J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Struktūra ir kontaktai
Struktūra ir kontaktai
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos

Ar palaikysime medikų dvasią savanoriaudami ?

Ar palaikysime medikų dvasią savanoriaudami ?

Medikų dvasią šiuo metu palaiko mūsų visų susitelkimas, atsakingas elgesys  ir reali pagalba. Kokia ji ? Kokios jos reikia ir kaip Jūs galite prisidėti? Pagelbėti medikams šuo metu galima skiriant savo laiko arba tiesiogiai paremiant finansiškai. Pirmuoju atveju kalbame apie savanorystę, kitu − apie labdarą.

Vienu metu milžiniškas krūvis

Ir mūsų ligoninė, ir Pirminės sveikatos priežiūros centras šiuo metu itin stokoja darbo rankų. Per gana trumpą laiką Kėdainiuose reikėjo atidaryti dvi Karščiavimo klinikas ligoninėje ir prie Pirminio sveikatos priežiūros centro, mobilųjį patikros punktą bei COVID-19 skyrių su 70 lovų.  Normalu, kad tam reikėjo ir lėšų, ir daug darbo rankų. Mūsų medikai, deja, neišvengė nelemtosios koronaviruso infekcijos ir sirgo patys. Vienu metu dėl darbuotojų trūkumo buvo laikinai jungiami skyriai, stabdomos planinės paslaugos. Dabar tie patys žmonės vykdo ir vakcinaciją. Dėl to susidaro medicinos personalo trūkumas, o ligai įsibėgėjant, ant tų pačių pečių gula vis didesnė darbo bei atsakomybių našta. Tomis pačiomis pavargusiomis rankomis tenka daugiau žmonių apglėbti, pamaitinti, pasirūpinti ir kasdien vis daugiau padaryti dėl jų sveikatos. Kasdien medikus kankina vis didesnis nuovargis.

Būk savanoriu

Pirmą kartą savivaldybė dar lapkričio mėnesį dėl savanorių kreipėsi į Kauno klinikas ir valstybės lygio Ekstremaliųjų situacijų komisiją prašydama nukreipti medicinos studijų vyresniųjų kursų studentus bei kolegijų studentus, kad jie talkintų rajono sveikatos priežiūros įstaigoms. Šiuo metu ligoninėje jau dirba 9 savanoriai nuo 21 iki 56 metų amžiaus. Norėdami geriau padėti sergantiems ir lengviau organizuoti darbą, medikai ir dabar kviečia savanorius įvairiems pagalbiniams darbams. Jokių specialių reikalavimų nėra. Amžius − ne riba, žinios − nebūtinos. Svarbiausia – jūsų noras ir nusiteikimas padėti medikams bei jų pacientams. Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius  Aukštikalnis nuo metų pradžios pats savanoriavo ligoninėje dešimt dienų. Per tą laiką gerai pažino šį darbą ir labai ragina ir kitus padaryti prasmingą darbą. Savanorystė mus sutelkia, įtraukia į bendruomenės reikalus pačia natūraliausia forma. Padirbėję kartu žmonės geriau pažįsta  tą sritį, susiranda naujų draugų ir darosi sumanesni bei lankstesni. Tobulėja. Neatlygintina savanorystė − tai galimybė bet kuriam žmogui nuoširdžiai pasirūpinti bendra mūsų visų gerove.

Ką daro savanoriai?

Itin sunkiame COVID-19 skyriuje, kuris beveik visada pilnas, šiuo metu dirba keli jau įgudę savanoriai. Jie gana greitai išmoko darbų, kurie iki tol jiems nebuvo įprasti. Rytais reikia apeiti visus ir sunkiausius pacientus, patikrinti, ar yra deguonies aparate, ar tinkama vandens bei deguonies saturacija, pažiūrėti, ar neperdžiūvusios lūpos, paruošti gana didelį kiekį vaistų, injekcijų, lašelinių. Tenka ir vaistus suleisti. Padalinti maistą, perrengti ligonius, pasirūpinti jais ir pasistengti įgyvendinti jų prašymus. „Darbo aš prašiausi pats, nes slaugytojos ir slaugytojų padėjėjos nepratusios nei prašyti pagalbos, nei  ką nors siuntinėti, nei jos tikisi pagalbos, nei jos turi laiko pastebėti, kad jau yra kas padeda. Aš kiekvieną dieną atėjęs į skyrių buvau netoli slaugytojų ir griebdavau darbą joms iš rankų. Taip po truputį ir pradėjome dirbti kartu. Man teko dirbt paprastus darbus, kuriuos dirba ir visas personalas: plauti grindis, keisti sauskelnes ir patalus, ruošti švirkštus su vaistais, nešti kraujo tyrimus iki laboratorijos ir vežti pacientus iki rentgeno, kompiuterinio tomografo, o kai kuriuos, deja, ir iki morgo“, − pasakoja Paulius Aukštikalnis.

