J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Struktūra ir kontaktai
Struktūra ir kontaktai
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos

Artėja šalčiai:  reikia patikrinti pastatų statybinių konstrukcijų ir šildymo sistemas

Artėja šalčiai:  reikia patikrinti pastatų statybinių konstrukcijų ir šildymo sistemas

Meteorologai savaitgalį prognozuoja žymesnį oro atšalimą, o esant žemai oro temperatūrai ilgesnį laiką, išryškėja pastatų statybinių konstrukcijų ir šildymo sistemų darbo defektai, dėl kurių didėja suvartojamos šilumos kiekis, netolygiai šildomos patalpos pastatuose.

Siekiant pastatuose išvengti šildymo ir karšto vandens sistemų darbo sutrikimų, būtinas šilumos vartotojų, pastatų šildymo ir karšto vandens prižiūrėtojų, daugiabučių namų bendrijų pirmininkų bei atsakingų už pastatų šilumos ūkį asmenų dėmesys į pastatų sandarumą. Bendro naudojimo patalpos (laiptinės, techniniai koridoriai, rūsiai ir pan.), kuriose sumontuoti šildymo ir karšto vandens sistemų vamzdžiai ar radiatoriai, turi būti užsandarintos taip, kad būtų išvengta vamzdynų ar radiatorių užšalimo. Vertėtų atkreipti dėmesį ir patikrinti tas pastato šildymo sistemos vietas, kur vamzdynai įrengti arti lauko durų. Vertėtų įvertinti nešildomose bendro naudojimo patalpose esančių šilumos vamzdžių izoliaciją ir, jei reikia, ją suremontuoti. Šilumos vartotojai,  pastebėję trūkumus turėtų apie juos pranešti prižiūrėtojams.  

Atkreiptinas dėmesys, kad šildymo sezono metu gyvenamosiose patalpose turi būti užtikrinta higienos normomis nustatyta patalpų oro temperatūra, t. y. gyvenamuose kambariuose turi būti mažiausiai +18°C. Daugiabučiuose namuose esant nevienodai šildomoms patalpoms ar esant žemesnėms oro temperatūroms jose, vartotojai turėtų kreiptis į pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojus. Šildymo sistemų prižiūrėtojai savo ruožtu turėtų nedelsiant pranešti šilumos tiekėjui tel.: (8 347) 54434, 8 616 25161 apie pastatų šilumos tinklų įvaduose ar pastatų sistemose atsiradusius sutrikimus.