J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Struktūra ir kontaktai
Struktūra ir kontaktai
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos

Išaiškinti įžūliai  atliekomis atsikratę kėdainiečiai

Išaiškinti įžūliai  atliekomis atsikratę kėdainiečiai

 

Kėdainių rajono savivaldybės administracija toliau išaiškina ir drausmina mūsų aplinkos teršėjus. Tuo tikslu prie atliekų tvarkymo aikštelių nuolat įrengiamos mobilios vaizdo stebėjimo kameros. Paskutiniai užfiksuoti ir sėkmingai išaiškinti pažeidėjai jau sulaukė nuobaudų.  

Išaiškina vaizdo stebėjimo kameros

Naujųjų metų sandūroje buvo operatyviai nustatyti du asmenys, padarę  pažeidimus. Vienas iš jų ‒ 56 metų  kėdainietis, prieš pat Naujusius metus išmetęs padangas į komunalinių atliekų konteinerį nelestinoje vietoje. Netrukus po Naujųjų metų kitas ‒ 68 metų kėdainietis toje pačioje Kęstučio gatvėje iš savo automobilio bagažinės įžūliai iškrovė padangas, statybinį laužą ir didelių gabaritų atliekas. Pažeidėjas prieš tai dar ir perskaitė toje vietoje pastatytą lentelę su  įspėjimu. Ši vieta jau kuris laikas kėlė rūpestį.

Šiukšles turėjo sutvarkyti

Joje vis būdavo užfiksuojama primestų įvairių šiukšlių, todėl į ją ir buvo nukreiptas didesnis dėmesys. Vaizdo tebėjimo kameromis užfiksuoti duomenys neginčijamai patvirtino abiejų pažeidėjų kaltę. Asmenys patys pripažino, kad pasielgė netinkamai. Jiems surašyti administracinių nusižengimų protokolai ir paskirtos administracinės nuobaudos. Ne vietoje paliktas atliekas jiems patiems teko ir susitvarkyti.  Dar dviejų užfiksuotų atvejų aplinkybės šiuo metu tikslinamos.

Imsis prevencinių veiksmų

Kadangi priemonė pasiteisino jau ne kartą, problematiškiausiose vietose ir toliau bus įrengiamos  mobiliosios vaizdo stebėjimo kameros, kuriomis bus išaiškinami pažeidėjai. Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius planuoja ir prevencinius veiksmus. Bus pasitelkti daugiabučių namų ir garažų bendrijų pirmininkai bei  seniūnijų seniūnai, nes gyventojai vis dažniau nepaiso atliekų tvarkymo taisyklių. Dalį žmonių nusižengimų pavyksta užfiksuoti vaizdo stebėjimo kameromis. Tačiau neteršti kur papuola, tvarkingai mesti atliekas ir rūpintis savo pačių gyvenamąja aplinka turi ir patys žmonės. „Tik mes patys esame atsakingi už savo atliekų tvarkymą. Skyriaus darbuotojai stengsis, kad šiukšlintojai būtų greitai išaiškinti, sudrausminti, o jei reikia, ir nubausti“, − sako Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Danutė Mykolaitienė. 

Kėdainių mieste įrengtos ir veikia 29 vaizdo stebėjimo kameros. Taip pat naudojamos 6 savivaldybės kameros, kurių vieta nuolat keičiama pagal poreikį. Vaizdo kamerų užfiksuoti duomenys saugomi 30 dienų.

Primename gyventojams, kad didelių gabaritų surinkimo aikštelėje (J. Basanavičiaus g. 97A, Kėdainiai) iš rajono gyventojų iki 500 kg didelių gabaritų atliekų ir iki 5 vienetų padangų priimama nemokamai. Tel. 8 682 55 784. Nuo bendro naudojimo konteinerių mieste didelių gabaritų atliekos surenkamos pagal grafiką.

Plačiau apie atliekų surinkimą www.kedainiai.lt » Paslaugos » Atliekų tvarkymas»

Apie pastebėtus atliekų tvarkymo pažeidimus galima pranešti 112; pasitikėjimo telefonu 8 800 41 510 arba viesojitvarka@kedainiai.lt .