Kur kreiptis?

Šiuo metu ypač trūksta darbuotojų, galinčių atlikti paprastus ir lengvesnius nei COVID-19 skyriuje pagalbinius darbus Ligoninės reanimacijos ir kituose skyriuose. Pirminiame sveikatos priežiūros centre reikia pakeisti žmones, kasdien budinčius postuose prie įėjimų į suaugusių ir vaikų polikliniką, dezinfekuoti patalpas, palydėti ar pavėžėti pacientus neįgaliojo vežimėlyje iki specialistų kabinetų, nunešti tyrimus į laboratoriją ir atlikti kitus nesudėtingus darbus, kuriems nereikia specialaus medicininio išsilavinimo ir kvalifikacijos.  Abiejose įstaigose savanoriai pakeistų kvalifikuotus medikus, kurie dabar atlieka ir  šiuos darbus. Jeigu šioje vietoje atsidurtumėte Jūs, jie jau galėtų savo dėmesį ir žinias skirti pacientams bei teikti jiems paslaugas savo kabinetuose. Savanorystė dažniausiai yra vidinis žmogaus poreikis. Ir jeigu kažką pajutote, kirba noras išmėginti save, nelaukite,  registruokitės savanoriu Pirminės sveikatos priežiūros centre tel. 8 687 59 486 arba el. paštu l.antanaitiene@kedainiupspc.lt.  Jei norite padirbėti pačiame COVID-19 skyriuje, registruokitės tel. 8 347 67 106, 8 347 67 105 arba rašykite  administracija@kedligonine.lt. Jeigu abejojate ir norite pasitarti prieš tai, galite klausti el. paštu paulius.auksikalnis@kedainiai.lt ar rašyti mesendžeriu tiesiai mero pavaduotojui Pauliui Aukštikalniui.

Nuolat prisideda  

Bendruomeniškumą demonstruoja ir lyderiaujančios mūsų rajono įmonės bei pavieniai asmenys. Dar 2020 metais, pačioje pandemijos pradžioje, į  medicinos įstaigų prašymus prisidėti iš karto atsiliepė ir nelaimėje vienų medikų nepaliko ne viena krašte veikianti bendrovė, verslo įmonė, klubas ar asociacija. Abiem mūsų rajono sveikatos priežiūros įstaigoms jos pervedė pinigų ir aukojo įvairių reikalingų medicininės ir apsaugos priemonių: respiratorių, vienkartinių medicininių apsauginių kaukių veidui ir pirštinių, apsauginių kombinezonų ir akinių, galvos apdangalų, antbačių, chalatų, greitų vienkartinių testų, dezinfekcinio skysčio rankoms bei paviršiams. Paramos gauta ir iš fondo „Stiprūs kartu“. Tuo metu finansinė parama leido įstaigoms būti greitesnėms ir lankstesnėms įsigyjant vis brangstančias priemones, užtikrino jų finansinį saugumą visiškai neaiškioje tuo metu situacijoje. Iš viso Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras gavo paramos 24 347 Eur. Gauta priemonių už 39 159,80 Eur. VšĮ Kėdainių ligoninė sulaukė 34 076,00 Eur, o priemonėmis įstaigai buvo paaukota už 33 409,00 Eur. Iš viso buvo paaukota už 130 991,80 Eur. Savivaldybė pirko du plaučių ventiliavimo aparatus su įranga, penkis portatyvinius  plaučių ventiliavimo aparatus į visus greitosios medicinos pagalbos automobilius medicininės apsaugos ir kitas priemones. Pandemijos valdymui ir pokyčiams Kėdainių rajono savivaldybė jau išleido 562 520,84 Eur. Verslo įmonės nesišalina nuo problemų ir pačios jau šių metų pradžioje siūlo savo pagalbą bei aukoja pinigus tiesiai medicinos įstaigoms.

Jei norite taip prisidėti prie saugesnio ir kokybiškesnio įstaigų darbo, galite aukoti. VšĮ Kėdainių ligoninės  sąskaita LT484010041900000016  LUMINOR banke, o Pirminės sveikatos priežiūros centro sąskaita LT697300010156702217 „Swedbank“ banke.