Gegužės 21-ąją Vilniuje, šv. Kotrynos bažnyčioje, vykusiame Lietuvos tautinių bendrijų dienos minėjimo renginyje Kėdainių rajono savivaldybei ir merui Valentinui Tamuliui įteiktas Tautinių mažumų departamento apdovanojimas už išskirtinį dėmesį tautinių mažumų kultūros, paveldo ir istorinės atminties išsaugojimui bei puoselėjimui.
Renginyje taip pat dalyvavo Kėdainių daugiakultūrio centro vadovė Audronė Pečiulytė.
Renginio metu buvo pagerbti tautinių bendruomenių atstovai, institucijos ir iniciatyvos, prisidedančios prie tautinės tapatybės išsaugojimo, kultūrinės įvairovės puoselėjimo ir pagarbos skirtingoms kultūroms stiprinimo Lietuvoje.
„Kėdainiuose nuo seno sugyveno įvairios tautos, vyko amatų, mokslo, kultūros mainai. Miesto istorija, persipynusi su skirtingomis konfesijomis, nulėmė daugiakultūrio miesto identitetą ir unikalų kultūrinį tapatumą. Tad stiprūs religiniai, kultūriniai, skirtingų tautų kurti objektai ir įvykiai išskiria Kėdainių kraštą iš kitų Lietuvos regionų“, – sakė meras V. Tamulis.
Pasak mero, ryškus daugiatautis pėdsakas Kėdainiuose matomas iki šiol – čia gausu škotų, žydų, lenkų, vokiečių ir rusėnų istorinių ženklų. Nuo seno draugiškai gyvenusios tautos paliko svarbią tradiciją – pagarbą vienų kitiems.
„Mūsų pareiga – ne tik gyventi praeities sentimentais, bet ir saugoti daugiakultūrį palikimą. Mums rūpi išlaikyti tiek materialųjį, tiek nematerialųjį Kėdainiuose gyvenusių tautų paveldą“, – pabrėžė rajono vadovas.
Meras priminė, kad savivaldybė rūpinasi išskirtinių istorinių objektų išsaugojimu – tvarkomas Kėdainių parke esantis Minaretas, restauruotos visos trys išlikusios miesto sinagogos, kurios šiandien tarnauja kultūros, meno ir bendruomenės reikmėms.
„Šį įvertinimą vežame į Kėdainius – šių metų Lietuvos kultūros sostinę“, – dėkodamas už padėką sakė V. Tamulis.