J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Struktūra ir kontaktai
Struktūra ir kontaktai
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos

Į Kėdainius atvežta vakcinos nuo koronaviruso: socialinės globos namuose prasideda vakcinacija

Į Kėdainius atvežta vakcinos nuo koronaviruso: socialinės globos namuose prasideda vakcinacija

Šiandien (2020-01-14) į Kėdainius jau atvyko 70 flakonų ‒ 420 dozių „Pfizer-BioNTech“  „Comirnaty“ vakcinos. Vakar šios vakcinos tiekimas buvo sustabdytas, tačiau patikslinus aplinkybes vakcina pasieks pažeidžiamiausias gyventojų grupes.

Pirmiausia skiepų sulauks Dotnuvos slaugos namai bei Josvainių socialinis ir ugdymo centras. Vėliau bus skiepijami kitų socialinių globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai.  Globos įstaigose dirbs dvi Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro medikų brigados.  Jos vyks į vietas.

Skiepijama pagal iš anksto sudarytus pagrindinius ir rezervinius sąrašus. Globos įstaigų gyventojams ir dirbantiesiems prieš skiepus atliekami antikūnių testai. Tie asmenys, pas kuriuos bus rasta antikūnių, šįkart nebus skiepijami. Visi skiepijamieji turės pasirašyti sutikimus.

Be socialinės globos įstaigų gyventojų ir personalo, dar bus skiepijami Karščiavimo klinikos ir mobiliojo punkto darbuotojai bei Ligoninės slaugos skyriaus pacientai ir  darbuotojai. 

Kėdainių rajono savivaldybės socialinės globos įstaigose iš viso gyvena 118 gyventojų, dirba 60 socialinių darbuotojų ir 96 socialinio darbuotojo padėjėjai.

Siekiant išvengti galimų piktnaudžiavimo atvejų, Kėdainių rajono savivaldybės administracijoje antradienį (2021-01-12) buvo sudaryta Vakcinacijos kontrolės komisija. „Skiepijimas turi būti vykdomas griežtai laikantis visų reikalavimų, kad jokiu būdu šiuo metu nebūtų skiepijami tam teisės neturintys asmenys. Labai tikiuosi, kad žmonės bus supratingi ir palauks savo eilės. Neieškokime išimčių, nes galime nuskriausti pažeidžiamus žmones,“ ‒ sako administracijos direktoriaus pavaduotojas, šiuo metu pavaduojantis administracijos direktorių, Gintautas Muznikas.