J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Struktūra ir kontaktai
Struktūra ir kontaktai
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos

Kompleksiškas Pelėdnagių kaimo viešųjų erdvių sutvarkymas

 

Finansuojama iš

Europos regioninės plėtros fondo

 Projektas „Kompleksiškas Pelėdnagių kaimo viešųjų erdvių sutvarkymas“ įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo 08.2.1-CPVA-R-908 priemonę „Kaimo gyvenamųjų vietovių atnaujinimas“.

Projekto pavadinimas

Kompleksiškas Pelėdnagių kaimo viešųjų erdvių sutvarkymas

Projekto tikslai ir uždaviniai

Inicijuojamu projektu „Kompleksiškas Pelėdnagių kaimo viešųjų erdvių sutvarkymas“ siekiama sumažinti geografinių sąlygų ir demografinių procesų keliamus gyvenimo kokybės netolygumus, sutvarkant, įrengiant ir plečiant bendruomeninę infrastruktūrą. Pagrindinė problema - esama bendruomenės viešųjų erdvių bei gyvenvietės infrastruktūros būklė netenkina vietos bendruomenės poreikių ir lūkesčių: nėra sudarytos sąlygos aktyviam laisvalaikio praleidimui, bendruomenės susibūrimams, šventėms, privažiavimo keliai, takai, vedantys į lankomus objektus, yra nusidėvėję, prastos techninės būklės. Nepatraukli Pelėdnagių kaimo investicinė ir verslo aplinka įtakoja aukštą nedarbo lygį, menkas gyventojų pajamas lyginant su didesnių miestų gyventojais.

Siekiant spręsti nurodytą problemą ir skatinti Pelėdnagių kaimo ekonominę ir socialinę plėtrą yra būtina investuoti į viešąją infrastruktūrą, pritaikant ją bendruomenės poreikiams ir kuriant patrauklaus gyventi, dirbti ir investuoti miestelio įvaizdį. Projekto tikslas - didinti Pelėdnagių kaimo socialinės ir ekonominės aplinkos kokybę.

Įgyvendinant projektą bus sutvarkyta poilsio ir rekreacinė zona Pelėdnagių kaime, atnaujinant veją, įrengiant mažosios architektūros elementus (suoliukai, šiukšliadėžės ir pan.), atnaujintas aktyvaus laisvalaikio aikštynas, pritaikant bendruomenės poreikiams, įrengti nauji ir atnaujinti susidėvėję pėsčiųjų takai, atnaujinta automobilių stovėjimo aikštelių danga, įrengtas apšvietimas naujai įrengtuose pėsčiųjų takuose, poilsio ir rekreacinėje zonoje. Tikimasi, kad projekto metu pertvarkyta atvirų viešųjų erdvių urbanistinė infrastruktūra taps patrauklesnė ne tik kaimo gyventojams bet ir svečiams, pagerins Pelėdnagių kaimo įvaizdį ir padidins jo investicinį patrauklumą.

Laukiami rezultatai

Projekto rezultatai – atnaujintos 7 viešosios erdvės Pelėdnagių k.

Įgyvendinimo laikas

2018 m. balandžio mėn. – 2020 m. sausio mėn.

Projekto vertė

1 122 802,76 Eur

Savivaldybės lėšos

299 388,27 Eur

Kontaktiniai asmenys

Reda Ivanauskienė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė, tel. (8~347) 44 202, el. paštas reda.ivanauskiene@kedainiai.lt

Robertas Baltrimavičius, Statybos ir turto skyriaus vyr. specialistas, tel. (8~347) 69 520, el. paštas robertas.baltrimavicius@kedainiai.lt