J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Apklausa
Apklausa
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Struktūra ir kontaktai
Struktūra ir kontaktai
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos
Projektų viešinimas
Projektų viešinimas
Pagyvenusių žmonių konferencijoje aptartos svarbiausios jų aktualijos
Pagyvenusių žmonių konferencijoje aptartos svarbiausios jų aktualijos

Vakar vykusioje Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Kėdainių rajono skyriaus tradicinėje senjorų konferencijoje „Visi kartu – esame stiprūs“ Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis išklausė renginio dalyvių nuomonių apie gyvenimo aktualijas.

Konferencijoje  dalyvavę krašto senjorai ir Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Grasilda Makaravičienė padėkojo rajono vadovui už dėmesį, supratimą, pagalbą.

Šis tradicinis renginys – puiki galimybė pasidžiaugti, kuo senjorai gyvena, o taip pat atkreipti dėmesį į svarbiausias aktualijas. Daugelis pagyvenusių žmonių atkreipė dėmesį, kad pastaruoju metu kylančios kainos vargiai leidžia sudurti galą su galu, tad LR Seimui ruošiami prašymai dėl pensijų didinimo – siekiant mažinti skurdą šalyje. O rajono merui buvo išsakyti nusiskundimai dėl ilgų eilių norint patekti pas gydytojus. Ne vienas minėjo, kad sunku prisiskambinti medikams, o pavykus neretai bendraujama tik su slaugytojomis, o ne su gydytojais. Atkreiptas dėmesys ir į senjorų laisvalaikį – prašyta daugiau lėšų skirti nevyriausybinėms organizacijoms. „Mums labai sunku varžytis projektų konkursuose su biudžetinėmis įstaigomis. O pagyvenę žmonės tikrai nori turiningo ir prasmingo laisvalaikio. Mūsų nariai daug keliauja, tačiau tos kelionės būna su edukacijomis, susitikimais. Esame smalsūs, nenorime sėdėti užsidarę tarp keturių sienų. Ypač dabar, kai karantino ribojimai mažina galimybes „gyvai“ bendrauti, reikėtų nepamiršti garbaus amžiaus žmonių“, - sakė Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Kėdainių rajono skyriaus vadovė Alma Jociuvienė.

Senjorai sakė, kad niekada neprašo neįmanomų dalykų. Jie nori oraus gyvenimo, atviro bendravimo su valdžios atstovais, supratimo ir pagal galimybes pagalbos tą gyvenimą gyventi turiningiau, prasmingiau ir lengviau.