Aukštaičių dienose Vilniuje – Kėdainių rajono menininkai
2011 m. kovo 4–6 dienomis Vilniuje vyks kasmetinė Kaziuko mugė, kuri šiais metais bus skirta Aukštaitijos etnografiniam paveldui. Renginyje „Aukštaičių dienos Vilniuje“ savo miestus ir rajonus pristatys Aukštaitijos regiono mėgėjų meno kolektyvai, tautodailininkai, menininkai-profesionalai ir pasirodys beveik visi Aukštaitijos regiono miestai ir rajonai.
Kėdainių rajono savivaldybei atstovaus ir kovo 6 d. 10.50 val. Nepriklausomybės aikštėje bei 14.10 val. Rotušės aikštėje pasirodys Kėdainių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Vilainiai“ ir Kėdainių kultūros centro pagyvenusių šokių grupė „Lankesa“.
Kovo 1–15 dienomis Vilniaus senamiesčio galerijose veiks menininkų-profesionalų paroda. Galerijose savo kūrinius eksponuos Kėdainių rajono menininkai – Vytautas Ulevičius, Bronius Rutkauskas, Gintautas Adukauskas ir Audronė Rudienė. Parodos metu bus išleistas katalogas „Aukštaitijos regiono menininkai“, jame bus prisistatyti Aukštaitijos rajonuose gyvenantys ir kuriantys menininkai profesionalai.
Septyniolika Kėdainių dailės mokyklos mokinių piešinių išsiųsta į Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijos organizuojamą parodą ,,Žvilgsnis į Aukštaitiją" – tai siekis pristatyti savo krašto gamtos grožį ir kultūrą vaikų akimis. Mokiniai savo darbuose vaizdavo Kėdainių architektūros paminklus, V.Svirskio kryžius, Aukštaičių keramikos ir tekstilės dirbiniams būdingus raštus bei kitus gamtos ir architektūros objektus. Parodos atidarymas kovo 3 d. 16.00 val. Vilniaus Mokytojų namuose. Paroda veiks iki balandžio 2 d.
Planuojama, kad Aukštaitijos regioną Kaziuko mugės metu pristatys 98 kolektyvai ir apie 1,5 tūkstančio dalyvių. Veiks aštuonios parodos.