J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos
Projektų viešinimas
Projektų viešinimas
COVID-19 naujienos: Dėl žmonių sąmoningumo ir skiepijimo situacija Kėdainiuose vis gerėja
COVID-19 naujienos: Dėl žmonių sąmoningumo ir skiepijimo situacija Kėdainiuose vis gerėja

Remiantis atnaujintos Lietuvos statistikos departamento švieslentės https://bit.ly/3l3DxS0 duomenimis, Kėdainiuose kovo 10 dieną statistiškai serga 64 asmenys. Naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų yra 131,9 atvejo. Lietuvos  rodiklis yra 231. Didžiausias sergamumas šiuo metu fiksuojamas Švenčionių rajono savivaldybėje (636 atvejai per pastarąsias 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų), mažiausias – Birštono savivaldybėje (44 atvejai).

Iš viso nuo COVID-19 infekcijos ir šios ligos sukeltų komplikacijų mirė 62 kraštiečiai. Kassavaitiniame savivaldybės vadovų ir epidemiologų susitikime Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai pastebėjo, kad per pastarąsias tris savaites sergamumas (naujų atvejų skaičius) stabilizavosi ir situacija yra nebloga. Pasitaiko susirgimų šeimose ir darbovietėse. Per savaitę vidutiniškai po 5 atvejus. Naujų atvejų žemėjantis pokytis – net minus 75,5 proc.

Skiepijimas

Dabar svarbiausia, kad sklandžiai vyktų prioritetinių grupių: švietimo įstaigų darbuotojų, vyresnių nei 80 metų gyventojų, ASPĮ darbuotojų, vaistinių, socialinės globos įstaigų darbuotojų ir gyventojų  vakcinacija.  

Švietimo įstaigų darbuotojams atlikta greitųjų antikūnų testų 1 159. Iš 900 galimų skiepyti pedagogų paskiepyta per 800. Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu, šios prioritetinės grupės asmenys skiepijami „Astra Zeneca“ kompanijos vakcina. Švietimo įstaigų darbuotojų vakcinacija vykdoma Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre įrengtose patalpose. Kitų prioritetinių grupių pacientai skiepijami PSPC patalpose.

Kaimiškųjų seniūnijų gyventojai prioriteto tvarka (65+)  skiepijami rajono ambulatorijose.

Medikų komanda vyksta į namus ir paskiepija asmenis, kurie dėl sveikatos būklės negali atvykti į sveikatos priežiūros įstaigą. Iš viso senolių namuose  paskiepyta (pirma doze)  per 100. Darbai toliau vyksta. Skiepijant senjorus, tik vienam pacientui, paskiepytam ambulatorijoje, po vakcinacijos buvo pakilusi didesnė temperatūra. Kad būna reakcija į skiepą, yra normalu.

Didelis iššūkis laukia kovo 12 dieną, nes bus vykdoma revakcinacija (antra vakcinos dozė) ir tądien reikės paskiepyti per 200 žmonių.

Šeimos klinika taip pat paskiepijo prie įstaigos prisirašiusius senolius (daugiau nei 100).

Vakcinacija rajone prasidėjo 2020 metų gruodžio 28 dieną. 2021 m. kovo 10  d. duomenimis, Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre paskiepyti dviem vakcinos dozėmis (vakcinacija užbaigta) 1 354 rajono gyventojai, pirmąja doze  – 3 348.  Šie skaičiai kinta kasdien.

Testavimas

Kėdainių rajono savivaldybė kviečia savivaldybės teritorijoje veikiančių juridinių asmenų, nepriklausomai nuo jų pavaldumo ir nuosavybės formos, darbuotojus ir individualia veikla užsiimančius asmenis testuotis, t. y. atlikti vienkartinius profilaktinius tyrimus dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos). Kviečiami tie asmenys, kurie vykdydami darbo funkcijas turi tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su kitais asmenimis.

Ėminių paėmimas organizuojamas Kėdainių rajono savivaldybės mobiliame patikros punkte, adresu  Budrio g. 5, Kėdainiai. Registracija į mobilų patikros punktą vykdoma per Karštosios koronaviruso linijos 1808 sistemą telefonu arba elektroniniu būdu. Užsiregistruoti tyrimui mobiliajame punkte gali ir užpildę specialią anketą interneto tinklalapyje 1808.lt. Tai leis gyventojams registracijos procedūrą atlikti greičiau ir patogiau. Arba reikia skambinti į Karštąją liniją 1808.

Profilaktiškai netiriami asmenys, kuriems likus mažiau nei 90 dienų iki profilaktinio tyrimo dienos SARS-CoV-2 (2019-nCoV) RNR nustatymo tikralaikės PGR metodu arba SARS-CoV-2 antigeno tyrimu buvo patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), arba kurie nurodytu laikotarpiu buvo paskiepyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina ir asmenys, likus mažiau nei 60 dienų iki profilaktinio tyrimo dienos gavę teigiamą serologinio antikūnų tyrimo (kaip turimo imuniteto žymenį nustatant anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG) atsakymą. Profilaktiniai tyrimai atliekami asmeniui sutikus.

Kontrolė

Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje atliekama kontrolė, ar laikomasi karantino bei izoliacijos taisyklių. Kontroliuoja administracijos Viešosios tvarkos  skyrius, Policijos komisariatas, Maisto ir veterinarijos tarnyba.

Tikrinamos parduotuvės, viešojo maitinimo įstaigos. Pagrindiniai trūkumai: ne visur matuojama temperatūra darbuotojams, ne visur iškabintos taisyklės. Neišvengta ir baudų:  viena prekybos  įmonė nukentėjo skaudžiai: teismo sprendimu skirta 800  Eur bauda, kadangi išvis nebuvo pasiruošusi dėl infekcijos prevencijos.

Tikrinti ir sergantieji bei  turintys būti izoliacijoje. Policijos ekipažai važinėja po visą rajoną, seniūnijas ir tikrina net ir savaitgaliais. Didelių pažeidimų nenustatyta.

Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius organizuoja bendras priemones su policija ir Maisto bei veterinarijos tarnyba. Pažeidimų nustatoma nedaug, bet pasitaiko. Štai moteris viename kaime, grįžusi iš užsienio, turėjo izoliuotis, o  išėjo pasivaikščioti po kaimą ir aplankyti draugių. Teko taikyti administracinio poveikio priemones. "Esame nubaudę tik penkis asmenis. Nėra tikslo bausti, daugiau užsiimame prevencija“, − sako skyriaus vedėja Danutė Mykolaitienė.