J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Lietuvių
Pradžia
Pradžia
Lietuvių
Apklausa
Apklausa
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Struktūra ir kontaktai
Struktūra ir kontaktai
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos
Projektų viešinimas
Projektų viešinimas
Kėdainiuose paminėta Laisvės gynėjų diena
Kėdainiuose paminėta Laisvės gynėjų diena

1991 m. sausį Lietuvai patyrus sovietų karinę agresiją, tūkstančiai Lietuvos žmonių drąsiai gynė atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę.

Dvasios stiprybės ir nenugalimo ryžto kupini beginkliai žmonės stojo prieš sovietų agresoriaus tankus ir automatus. Nuo sovietų agresoriaus žuvo 14 Lietuvos laisvės gynėjų, šimtai jų buvo sužeisti. Svarbiausia tomis dienomis buvo žmonių susitelkimas šio pavojaus akivaizdoje.

Kasmet Sausio 13-oji mums primena iškovotą pergalę – Lietuvos laisvę ir jos didvyrius – Laisvės gynėjus ir stiprina tikėjimą Lietuvos ateitimi.

Kėdainių krašto bendruomenė įsijungė į Laisvės gynėjų dienos minėjimą.

Ryte daugelis dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Jos metu dešimčiai minučių languose uždegtos žvakutės, simbolizuojančios atminimą, vienybę ir viltį.

Kauno gatvės kapinėse pagerbtas žuvusių kėdainiečių – Alvydo Kanapinsko ir Vytauto Koncevičiaus – atminimas.

Didžiosios Rinkos aikštėje sukurta meninė instaliacija „Už laisvą ir šviesią Lietuvą“.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, prisimindamas Laisvės gynėjus, sakė, kad kovotojų auka nebuvo veltui. Už Lietuvos nepriklausomybę kovoję žmonės įžiebė laisvės ugnį, įkvėpė meilės, vilties ir gerumo. Laisvė – tai didžiausia kiekvieno žmogaus ir visos tautos vertybė, todėl branginkime ir saugokime ją!