikia pateikti kompensacijai už nuotekų valymo įrenginius?

Kartu su nustatytos formos prašymu daliniam finansavimui kompensavimo būdu gauti už individualių nuotekų valymo įrenginių  įsigijimą pateikiami šie dokumentai:

  1. Nekilnojamojo turto registro duomenų bazės išrašo apie nuosavybės teise įregistruotą gyvenamosios paskirties pastatą ir žemės sklypą, kuriame įrengti įrenginiai, kopija;
  2. Kito(-ų) savininko(-ų) rašytinis sutikimas(-ai), kad neprieštarauja statybos darbams (taikoma, jei žemės sklypas priklauso ne vienam savininkui);
  3. Nacionalinės žemės tarnybos prie Aplinkos ministerijos rašytinis sutikimas dėl statybos darbų atlikimo (taikoma valstybinės žemės fondo arba nuomojamoje iš valstybės žemėje);
  4. statybą leidžiančio dokumento, ne anksčiau kaip 2021 m. sausio 1 d. išduoto vadovaujantis statybos techniniu reglamentu STR 1.05.01:2017, kopija (taikoma, kai statybą leidžiantį dokumentą privaloma gauti pagal STR 1.05.01:2017 reikalavimus);
  5. Pareiškėjo vardu išrašyti įrenginių bei įrenginių projekto parengimo įsigijimo (PVM sąskaita faktūra, sąskaita faktūra) ir apmokėjimo dokumentai (mokėjimo nurodymas, pinigų priėmimo kvitas ar kitas apmokėjimą įrodantis dokumentas);
  6. Įrenginių atitikties (eksploatacinių savybių) deklaracija (įrenginių sertifikatas);
  7. Tiekėjo (gamintojo) ar statybos darbus atlikusio rangovo pasirašytas sumontuotų įrenginių paleidimo–derinimo darbų aktas;
  8. UAB „Kėdainių vandenys“ išduotos buitinių nuotekų tinklų prisijungimo techninės sąlygos apie pareiškėjo technines galimybes prisijungti prie centralizuotų nuotekų surinkimo tinklų (esamų ar planuojamų nutiesti per artimiausius 3 metus).

Kas yra intensyvus želdinių genėjimas?

Intensyvus želdinių genėjimas – želdinių priežiūros darbai, kurių metu pašalinama daugiau kaip 30 procentų medžių ar krūmų lajos tūrio.

Kokio kamieno skersmens saugotinus medžius ar krūmus galima kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos kitos paskirties žemėje daugiabučių gyvenamųjų pastatų, bendrabučių, vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijose privačioje žemėje be leidimo?

Mieste: ąžuolus, uosius, klevus, guobas, skroblus, skirpstus, bukus, vikšnas, liepas, maumedžius, beržus, pušis − iki 20 cm kamieno skersmens 1,3 m aukštyje.

Ne mieste: ąžuolus, uosius, klevus, guobas, skroblus, skirpstus, bukus, vikšnas, liepas, maumedžius, beržus, pušis − iki 30 cm kamieno skersmens 1,3 m aukštyje.

Kokiu metu negalima atlikti saugotinų želdinių kirtimo, persodinimo iš augimo vietos ar kitokio jų pašalinimo?

Draudžiama kirsti, kitaip iš augimo vietos pašalinti ar intensyviai genėti saugotinus medžius nuo kovo 15 dienos iki rugpjūčio 1 dienos, išskyrus atvejus, kai jie kelia pavojų gyventojams, jų turtui, statiniams, eismo saugumui, taip pat kai tai būtina remontuojant, rekonstruojant ar tiesiant naują valstybinės reikšmės kelią, įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus.

Kur naudojamos lėšos už želdinių atkuriamąją vertę?

Tikslinės lėšos, gautos kompensavus atkuriamąją želdinių vertę, pervedamos į savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos sąskaitą  ir naudojamos viešųjų želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo, būklės stebėsenos, želdynų kūrimo, želdinių veisimo, inventorizacijos priemonėms savivaldybės teritorijoje vykdyti. Draudžiama šias lėšas naudoti kitai paskirčiai.

Kur galima kreiptis norint nupjauti saugotinus medžius, augančius miško žemėje?

Kėdainių rajono savivaldybės administracija leidimų miško paskirties žemėje augantiems saugotiniems želdiniams neišduoda. Tokiu atveju reikia kreiptis į Valstybinę miškų tarnybą.

Kiek galioja išduotas leidimas kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinus želdinius?

Leidimas galioja neterminuotai.