J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Struktūra ir kontaktai
Struktūra ir kontaktai
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos
Projektų viešinimas
Projektų viešinimas
Atidarytas Panevėžio ir Kėdainių rajono savivaldybes jungiantis tiltas
Atidarytas Panevėžio ir Kėdainių rajono savivaldybes jungiantis tiltas

Lapkričio 28-ąją atidarytas suremontuotas kabantis tiltas per Nevėžį, jungiantis Panevėžio rajono savivaldybės Krekenavos seniūnijos Kazokų kaimą bei Kėdainių rajono savivaldybės Surviliškio seniūnijos Surviliškio miestelį.

„Šitas tiltas reikalingas žmonėms. Kad du kaimai susisiektų, reikia važiuoti apie 25 kilometrus, tačiau kartais nėra būtinybės važiuoti. Kaimyniškai susitikti galima tiesiog pereinant tiltu per Nevėžį. Labai džiaugiuosi, kad buvo rastas draugiškas sprendimas su Panevėžio rajono vadovais ir tiltas bendromis jėgomis suremontuotas. Dabar šiuo tiltu vėl saugu eiti“, - simboliškai ant tilto vidurio sutikęs kolegą, Panevėžio rajono merą Povilą Žagunį, sakė Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis.

Anot P. Žagunio, tiltai jungia ne tik skirtingus krantus, bet ir savivaldybes bei šalis. Eresundo tiltas – Daniją bei Švediją, Ambasadoriaus tiltas – JAV ir Kanadą, Naujasis Europos tiltas – Rumuniją ir Bulgariją ir t. t.

„Pagalvosime, kaip simboliškai galėtų vadintis naujai suremontuotas Nevėžio krantus ir savivaldybes jungiantis vienas iš devynių Panevėžio rajono kabančių tiltų“, – sakė meras P. Žagunis ir iš karto pasiūlė tiltą pavadinti gražiu „Kaimynų“ vardu.

Kėdainių rajonas turi du kabančius tiltus. Vienas – šitas jungiantis du rajonus ir kitas – Josvainių seniūnijoje.

Dvi savivaldybes per Nevėžį jungiančio tilto atnaujinimas kainavo arti 20 tūkstančių eurų, maždaug po 10 tūkstančių abiem savivaldybėms. Remonto metu kabančio tilto medinės konstrukcijos pakeistos naujomis, perdažytos pagrindinės tilto atramos.

„Drauge sutarėme dėl tilto remonto, kartu ir ateityje spęsime iškilusius klausimus. Kaip atsirado šis sprendimas – remontuoti tiltą, taip atsiras ir kiti reikalingi sprendimai. Susiskambinsime, susitiksime. Žmonių reikalai ir bėdos rūpi abiejų savivaldybių atstovams. Taip bus ir toliau“, – sakė P. Žagunis.

„Dabar ir saugumas didesnis, ir vaizdas gražesnis einant pas kaimynus“, – džiaugiasi surviliškiečiai. O šis tiltas tarnauja ne tik abiejų Nevėžio pusių šeimininkams, bet ir piligrimams keliaujantiems „Camino Lituano“ keliu.