J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos
Projektų viešinimas
Projektų viešinimas
Registracija į vaikų vasaros stovyklas
Registracija į vaikų vasaros stovyklas
Valdas Daškevičius

Poetas. Lietuvos rašytojų sąjungos narys, turintis Meno kūrėjo statusą.

Gimė 1961 10 13 Kėdainiuose.

1980 m. baigė Kėdainių 2-ąją vidurinę mokyklą (dabar – „Atžalyno“ gimnazija), 1986 m. – lietuvių kalbos ir literatūros studijas Vilniaus universitete.

Nuo 1981 m. gyvena Vilniuje, tačiau poeto įkvėpimo žemė – Kėdainių kraštas. Nemaža dalis jo poezijos yra susijusi su Kėdainiais, su gimtojo krašto apylinkėmis ir jam brangiais žmonėmis.

Išleido penkias poezijos knygas: „Sauja pelenų“ („Vaga“, 1989 m.), „Misterija“ („Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla“, 2006 m.), „Netiesioginiai įrodymai“ („Homo liber“, 2009 m.), „Budėtojas“ („Homo liber“, 2019 m.), „Visas likęs laikas“ („Slinktys“, 2021 m.).

Autorius pristatytas „Lietuvių rašytojų sąvade“ (1996 m.) ir „Lietuvių literatūros enciklopedijoje“ (2001 m.).

Poezijos publikacijos spausdintos „Sietyne“, „Metuose“, „Literatūroje ir mene“, „Nemune“, „Šiaurės Atėnuose“, „Naujojoje Romuvoje“, „Septyniose meno dienose“, „Poezijos pavasaryje“, „Varpuose“, kituose leidiniuose.  

Daškevičiaus eilėraščių įtraukta į „XX amžiaus lietuvių poezijos antologiją“ (sudarytojas Vytautas Kubilius), į antologiją „Iš Vilniaus į Vilnių“ (sudarytojas Aidas Marčėnas), į antologiją „Mylėjau“ (sudarytojas Liudvikas Jakimavičius), į antologiją „Sunkūs jo gyvenimo stebuklai“ (sudarytojas Julius Keleras).

Poezija versta į anglų kalbą (lietuvių poezijos antologija „Gyvas atodūsis / Breathing free“, vertėjas ir sudarytojas V.Bakaitis), į italų kalbą (lietuvių poezijos antologija „In forma di parole“, vertėjas ir sudarytojas Pietro U. Dini), į lenkų kalbą (lietuvių poezijos antologija „Znad Liaudy i Niewiazy / Nuo Liaudės ir Nevėžio“), esama vertimų į vengrų, serbų, vietnamiečių kalbas.  

Sudarė dvi jaunųjų kūrybos almanacho „Veidai“ knygas (1989 ir 1990 m.), almanachą „Poezijos pavasaris 2007“.

Daškevičius dirbo Lietuvos reklamos agentūros skyriaus redaktoriumi, žurnalo „Jaunimo gretos“ kultūros skyriaus vedėju, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų konsultantu ryšiams su visuomene, dienraščio „Lietuvos aidas“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoju, žurnalo „Kelionės ir pramogos“, savaitraščio „TV pasaulis“ vyriausiuoju redaktoriumi, savaitraščio „Literatūra ir menas“ atsakinguoju sekretoriumi, žurnalo „Metai“ skyriaus redaktoriumi.

Redagavo įvairių leidyklų grožinės literatūros knygas.

Dirbo budėtoju ir administratoriumi Mykolo Romerio universitete.

Šiuo metu – lietuvių kalbos redaktorius, dirbantis savarankiškai. 

Nuotr. Sigito Kancevyčiaus