J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Balsavimas
Balsavimas
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Struktūra ir kontaktai
Struktūra ir kontaktai
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos
Projektų viešinimas
Projektų viešinimas
Aptartas Kėdainių profesinio rengimo centro ir Telavio profesinio mokymo kolegijos bendradarbiavimas
Aptartas Kėdainių profesinio rengimo centro ir Telavio profesinio mokymo kolegijos...

Kėdainiuose pirmą kartą vieši Telavio (Sakartvelas) profesinio mokymo kolegijos „Prestižas“ direktorius Konstantine Dolidze.

Pagrindinis jo vizito tikslas – susipažinti su Kėdainių profesinio rengimo centro veikla, siekiais, planais.

Konstantine Dolidze ne tik gilinosi į kėdainiečių kolegų darbo ypatumus, domėjosi jų patirtimi, bet ir susitiko su Kėdainių rajono savivaldybės vadovais. Svečias papasakojo, kuo gyvena jo vadovaujama įstaiga. Anot  K. Dolidzės, Sakartvele profesinis mokymas susiduria su panašiais iššūkiais, kaip ir Lietuvoje: jaunimas labiau siekia universitetinio išsilavinimo, mažai domisi galimybėmis kuo skubiau išmokti vienos ar kitos specialybės pagrindų. Pastaruoju metu pamažu toks požiūris keičiasi, nes modernėja profesinio mokymo kolegijos. Telavio kolegija „Prestižas“ turi planų atnaujinti turimą bazę, statyti bendrabutį, kurti laboratorijas, mokomuosius kabinetus. Daugiau dėmesio norima skirti bendradarbiavimui su kitų šalių  kolegomis, keičiantis pedagogų, moksleivių delegacijomis.  

Telavio kolegijoje mokoma labai įvairių profesijų: pradedant virėjais, siuvėjais, statybininkais ir baigiant vyndariais. Konstantine Dolidze sakė, jog dažnai tenka susidurti su atvejais, kai ne patys jaunuoliai, bet jų tėvai bando vaikams parinkti būsimą profesiją. Toks požiūris yra keistinas. Svečias sakė turįs planų jau netrukus pradėti įgyvendinti projektus, kai su paprastomis darbininkiškomis profesijomis supažindins vaikus nuo 5‒6 metų. Telavi kolegijoje gana populiarūs kelių mėnesių profesiniai mokymai, kurių metu suaugusieji mokosi tam tikrų specialybių subtilybių.

Susitikime su rajono vadovais kalbėta, kaip būtų galima plėtoti kėdainiečių ir Telavio atstovų bendradarbiavimą.

Kėdainių rajono savivaldybė ir Telavio miesto savivaldybė bendradarbiavimo sutartį pasirašė 2018 metų gegužės mėnesį.

Savivaldybės susitarė bendradarbiauti šiose srityse: verslo, infrastruktūros, ekologijos ir energetikos, savivaldybių veiklos patirties mainų, kultūrinių mainų, sporto, švietimo ir kt. sferose.